.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 11.maja.2024 20:06:16

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Blokowanie lewego pasa na drodze dwupasmowej (przed zwężką)
PostNapisane: 23.wrz.2011 19:48:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.paź.2009 15:37:46
Posty: 1177
Lokalizacja: Pyrlandia
Panie i Panowie,

Jak z punktu widzenia prawa wygląda blokowanie lewego pasa na drodze dwupasmowej, przed zwężką?

Powiedzmy że sytuacja wygląda następująco: do zwężenia drogi dwupasmowej jest 1500 metrów; natężenie ruchu spore. Lewym pasem wolno toczy się auto, jego prędkość jest równa samochodom na prawym pasie. Delikwent na lewym pasie toczy się aż do zwężki, mimo że przed sobą ma 1500 metrów wolnego pasa bo wszyscy uciekli już na prawy.

Spotykam się także z sytuacją kiedy samochód nie tyle blokuje lewy pas, ile jedzie centralnie na środku. Efekt taki sam.

Blokują przeważnie busy lub ciągniki siodłowe. Osobówki rzadziej. Zwrócenie uwagi przez CB spotyka się z brakiem odzewu, czasami ktoś mruknie że osobówki się wciskają i on (ten blokujący) wie lepiej jak jechać. Wyciągnięty przez okno środkowy palec też widziałem.

Takie sceny odbywają się w godzinach szczytu na wylocie z Wrocławia na Oleśnicę, od kiedy otworzyli Autostradową Obwodnicę Wrocławia. Natężenie ruchu wzrosło na wylocie z Wrocławia prawie 2x...liczą że AOW przejeżdża w ciągu doby ok 70 000 pojazdów :|

_________________
BMW X1 1,5 136PS - jest
BMW X3 3.0d 218PS - był
Touareg 3.0TDI - był
Audi A6 C6 3.0TDI quattro + tip - był
Passat B6 2.0TDI Sportline + DSG - był
Skoda Octavia I 1.9TDI 90PS - był
Golf IV 1.6 SKL? + LPG - był
Passat B5FL 2.5TDI AKN - był
Golf III 1.8AAM? + LPG - był


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.wrz.2011 19:58:10 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.lut.2004 08:38:37
Posty: 3695
Lokalizacja: Bydgoszcz
a co Cię w sumie dziwi
znam to bardzo dobrze
lecimy na bucie do samego końca i wciskamy się przed ofermy które nie potrafią trzymać odległości
efekt:
lewy zamknięty czy też kończący się pas jedzie dwa razy szybciej od prawego. Ustawiasz się uczciwie na prawym i widzisz jak Cię "dymają" spryciulki i szlag Cię trafia.
Jeszcze w osobówce wytrzymasz a postaw się w sytuacji tirowca który nie ma takiego odejścia i cyk już ma przed nosem kilku cwaniaczków i jego dojazd do zwężki zajmuje powiedzmy 5 zmian świateł a nie 2

Swoją drogą kultura jazdy u nas leży

_________________
Pozdrawiam
Buba
_________________
Bestia 2,2 T 20 V Q pod kołderką w garażu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.wrz.2011 20:01:13 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.lis.2003 22:48:52
Posty: 6184
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: V70
A mnie to wq, dużo szybciej jest na zamek błyskawiczny, idzie wtedy z dwóch pasów, a jak się tego mają ludzie nauczyć jak panowie furmani blokują.
Ja zawsze dojeżdżam do końca nie wbijam się nawet kilka aut wcześniej. Nie uważam się za cwaniaka.

_________________
było: B2 coupe, B3, B4, B5, C3 i 2x C4, S3 8L


Ostatnio edytowano 23.wrz.2011 20:03:49 przez emge, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.wrz.2011 20:03:19 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.cze.2004 12:09:23
Posty: 4651
Lokalizacja: EPWR
Auto: A4 B6, A4 B5 Avant, Cabriolet
Niestety nic nowego. Mamy kolejny temat zamiast... kampani wyborczej. :d Znowu bedzie milion postów, ktore i tak niczego nie zmienią. Chłopaki dajcie sobie spokoj są ciekawsze rzeczy. Tak naprawde to jest tak ze łajzy toczą sie do samego konca lewego pasa. Potem ktoś ich z litości wpuszcza i ja sie wkurzam ze czemu te cwaniaki nie zrobili tego wczesniej. Blokowani są wtedy wszyscy. :> Ostatnio własnie tego doświadczyłem na wylocie w kierunku Warszawy najpierw w Długołęce (skrzyżowanie z AOW) a potem tuż przed samą Oleśnicą. :> Kultury jazdy powinni uczyć na kursie nauki jazdy. Powinno byc takie szkolenie ze trzeba pamietac o sygnalizowaniu zamiarów i w miare możliwości wpuszczac max po 2 auta z drogi podporzadkowanej. Tak tlumaczył mi instruktor i nie wiecej bo bedzie zamieszanie. Nalezy też pamietac zeby nie wpychac sie pomiedzy ciężarówki. Dlaczego ? bo chłop sie mocno wkurzy że bedzie musiał taki cięzki zestaw wyhamowac. Na dodatek zredukować z 16 biegu do 5. Duzo by tu opisywac.

Moze linka z dyskusją z Hajd Parku wysłac do odpowiedniego Ministerstwa. :-) )))

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 23.wrz.2011 20:34:15 przez KORU, łącznie edytowano 4 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.wrz.2011 20:19:22 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.paź.2010 08:27:22
Posty: 218
Lokalizacja: WM Gdańsk
Auto: V70 T5
u nas w Gdańsku jest podobnie na drodze tranzytowej (armii Krajowej do obwodnicy). w jednym miejscu są 3 pasy i często bywało tak że głównie tirowcy blokowali lewy pas "bo się cwaniaki wciskają", ale ostatnio chyba się w końcu nauczyli że tak nie można robić - jest to blokowanie ruchu i można dostać mandat.

a na zamek wszystko sprawniej idzie i nie stoi się już tyle czasu

_________________
Jedyne słuszne Audi V8 - było
Skoda Octavia L&K 1.9 130KM - dupowóz, a nie samochód, a do tego na gnojówkę - było
Volvo V70 II T5 - bardzo wygodny dupowóz z odpowiednim piecem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.wrz.2011 20:37:54 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.mar.2004 21:36:17
Posty: 1946
Lokalizacja: Zielona Góra/Łuków...jak spot będzie to przyjadę
Najpierw to trzeba by większość kierowców wysłać na ponowny kurs z przepisów ruchu drogowego to by wiedzieli co to jest jazda na tzw."zamek"...tymczasem panuje zasada: my stoimy to i ty musisz stać na prawym pasie, a nie się wciskasz cwaniaczku :D

_________________
stary dobry góral


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.wrz.2011 20:41:18 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.paź.2004 10:03:48
Posty: 3300
Lokalizacja: Poznań i okolice
Zamek ma sens w mieście... Na zwężce na przelotówce jest bez sensu. Gdyby wszyscy wracali wcześniej na prawy, to by nie było zwalniania do 20 km/h na wlocie do zwężki i nie byłoby problemu. A tak - czekasz sobie uczciwie, a tu bzzz... bzzzz.... i kolejny cwaniaczek jest już z przodu... Blokowaniu lewego mówię TAK.

Jeszcze raz - nie dotyczy to miasta, tam rzeczywiście, "zamek" zwiększa przepustowość. Ale nie na przelotówkach.

Pozdrawiam

_________________
“Life in every breath, that is Bushido".
"Jedyny prawdziwy odpoczynek, to wieczny odpoczynek".
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... qjmh3ScqMU


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.wrz.2011 20:52:17 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.cze.2004 12:09:23
Posty: 4651
Lokalizacja: EPWR
Auto: A4 B6, A4 B5 Avant, Cabriolet
Kiedys TIR blokował wszystkich na poczatku lewego pasa i to mi sie bardzo podobało. Trąbili na niego a on nic sobie z tego nie robił. Porzadek dzieki temu był, a on sie toczył spokojnie. Na radyjku krzyczeli zeby przyblokowac pas. Do Krakowa kiedyś jechałem i 2 pasy były zajęte na drodze ekspresowej przez TIR-y. Blokowali jakiegos cwaniaczka przez dobre 10-12 minut. :-)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.wrz.2011 20:58:57 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11.cze.2006 18:21:46
Posty: 1545
Lokalizacja: Festung Breslau
KORU napisał(a):
Kiedys TIR blokował wszystkich na poczatku lewego pasa i to mi sie bardzo podobało. Trąbili na niego a on nic sobie z tego nie robił. Porzadek dzieki temu był, a on sie toczył spokojnie. Na radyjku krzyczeli zeby przyblokowac pas. Do Krakowa kiedyś jechałem i 2 pasy były zajęte na drodze ekspresowej przez TIR-y. Blokowali jakiegos cwaniaczka przez dobre 10-12 minut. :-)

może to ten sam tir, którego potem przez pół godziny blokowałem.
K* mnie zalewa jak się spieszę i na takiego strażnika texasu trafiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.wrz.2011 21:12:09 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.paź.2004 10:03:48
Posty: 3300
Lokalizacja: Poznań i okolice
Wszyscy się spieszą... Ale nie wszyscy się wcinają z pominięciem kolejki... Zwężkę na krajowej 92 w Swadzimiu przerabiam średnio 2x dziennie i stwierdzam, że już nie tylko lewy pas służy do omijania ale również trawniki i pas dla autobusów. Przodują w tym Fabie... Chociaż wczoraj osiemdziesięcioletnia (na oko) babcia w Tico też sobie tak pojechała.... Ominęła kilometr korka lewym, a później stała 10 min, bo nikt jej nie wpuścił... I dobrze, bo takie osoby nawet do konfesjonału będą się wpychać bez kolejki.
Obserwacja całkowicie obiektywna - prędkość dojeżdżania do zwężki zmniejsza się do około 50 km/h. Kiedy zaczynają się wcinać fani "zamka" po kilku minutach wszyscy jadą już 20 km/h, a nawet trzeba co chwilę się zatrzymywać. Zanim się zaczniesz wkurzać, że Cię blokują, pomyśle że ci w TIRach spieszą się jeszcze bardziej - jak minie czas trzeba stać, a do domu też daleko. I Ci co czekają grzecznie w osobówkach też się spieszą.... Przynajmniej większość.

_________________
“Life in every breath, that is Bushido".
"Jedyny prawdziwy odpoczynek, to wieczny odpoczynek".
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... qjmh3ScqMU


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.wrz.2011 21:22:15 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.lis.2003 22:48:52
Posty: 6184
Lokalizacja: Gdańsk
Auto: V70
O jakim omijaniu piszesz. Gdyby zamek działał jak należy dwa pasy dojeżdżają do przeszkody tam następuje "wjazd" i wszyscy są zadowoleni. Tak wszyscy stoją na jednym i myślą, że nikt ich nie wyprzedzi- wybacz.

_________________
było: B2 coupe, B3, B4, B5, C3 i 2x C4, S3 8L


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.wrz.2011 21:49:06 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.kwi.2006 18:08:47
Posty: 366
Lokalizacja: BRZOZÓW
http://www.youtube.com/watch?v=Sgwz36pZUwg

_________________
AUDI 80 B3 1.8S 91r- sprzedane
AUDI 80 B4 1.9TDI AVANT 10.93r. KLIMA - sprzedane
AUDI 80 B4 1.9TDI sedan 12.94r. 2xPP,el.sz.,el.szd.,ABS- sprzedane
AUDI 80 B4 1.9TDI AVANT 11.94. KLIMA-sprzedana
VW BORA 1.9TDI AHF 110PS '99
VW GOLF IV 1.9TDI 110PS '99/00 KOMBI-sprzedany


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.wrz.2011 21:58:18 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.gru.2003 01:13:03
Posty: 5206
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Auto: Audi 200 20V Avant V8 4,2, A8 D2 4,2
pawela122 napisał(a):
http://www.youtube.com/watch?v=Sgwz36pZUwg


Oznakowanie fajne. Średnio ok. 1 znak na 4 metry :D. I do tego złe, jak zwykle...

_________________
rodzynek
Piszę poprawnie po polsku.

Obrazekklik na zdjęcie
200 20V Avant 4,2


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.wrz.2011 22:00:59 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.paź.2004 10:03:48
Posty: 3300
Lokalizacja: Poznań i okolice
emge napisał(a):
O jakim omijaniu piszesz. Gdyby zamek działał jak należy dwa pasy dojeżdżają do przeszkody tam następuje "wjazd" i wszyscy są zadowoleni. Tak wszyscy stoją na jednym i myślą, że nikt ich nie wyprzedzi- wybacz.


Gdyby wszyscy zmieniali na prawy wcześniej, to nie trzeba by było zwalniać do 20 km/h. Zamek ma sens w mieście. Poza miastem jest bez sensu. A piszę o omijaniu korka po trawniku.... I wszędzie, gdzie się da... Np przez parking supermarketu równoległy do zwężki...

_________________
“Life in every breath, that is Bushido".
"Jedyny prawdziwy odpoczynek, to wieczny odpoczynek".
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... qjmh3ScqMU


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.wrz.2011 22:38:55 
Klubowicz

Dołączył(a): 21.mar.2006 19:04:56
Posty: 2451
Lokalizacja: Warmia & Mazury. Region małych ilości "pacynek"
Od razu sorry- Przyznam się, że nie czytałem wszystkich postów.
Ale kilka mnie zainteresowało :

KORU napisał(a):
Kiedys TIR blokował wszystkich na poczatku lewego pasa i to mi sie bardzo podobało. Trąbili na niego a on nic sobie z tego nie robił. Porzadek dzieki temu był, a on sie toczył spokojnie. Na radyjku krzyczeli zeby przyblokowac pas. Do Krakowa kiedyś jechałem i 2 pasy były zajęte na drodze ekspresowej przez TIR-y. Blokowali jakiegos cwaniaczka przez dobre 10-12 minut. :-)


IIIIII? Sorry KOru lubię Cię... Ale czy zdawałeś prawko na furmance???

Kiedyś Kuba w jeździe polskiej nazwał to tak... Podejmując Twojego posta...
"jadę z Warszawy do Krakowa... Wiem, że w Radomiu jest zwężka z lewego na prawy pas... To co??? Mam jechać cały czas prawym pasem aż do Radomia? Bo przecież nie chcę wyjść na cwaniaka jadąc lewym pasem" i mimo, że gość jest średni tu powiedział prawdę.

I moja riposta:
Ostatni jechaliśmy do Gdańska na samolot ok godzinę przed lotem. Na końcu obwodnicy (jakieś 1,5 km przed końcem lewego pasa) wszystko na prawym na 45 minut stania, odważyłem się pojechać lewym. Przejechałem 100 m i jakaś blokująca lewy pas ku**a zablookowała cały ruch na owym pasie... Po co? Bo co? Jakaż to historia nim kierowała? LUK texas ranger?
Niekoniecznie! ominąłem go pasem zieleni (jechałem r19) i spokojnie na zwężce 2gi kierowca z rzędu mnie wpuścił. Widocznie był bardziej kumaty niż ta ku**a blokująca lewy pas. Niestety miał pecha, bo wyszedłem z auta, nagrałem ową na avi i podałem pana za blokowanie pasa do najbliższego WRD. Miał pecha. W sumie komunistyczne podejście.... ja pojechałem dalej swoim renault.

Opanujcie się zwolennicy i korzystajcie z 2 pasów do końca, a nie z jednego stwarzając kilometrowe korki....

aż idę się napić bo nie spodziewałem się , że U NAS, są zwolennicy blokowania!!!

_________________
'14 Q7 4.2TDI CCFC
'86 5000 CS 2.2
'04 ALLR 2.7BITMAN BEL
'11 Lagoona III 2.0 DCI 180km 420NM & more
ex AFN & D11
i inne ustrojstwa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.wrz.2011 22:40:30 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.paź.2009 15:37:46
Posty: 1177
Lokalizacja: Pyrlandia
Jazda na "hurra" czyli dwa pasy jadą pełnym gazem do zwężki prowadzi do zatwardzenia. Jazda "wszyscy na prawy pas" to taki sam efekt.

Jazda z głową na zamek to już za duże wymaganie od polskich kierowców. Nie raz na tej trasie Wrocław - Oleśnica widuję samochody na niemieckich blachach które próbują płynnego zjeżdżania z lewego na prawy pas. I tu się panowie z Rzeszy dziwią, bo miejsca na prawym pasie brak, miejsce może i jest ale na 50cm...

W sumie już się do tych scen przyzwyczaiłem, tylko uszy cierpną od wysłuchiwania wzajemnych wyzwisk na CB.

_________________
BMW X1 1,5 136PS - jest
BMW X3 3.0d 218PS - był
Touareg 3.0TDI - był
Audi A6 C6 3.0TDI quattro + tip - był
Passat B6 2.0TDI Sportline + DSG - był
Skoda Octavia I 1.9TDI 90PS - był
Golf IV 1.6 SKL? + LPG - był
Passat B5FL 2.5TDI AKN - był
Golf III 1.8AAM? + LPG - był


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.wrz.2011 22:46:35 
Klubowicz

Dołączył(a): 21.mar.2006 19:04:56
Posty: 2451
Lokalizacja: Warmia & Mazury. Region małych ilości "pacynek"
I jeszcze jedno:

jeśli tylko trafię na blokowanie lewego pasa przez kumochowego furmankowca od razu nagranie z tablicami na rejestratorze+ kilka zdjęć z tablicami i pierwsze co robię to DONOS na Wrd. Bo to chyba w PL jest nielegalne po
1) poruszanie się lewym pasem bez wyprzedzania
2) blokowanie ruchu drogowego (szczególnie na lewym pasie)

_________________
'14 Q7 4.2TDI CCFC
'86 5000 CS 2.2
'04 ALLR 2.7BITMAN BEL
'11 Lagoona III 2.0 DCI 180km 420NM & more
ex AFN & D11
i inne ustrojstwa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.wrz.2011 22:47:31 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.lip.2008 18:59:07
Posty: 497
KORU i reszta myślących podobnie, tylko czekać jak traficie na większego kozaka i skończycie zepchnięci na barierkę czy w rowie, to odechce się wam głupot.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.wrz.2011 22:52:57 
Klubowicz

Dołączył(a): 21.mar.2006 19:04:56
Posty: 2451
Lokalizacja: Warmia & Mazury. Region małych ilości "pacynek"
qww napisał(a):
KORU i reszta myślących podobnie, tylko czekać jak traficie na większego kozaka i skończycie zepchnięci na barierkę czy w rowie, to odechce się wam głupot.


dokładnie. Tak samo jak mój wujo kiedyś przepchnął rurami by grand cherokee 5,7

_________________
'14 Q7 4.2TDI CCFC
'86 5000 CS 2.2
'04 ALLR 2.7BITMAN BEL
'11 Lagoona III 2.0 DCI 180km 420NM & more
ex AFN & D11
i inne ustrojstwa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.wrz.2011 22:55:20 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.sie.2003 11:35:46
Posty: 6442
Lokalizacja: Kraków
KORU napisał(a):
Kiedys TIR blokował wszystkich na poczatku lewego pasa i to mi sie bardzo podobało. Trąbili na niego a on nic sobie z tego nie robił. Porzadek dzieki temu był, a on sie toczył spokojnie.


A tak konkretnie to co Ci sie w tym podobało? To ze cymbał jeden z drugim nie zna przepisów i powoduje jeszcze większe korki?

Ostatnio widziałem na obwodnicy Krk jak Policja stojąc na końcu zwężenia z lornetką wyciągała sobie takich idiotów i po 200 zł za tamowanie ruchu (akurat słyszałem bo byłem na moto i z ciekawości się zatrzymałem). Pan z TIRa w klapkach KUBOTA strasznie się pienił że "wszyscy nie umią jeździć" :peace:

Polecam wszystkim "szeryfom": http://www.tvp.pl/krakow/motoryzacja/je ... 11/5179892

_________________
Marcin
Skoda Superb 1.9 TDI
BMW R1200 GS, Aprilia Mana 850


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 104 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: