.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.kwi.2024 18:21:29

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wprogramowanie pilota
PostNapisane: 08.sty.2006 09:28:18 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.lis.2005 09:37:20
Posty: 99
Lokalizacja: Warszawa
Mam problem z wprogramowaniem pilota w kluczyku.Znalazłem na forum opis wprogramowania lecz niestety w moim aucie nie działa.Alarm załącza się tylko po przekręceniu kluczykiem zamka w klapie bagażnika i drzwi kierowcy, niezamyka się od strony pasażera bo jest uszkodzony bembenek zamka (włamanie),niewchodzi tam nawet kluczyk.Zastanawiam się czy uszkodzenie tego zamka ma wpływ na wprogramowanie pilota?Czy jest tam jakiś styk który niedziała i alarm niewykrywa zaryglowanych drzwi? C4 Avant 96r.

_________________
A6 AVANT 2.0 ACE IGS
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02.lut.2006 18:48:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.lis.2005 09:37:20
Posty: 99
Lokalizacja: Warszawa
A może Vagiem coś można zdziałać? Podpowiedzcie coś.

_________________
A6 AVANT 2.0 ACE IGS
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02.lut.2006 19:13:23 
Użytkownik

Dołączył(a): 25.sty.2006 17:25:16
Posty: 8
jeżeli masz alarm fabryczy Cobra 7727
to mam instrukcję do alarmu[/img]

_________________
Audi B4 Avant 2l Abk


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.lut.2006 18:32:08 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.lis.2005 09:37:20
Posty: 99
Lokalizacja: Warszawa
A jak go mozna zidentyfikować czy to ten?

_________________
A6 AVANT 2.0 ACE IGS
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wprogramowanie pilota
PostNapisane: 03.lut.2006 18:47:02 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10303
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
cezaryszw napisał(a):
Mam problem z wprogramowaniem pilota w kluczyku.Znalazłem na forum opis wprogramowania lecz niestety w moim aucie nie działa.Alarm załącza się tylko po przekręceniu kluczykiem zamka w klapie bagażnika i drzwi kierowcy, niezamyka się od strony pasażera bo jest uszkodzony bembenek zamka (włamanie),niewchodzi tam nawet kluczyk.Zastanawiam się czy uszkodzenie tego zamka ma wpływ na wprogramowanie pilota?Czy jest tam jakiś styk który niedziała i alarm niewykrywa zaryglowanych drzwi? C4 Avant 96r.
Ufff wiec tak niedawno to przerobiłem, pierwsza sprawa zmień wszystkie baterie w obu pilotach , nawet jak pojawia sie błysk delikatny na czerwono w oczku, potem zacznij tak:
! przekręć dowolnum kluczykiem zapłon, i zostaw go w stacyjce,
2 wez kluczyk który chcesz zaprogramowac , zamknij nim dzwi mechanicznie a nastepnie wyjmij i naciskaj pilot w kierunku słupka az ci pyknie klakson w tylnym błotniku.
3 odzekaj 5-7 sekund i naciśnij go ponownie, powinien juz otworzyc dzwi i zaprogramować sie.
4zrób tak ze wszystkimi kluczykami analogicznie, kilka minut zabawy ale napewno dojdziesz o co chodzi
Jezeli cos poplaczesz odczekaj minute i ponawiaj próby. ....Powodzenia :peace:

P.S Co do rozpoznania kluczyk z pilotem ma owalny gumowany przycisk i szerokośc ok 10mm pozatym na czarnyj matowej części słupków srodkowych auta jest odstajacy obleśny sensor, jak w pilocie z telewizora lat 70-tych , wiec nie sposób sie tego nie doczytac.Jezeli kluczyk ma okragły przycisk i jest cienki to poprostu żaróweczka do trafiania w dziurke ;)

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.lut.2006 19:29:15 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.lis.2005 09:37:20
Posty: 99
Lokalizacja: Warszawa
Niestety po wciśnięciu przycisku w pilocie syrenka nie odpowiada.Baterie zmienione.

_________________
A6 AVANT 2.0 ACE IGS
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.lut.2006 19:51:47 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10303
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
cezaryszw napisał(a):
Niestety po wciśnięciu przycisku w pilocie syrenka nie odpowiada.Baterie zmienione.
Tak tylko drugi kluczyk musi być w tym momencie przekręcony w stacujce i właczony zapłon, a Ty musisz stać na zewnącz i zamknąc auto. wtedy wszystko teoretycznie musi działać .

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.lut.2006 20:02:58 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.lis.2005 09:37:20
Posty: 99
Lokalizacja: Warszawa
Zrobiłem tak jak napisałeś ale to niedziała.Kluczyk w sacyjce przekręcony,drugim zamykam i naciskam przycisk w pilocie i cisza.Syrenka działa bo przy zamykaniu kluczykem odzywa się i alarm się uzbraja.Przy włączonym zapłonie podzczas zamykania cisza i po naciśnięciu przycisku także.

_________________
A6 AVANT 2.0 ACE IGS
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04.lut.2006 11:20:37 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.lis.2005 09:37:20
Posty: 99
Lokalizacja: Warszawa
Czy vagiem można sprawdzić działanie mikrostyków zainstalowanych przy bembenkach? Może któryś z nich jest uszkodzony.Czy przy uszkodzeniu mikrostyków alarm się uzbraja.

_________________
A6 AVANT 2.0 ACE IGS
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.lut.2006 16:26:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.lis.2005 09:37:20
Posty: 99
Lokalizacja: Warszawa
Baterie zmieniłem ponownie, próbowałem wprogramowywać na 5 różnych sposobów i nic . Bezpieczniki OK.Czy ten moduł od alarmu pod tylnym siedzeniem jest tym głównym, bo na schemacie są trzy.Wygląda mi na to ze ten główny ma kilka złącz a ten ma jedno.Przemierzył bym napięcia i sprawdził przejścia styków w drzwiach.

Edited by Baskecior: uzywaj opcji "zmien" i nie pisz kilku postow jeden pod drugim !

_________________
A6 AVANT 2.0 ACE IGS
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.lut.2006 19:57:27 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.lut.2006 16:04:42
Posty: 19
Czy to samo dotyczy audia a6 98 rok, mam audi od kilku dni i nie dziala pilot, nie wiem czy wczesniej działał, nie wiem czy wogole załącza sie alarm bo w sumie to nic nie słychać przy normalnym zamykaniu, jednym słowem pilot padł, ani centralny zamek ani alarmu nie załącza, proszę szybko o kontakt bo ktoś mi zwinie audice, odłączałem akumulator, wiec zy to moze mieć jakiś wpływ? Wymieniłem baterie i nic

_________________
Audi A6 1.9 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: czy w A6 z stroche innym kluczykiem to tez ma dzialac??
PostNapisane: 08.maja.2006 19:21:40 
Użytkownik

Dołączył(a): 17.kwi.2006 22:26:07
Posty: 17
Lokalizacja: Wawa
Cytuj:
Ufff wiec tak niedawno to przerobiłem, pierwsza sprawa zmień wszystkie baterie w obu pilotach , nawet jak pojawia sie błysk delikatny na czerwono w oczku, potem zacznij tak:
! przekręć dowolnum kluczykiem zapłon, i zostaw go w stacyjce,
2 wez kluczyk który chcesz zaprogramowac , zamknij nim dzwi mechanicznie a nastepnie wyjmij i naciskaj pilot w kierunku słupka az ci pyknie klakson w tylnym błotniku.
3 odzekaj 5-7 sekund i naciśnij go ponownie, powinien juz otworzyc dzwi i zaprogramować sie.
4zrób tak ze wszystkimi kluczykami analogicznie, kilka minut zabawy ale napewno dojdziesz o co chodzi


mam pytanko - czy w A6, 96r tez to powinno dzialac? pytam, bo ja mam troche inny kluczyk - sa na nim dwa przyciski (oddzielny do otwierania i zamykania) obok siebie - a z opisu wynika ze dotyczy kluczyka z jednym przyciskiem....

z gory dzieki! Sylwester


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01.wrz.2006 14:09:31 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30.sie.2006 19:27:36
Posty: 254
Lokalizacja: Pajęczno
na czas calego zaprogramowania masz 30 sekund! moze przekraczasz ten czas. ponizej masz dokladniejsza instrukcje:
Przepis na kodowanie według instrukcji Audi 100:

- Dowolny kluczyk samochodu włożyć w wyłącznik zapłonu i włączyć zapłon

- Dodatkowym kluczykiem zamknąć drzwi kierowcy lub pasażera. Wyjąć kluczyk (celowe jest zamknięcie za pomocą tego kluczyka, którego kod ma zostać zapamiętany)

- Kluczyk, którego kod ma zostać wprowadzony do urządzenia sterującego skierować na czujnik podczerwieni i krótko nacisnąć na przycisk nadawania jeden do czterech razy. W celu wprowadzenia danych do pierwszej komórki nacisnąć przycisk jeden raz, do drógiej - dwa razy itd. Nadawanie kolejnych impulsów nie może odbywać się szybciej niz co jedną sekunde. Każdy impuls jest potwierdzany sygnałem dźwiąkowym alarmu.

- Po przerwie 5 sekund od ostatniego nadania impulsu ponownie nacisnąć na chwile przycisk nadawania. Samochód zostanie odblokowany i przebieg programowania pamięci jest zakończony.

Zakonczenie procesu programowania musi nastąpić w przeciągu 30 sekund od zamknięcia samochodu (punkt 2). W przeciwnym przypadku należy proces powtózyć przez ponowne zamknięcie drzwi kierowcy lub pasażera obok kierowcy.

Uwaga
Opisany proces należy przeprowadzić dla każdego kluczyka. Jeżeli nie wiemy, która komórka pamięci jest wolna ( na przykład przy kluczyku zapasowym), to należy ponownie wprowadzieć do urządzenia sterującego kody wszystkich kluczyków.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 01.wrz.2006 17:38:09 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.sie.2005 10:59:34
Posty: 2370
Lokalizacja: Pomorskie
cezaryszw w kluczyku masz 1 czy 2 przyciski?? Vagiem robi sie to tak: http://www.vag-com.pl/programowanie-pilotow.htm

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: