.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.mar.2024 16:34:15

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C5] Schemat mocowania tapicerki klapy w avancie
PostNapisane: 18.sie.2007 08:40:29 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.lip.2007 23:18:17
Posty: 11
Lokalizacja: podkarpacie
Witam od poczatku uzytkowania auta tlucze mi sie tapicerka klapy tylniej (avant) czy moze ma ktos schemat mocowania tapicerki????? Fotki lub jakies zrzuty z etki (nie wiem czy cos takiego jest jak mialem kordobe to mialem taki programif fajny) pewnie i cos takiego jest do audi wiec jakby sie komus chcialo to prosze o wyslanie...oczywiscie za odplatnoscia stosowana.
pzdr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18.sie.2007 16:09:04 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.lut.2006 19:05:07
Posty: 588
Lokalizacja: Łódź
Auto: S4 B6 Cabrio
Witam,

Mocowanie tapicerki tylnej klapy w A6 C5 jest niezwykle proste (sam ćwiczyłem skrzypienie tego elementu). Na stałe jest przykręcona dwoma śrubami (jedna widoczna, druga pod uchwytem do zamykania), reszta to metalowe zapinki umiejscawiane na wcisk. Sprawdź czy tapicerka wszędzie równo przylega do klapy, jeśli nie to wina właśnie zapinek. Jeśli są wszystkie trzeba, po prostu, tapicerkę dobrze docisnąć lub zdjąć i dokupić zapinki.

Cała historia.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.wrz.2007 21:44:12 
Klubowicz

Dołączył(a): 17.sie.2004 08:34:00
Posty: 7309
Lokalizacja: mazowieckie
Witam!

No więc ja nie mam problemu trzeszczącej tapicerki (na szczęście) ale muszę się pod nią dostać ;-) Śrubę pod uchwytem do zamykania widzę, ale nic innego tam nie ma :( Czy jestem ślepy czy w 2003r. jest montowane tylko na tą jedną śrubę? Zatrzaski są wysuwane w którąś stronę czy po prostu trzeba "rwać" ??

Drugie pytanie dotyczy tapierki, a w zasadzie tylnej części podsufitki - jak otworzę bagażnik to chcę zdjąć tą niewielką cześć co wykańcza tapicerkę przy klapie bagażnika - jak ona jest mocowana? Uszczelkę klapy zdjąłem ale boję się mocniej pociągnąć by czegoś nie urwać (taki sam element później dokupię tylko w ASO :( ).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.wrz.2007 01:49:00 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.lut.2006 19:05:07
Posty: 588
Lokalizacja: Łódź
Auto: S4 B6 Cabrio
Witam,

W celu dobrania się do drugiej śruby należy wyjąc trójkąt ostrzegawczy, jest pod spodem.

Cała historia

Co do zapinek, montowane na wcisk, mocno (jak wszystko w Audi), więc trochę siły potrzeba. Uszczelka zejdzie bez problemu po zdjęciu tapicerki.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.wrz.2007 07:06:09 
Klubowicz

Dołączył(a): 17.sie.2004 08:34:00
Posty: 7309
Lokalizacja: mazowieckie
Roger_35 napisał(a):
Witam,

W celu dobrania się do drugiej śruby należy wyjąc trójkąt ostrzegawczy, jest pod spodem.

Cała historia

Co do zapinek, montowane na wcisk, mocno (jak wszystko w Audi), więc trochę siły potrzeba. Uszczelka zejdzie bez problemu po zdjęciu tapicerki.

Pozdrawiam


Dzięeeeeeeeeeki ;-) Pewnie jeszcze dzisiaj będę dłubał :D
A z tapicerką to chodziło mi raczej o cześć tapicerki dachu a nie klapy - faktycznie można to było źle odebrać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.wrz.2007 14:05:52 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.lut.2006 19:05:07
Posty: 588
Lokalizacja: Łódź
Auto: S4 B6 Cabrio
Polecam się i miłego dłubania.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17.lis.2007 16:36:40 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.paź.2005 14:49:16
Posty: 225
Lokalizacja: Grodzisk Maz. / Brzozowa
A ja pojadę dalej z tematem.
Musiałem zmienić blende pod tablicę rejestracyjną z USA na naszą. Odkręciłem 2 śruby, odpiąłem tapicerkę i... koniec. "Welurek" przyczepiony jest jeszcze do plastiku, plastik do rolety a roleta zdaje się jest przykręcona do klapy. I właśnie jak to wszystko zdjąć? Nie mam pomysłu na roletę :-(

_________________
Były: A8 '96 4.2 Quattro
Allroad '02 2.7T
Jest: A8L '04 4.2 benza - jedyny słuszny silnik :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.sty.2008 17:09:36 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.wrz.2005 14:39:51
Posty: 70
Lokalizacja: Lublin
Witam,

ostatnio przerabiałem rozbiórkę i zrobiłem kilka fotek - więc może się komuś przydadzą (sam wcześniej nie zajrzałem na forum i urwałem parę zaczepów :(: )

I tak: te 2 śruby są tu:
Obrazek


zaczepy na tapicerce oraz zgrzewy, na zielono (połączenia tapicerki i plastiku = to jest CAŁOŚĆ - pamiętajcie !)
Obrazek


sam zaczep wygląda tak : (ta część plastiku na czerwono lubi się zrywać jeśli ciągniemy nieumiejętnie)
Obrazek


miejsca na klapie:
Obrazek


silnik wycieraczki i połączenie węża spryskiwacza (plastik; średnica chyba 0,5 cm):
Obrazek


A gdyby ktoś musiał radzić sobie z wyciekiem płynu (dziura w wężu) to takie właśnie łączniki są do kupienia po 1 zł w sklepach motoryzacyjnych:
Obrazek


pozdrawiam

_________________
A6 C5 avant 1.9 AFN
A4 B6 Limo 1.9 AWX


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.sty.2008 17:28:40 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.paź.2005 14:49:16
Posty: 225
Lokalizacja: Grodzisk Maz. / Brzozowa
A roletę masz? Jak tak to jak ją odpiąć od klapy? Nie poradziłem sobie z tym problemem i celowo urwałem zgrzewy.

_________________
Były: A8 '96 4.2 Quattro
Allroad '02 2.7T
Jest: A8L '04 4.2 benza - jedyny słuszny silnik :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.sty.2008 18:01:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.wrz.2005 14:39:51
Posty: 70
Lokalizacja: Lublin
niestety - nie mam rolety :)

_________________
A6 C5 avant 1.9 AFN
A4 B6 Limo 1.9 AWX


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.sty.2008 20:18:17 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.paź.2005 14:49:16
Posty: 225
Lokalizacja: Grodzisk Maz. / Brzozowa
A no widzisz. Gdyby u mnie nie było rolety to też bym zdjął tapicerkę :-(

_________________
Były: A8 '96 4.2 Quattro
Allroad '02 2.7T
Jest: A8L '04 4.2 benza - jedyny słuszny silnik :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.wrz.2008 23:11:56 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.maja.2007 16:51:36
Posty: 1002
Lokalizacja: pomorskie
A ja poruszę znowu ten temat.
Dzisiaj odkryłem że przy zamykaniu auta pilotem klapa bagażnika pozostaje otwarta i tutaj zonk.
sprawdzam czy działa zamykanie kluczykiem w drzwiach kierowcy i kręcę kluczykiem dookoła bez przerwy w jednym momencie tylko zaskakują szyby i się otwierają ale zamknąć juz tak nie idą. W ogóle central nie reaguje na kluczyk w drzwiach, natomiast przy zamknięciu centralnym z pilota to przez klapę bagażnika przez central mogę otworzyć całe auto.
Co sie dzieje???

Ponadto zdjąłem tapicerkę klapy bo mi trzeszczała i co widzę;
że jest tam jakiś biały mechanizm do którego podłączona jest instalacja a na cięgnie wisi kawałek plastiku na opasce zaciskowej i z dwiema wkręconymi śrubkami(zaznaczone na zdjęciu mam kropkami)
powie mi ktoś co to jest??

A i jak zamykam pilotem lub otwieram to siłownik ten od zamka w klapie brzęczy przez chwilę ale nie działa.
Co z tym fantem zrobić??

co może się dziac z zamkiem od kierowcy??
Oto zdjęcia:
Obrazek
Obrazek

prosze o porady.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.paź.2008 13:08:02 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.mar.2008 13:03:15
Posty: 48
Lokalizacja: Wrocław
Auto: A6C5 2.8 32V ACK
Pozwólcie, że podłączę się pod temat, ,może problem jest prosty, ale nie mam pojęcia jak zdemontować "blende" (element pod tablicą rejestracyjną) w A6 Avant '98, zdemontowałem już tapicerkę tylnej klapy i dalej nie wiem co odkręcać. Proszę o pomoc w temacie, jakieś zdjęcia, będę wdzięczny.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: