.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 24.kwi.2024 02:38:39

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: kontrolka AIR BAG
PostNapisane: 11.maja.2008 15:06:25 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.maja.2008 14:57:13
Posty: 3
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
mam pytanie a mianowicie chodzi mi o poduszki powietrzne. kontrolka AIR BAG nie gaśnie tzn że coś z poduszkami jest nie tak? kiedyś na stacjo kontroli słyszałem że jeśli taka kontrolka świeci cały czas to znaczy że nie wszystkie poduszki są "sprawne". więc o co chodzi z tą kontrolką? ma świecić czy nie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: kontrolka AIR BAG
PostNapisane: 11.maja.2008 15:19:06 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16.maja.2005 22:55:49
Posty: 1361
Lokalizacja: Wołomin
truman napisał(a):
mam pytanie a mianowicie chodzi mi o poduszki powietrzne. kontrolka AIR BAG nie gaśnie tzn że coś z poduszkami jest nie tak? kiedyś na stacjo kontroli słyszałem że jeśli taka kontrolka świeci cały czas to znaczy że nie wszystkie poduszki są "sprawne". więc o co chodzi z tą kontrolką? ma świecić czy nie?


Zacznij jeździć w kasku :D
Nie, nie powinny się palić kontroliki od poduszek... Moze być tak, ze wcale ich tam już nie masz ;) Znasz dobrze historie swojego auta?
:):

_________________
D11 ABH 4.2 6G
D2F AQF 4.2 AT

TRIUMPH Tiger 1050


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11.maja.2008 15:24:48 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30.sty.2007 22:18:04
Posty: 739
Lokalizacja: k/Garwolina
ma świecić tylko chwilkę po przekręceniu zapłonu, potem gaśnie. jeśli świeci cały czas to coś jest nie tak! nie wiem o jakim aucie piszemy ale trzeba podpiąć pod Vaga

_________________
Krzyniek :o) A4 1XXKM 3XXNM ;)


sprzedam koła 15"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11.maja.2008 17:01:03 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.maja.2008 14:57:13
Posty: 3
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
no dobra a czy może być tak że to np mechanicznie uszkodzone jakieś złączki, przewody, taśmy, wtyczki, czujniki? i ile tak teraz kosztuje zVAGowanie? nie wiem nie znam się i dlatego się pytam a jeżeli ktoś zamierza mi odpowiadać typu: koleś czy ty się dopiero urodziłeś albo żebym w kasku jeździł to niech sobie oszczędzi..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11.maja.2008 17:03:33 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.maja.2008 14:57:13
Posty: 3
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
a autko jakie posiadam to Audi A4 '98 1,9 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11.maja.2008 17:16:33 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.sty.2004 00:27:12
Posty: 275
Lokalizacja: Wrocław
Cześć

Może masz niesprawną taśmę przy kierownicy, miałem też takie objawy.
Po skasowaniu błedów na VAG kilka ruchów kierownica i kontrolka znów świeciła.

_________________
Pozdrawiam KaRus
A4 1.9TDI 1999 AVANT

Dwie rzeczy sa nieskonczone:
wszechswiat i glupota ludzka. (Albert Einstein)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11.maja.2008 17:21:35 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.sty.2004 00:27:12
Posty: 275
Lokalizacja: Wrocław
Nie wiem gdzie jest Centrum Dowodzenia Światem, ale zazwyczaj w każdym mieście są ludzie z klubu którzy pewnie Ci pomogą. Wystarczy laptop i interfejs + soft.

Popytaj.

_________________
Pozdrawiam KaRus
A4 1.9TDI 1999 AVANT

Dwie rzeczy sa nieskonczone:
wszechswiat i glupota ludzka. (Albert Einstein)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11.maja.2008 17:27:26 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16.maja.2005 22:55:49
Posty: 1361
Lokalizacja: Wołomin
truman napisał(a):
no dobra a czy może być tak że to np mechanicznie uszkodzone jakieś złączki, przewody, taśmy, wtyczki, czujniki? i ile tak teraz kosztuje zVAGowanie? nie wiem nie znam się i dlatego się pytam a jeżeli ktoś zamierza mi odpowiadać typu: koleś czy ty się dopiero urodziłeś albo żebym w kasku jeździł to niech sobie oszczędzi..


Z tego co mi wiadomo to strzał z poduchy w głowe moze okazac sie nawet smiertelny, więc to nie są jaja... kask mógłby uratować Ci zycie.
Jak sie palą kontrolki od poduch to trzeba sprawdzic czy sa w ogóle - bo nie raz mozna spotkac sie z lutowaniem przez handlarzy "zegarow" aby zaoszczedzic chociazby na poduszce pasażera.
Jesli sie pala to wiadomo, ze cos nie tak z instalacją, taśmą lub czujnikami uderzeniowymi.
Jedz do kogos kto sie na tym zna, bo samoróbne grzebanie przy AIR BAGach moze skonczyc sie nieprzyjemnie, chociazby dla Twojego portfela.
Pozdrawiam

_________________
D11 ABH 4.2 6G
D2F AQF 4.2 AT

TRIUMPH Tiger 1050


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.cze.2008 15:30:50 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.lis.2007 16:54:05
Posty: 231
witam
a ja mam taki problem również z kontrolką Air Bag wszystko było ok do momentu kiedy do otworów wentylacyjnych wstrzyknąłem sobie taka piankę grzybobójcza itd. wiecie o co chodzi później po odpaleniu auta kontrolka cały czas sie świeci macie pomysł co z tym zrobić


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.cze.2008 15:47:10 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.wrz.2006 13:21:10
Posty: 94
Lokalizacja: Włocławek
Podłącz komputer pod auto i będziesz wiedział co masz uszkodzone w systemie poduszek powietrznych może być dużo przyczyn : Taśma kierownicy , każdej poduszki może nie być , napinacz pasa , mata w fotelach. Jeżeli będzie wszystko ok to tylko pokasuj błędy i zgaśnie kontrolka AIRBAG POZDRAWIAM

_________________
AUDI A8 4,2 V8 Quattro LIFTING 2000 rok CZARNY


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.cze.2008 23:14:48 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.mar.2005 14:37:55
Posty: 176
Lokalizacja: Drawsko Pom
Byc moze odlaczyles aku i miales wlaczony zaplon. Bywa rownez ze spadek napiecia, np. przy ciezkim rozruchu moze spowodowac blad systemu airbag. Jezeli wczesniej wszystko dzialalo to nie powinno byc problemu z usunieciem bledu... o ile w centrum dowodzenia jest komp z fejsem vag....

_________________
Audi B4 1.9 TD
Audi B4 2.0 ABT
Audi B4 1.9tdi
Audi B4 1.9tdi
Audi A4 2.5tdi AFB
Audi A4 1.9tdi AFN
Audi A6 C5 1.9tdi
Audi A4 B8 2.0tdi_cr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.cze.2008 11:30:40 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.lis.2007 16:54:05
Posty: 231
Witam was Panowie
No właśnie zamówiłem sobie interfejs diagnostyczny ale póki co go jeszcze nie mam i powiem tak zauważyłem ze jak włączę kierunek to miga mi równiej ten przycisk od awaryjnych ?? Macie może jakiś nowy pomysł .Może jak wkładałem rurek to kanałów wentylacyjnych z tym środkiem odgrzybiającym może tam coś rozłączyłem jaką kostek może tak być jak to ewentualnie sprawdzić bez VAga


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17.cze.2008 22:34:36 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30.maja.2008 21:36:01
Posty: 38
Lokalizacja: Gdańsk
Witam. również mam problem z kontrolką od "jaśka" przy podłączaniu alarmu wyskoczył błąd i tak już został. jeżdżę z nim już miesiąc i bez zmian. jest ktoś może z 3-miasta lub okolic kto ma VAG-a i może pomóc? A tak w ogóle to czy da sie go podpiąć bo u alarmiarzy mieli problem? z góry dzieki i pozdrawiam.

_________________
A6 C4 AVANT AEL - 1997
Gofer 1,6 TD JR - 1989 był
Passat 1,6 TD CY- 1986 R.I.P.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18.cze.2008 01:54:36 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.wrz.2005 19:05:43
Posty: 2521
Lokalizacja: Poznań/ Nowy Tomyśl
nojoke napisał(a):
Witam. również mam problem z kontrolką od "jaśka" przy podłączaniu alarmu wyskoczył błąd i tak już został. jeżdżę z nim już miesiąc i bez zmian. jest ktoś może z 3-miasta lub okolic kto ma VAG-a i może pomóc? A tak w ogóle to czy da sie go podpiąć bo u alarmiarzy mieli problem? z góry dzieki i pozdrawiam.


Kontrolka sama nie zgaśnie. Wywołali ją "spece" od alarmów odłączając, lub wyciągając np. bezpiecznik od poduszek. Generalnie zepsuli i powinni płacić za usunięcie błędu (o ile np. nie uszkodzili wiązki, lub taśmy pod kierownicą)...

A6/C4 można swobodnie podłączyć do Vaga i fakt, że goście tego nei umieli zrobić, tym gorzej o nich świadczy...

Złącze znajduje się pod maską w skrzynce bezpieczników, po lewej stronie na podszybiu. Złącze jest typu OBD1...

_________________
podpis nie działa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.cze.2008 21:06:37 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30.maja.2008 21:36:01
Posty: 38
Lokalizacja: Gdańsk
Jeżeli chodzi o alarmiarzy to wolę nie zajeżdżać już więcej do nich, byłem, dostałem numer telefonu do jakiegoś elektryka z kompem ale tak jak się spodziewałem nigdy nie odebrał telefonu. Total amatores... Ponawiam więc pytanie: czy jest ktoś z okolic Gdańska kto ma dostęp do VAG'a i chciałby pomóc?

_________________
A6 C4 AVANT AEL - 1997
Gofer 1,6 TD JR - 1989 był
Passat 1,6 TD CY- 1986 R.I.P.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.cze.2008 22:16:53 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.lut.2007 00:46:01
Posty: 1347
Lokalizacja: Chełmno-Coventry
Auto: Audi Q7 4L 3.0 TDI
nojoke napisał(a):
Jeżeli chodzi o alarmiarzy to wolę nie zajeżdżać już więcej do nich, byłem, dostałem numer telefonu do jakiegoś elektryka z kompem ale tak jak się spodziewałem nigdy nie odebrał telefonu. Total amatores... Ponawiam więc pytanie: czy jest ktoś z okolic Gdańska kto ma dostęp do VAG'a i chciałby pomóc?
jest tu pelno ludzi wiec moze poszukaj w spoty i zloty.
Jak Heveliusz napisal kontrolka sama nie zgasnie.
Zapalona kontrolka ozncza awarie Airbagow wiec prawdopodobienstwo ze zadziala podczas wypadku jest bardzo male.
Poduszki maja tez swoj czas waznosci i po tym czasie (o ile sie nie myle) powinny byc wymienione.
truman sprawdz aku czy jest ok, podlacz u kogos VAGa i wykasuj bledy. Pojezdzij i zobacz co sie bedzie dzialo.
Nie dochodzcie do tego co jest z poduszkami bez uprzedniego podlaczenia i odczytania bledow bo to jest jak szukanie Binladena.
Juz ze 20 razy kasowalem poduszki i prawie zawsze to bylo spowodowane Akusem, prawie bo raz byla to wymiana poduszki po kolizji.

_________________
Pozdrawiam :diabel:
Obrazek

Bylo
AUDI A6 C5 2.4 98r AGA LPG
Mercedes CL 500 W215
Mercedes E320 CDI S211
Jest
Audi Q7 4L 3.0 TDI 12r


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: [a3 96` 1,9]
PostNapisane: 15.sie.2008 12:12:06 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.cze.2008 13:26:21
Posty: 14
Lokalizacja: Dzierżoniów
a czy można całkiem odłączyć poduszkę kierowcy? tzn. znajoma kupiła a3 po dzwonie i świeci cały czas poduszka po Vagowaniu wyszedł błąd 65535 (coś z pamięcią sterownika), kierownicy nie można normalnie ściągnąć bo jakiś debil poukręcał śruby. Czy jest jakaś możliwość całkowitego odłączenia poduchy kierowcy tak jak np. poduszki pasażera ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [a3 96` 1,9]
PostNapisane: 15.sie.2008 13:17:25 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.wrz.2005 19:05:43
Posty: 2521
Lokalizacja: Poznań/ Nowy Tomyśl
rufik napisał(a):
a czy można całkiem odłączyć poduszkę kierowcy? tzn. znajoma kupiła a3 po dzwonie i świeci cały czas poduszka po Vagowaniu wyszedł błąd 65535 (coś z pamięcią sterownika), kierownicy nie można normalnie ściągnąć bo jakiś debil poukręcał śruby. Czy jest jakaś możliwość całkowitego odłączenia poduchy kierowcy tak jak np. poduszki pasażera ?


Zdejmij zaślepkę Airbagu (o ile w ogóle poducha tam jest) i odepnij wtyczkę. Na 100% już nigdy nie wystrzeli :)

_________________
podpis nie działa


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15.sie.2008 13:38:53 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.cze.2008 13:26:21
Posty: 14
Lokalizacja: Dzierżoniów
ale czy kontrolka tez przestanie świecić?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [a3 96` 1,9]
PostNapisane: 15.sie.2008 13:59:46 
wodnik szuwarek
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30.wrz.2007 12:17:37
Posty: 2235
Lokalizacja: Ostrołęka / Biała Podlaska
Heveliusz napisał(a):
Zdejmij zaślepkę Airbagu (o ile w ogóle poducha tam jest) i odepnij wtyczkę. Na 100% już nigdy nie wystrzeli :)

Jak juz odepniesz poduche i kontrolka nadal bedzie swiecila, to wyciagnij zarowke z zegarow - jak drut do drut.
Po to jest poducha, aby chronila nasze zycie w razie wypadku! Koledzy dobrze radza podlacz pod VAG'a, sprawdz tasme.

_________________
Skoda Yeti CDAA 1.8T manual 4x4, '10, Rosso Brunello - "Wisieńka"
Renault Megane Scenic 2.0 + LPG - "Popierdułka", krótki epizod
Audi A6 C5 Allroad ARE 2.7BT automat + LPG BRC, '01, Highland Green - "Zielona Skarbonka" - sprzedane
Audi A6 C4 ACK 2.8 manual avant quattro + LPG BRC, '97, Europa Blue Mica - "Kaprys" - sprzedane
Audi A6 C4 ACK 2.8 manual avant, '96, Ming Blue Mica - "Smoczek" - rozbite, sprzedane


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: