.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.kwi.2024 18:46:23

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Kara za brak ciagłości OC
PostNapisane: 17.lut.2012 20:02:57 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.mar.2011 19:57:43
Posty: 22
Lokalizacja: Warszawa
Witam wszystkich!

Panowie, mam pytanie. Mój kolega kupił samochód w roku poprzednim na początku. Nie rejestrował samochodu, bo wyskoczyła mu bardzo przykra sytuacja życiowa. Ubezpieczenie na samochód było do czerwca 2011. Gdy się skończyło, nastąpił brak ciągłości w ubezpieczeniu. Tutaj moje pytanie. Jaka jest kara za brak ciągłości ubezpieczenia? Czy to samo co brak OC podczas kontroli drogowej?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kara za brak ciagłości OC
PostNapisane: 17.lut.2012 20:30:38 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.gru.2003 01:13:03
Posty: 5205
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Auto: Audi 200 20V Avant V8 4,2, A8 D2 4,2
mateusz16026 napisał(a):
Czy to samo co brak OC podczas kontroli drogowej?


Optymista...

600 - 3000 zł. Zależnie od okresu bez OC.

http://www.ufg.pl/web/guest/oplaty-karne

_________________
rodzynek
Piszę poprawnie po polsku.

Obrazekklik na zdjęcie
200 20V Avant 4,2


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kara za brak ciagłości OC
PostNapisane: 17.lut.2012 21:11:56 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.sty.2011 12:42:49
Posty: 2346
Lokalizacja: Lubelskie
za brak ciągłości fundusz gwarancyjny- dowala ładne sumy
za brak aktualnego policeman wystawia odpowiedni mandat karny uzależniony od czasu od kiedy go nie ma,
ogólnie drogi gips.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kara za brak ciagłości OC
PostNapisane: 17.lut.2012 21:20:09 
Użytkownik

Dołączył(a): 20.maja.2008 21:27:36
Posty: 256
Lokalizacja: Biała Podlaska
Co wy wypisujecie koledzy. Do Dymiana policjant nie wypisuje żadnego mandatu teraz nie musisz mieć nawet OC podczas kontroli tylko oni skierują zapytanie do UFG żeby sprawdzili czy masz OC. Do Rodzynka link, który podałeś dotyczy opcji kiedy spowodujesz kolizję i nie masz ubezpieczenia lub policja zatrzyma do kontroli i skieruje zapytanie do UFG. Póki co auto nie zostało zarejestrowane i fakt nie ma ciągłości ubezpieczenia.
P.S Czy ktokolwiek z was miał do czynienia z UFG tylko nie na zasadzie, że słyszał albo czytał? Jeśli tak to tak na marginesie proszę na priv o szczegóły jeśli będziecie mieli chęć. :)

_________________
Audi A6 C4 2.5TDI AEL- było


Ostatnio edytowano 17.lut.2012 21:28:09 przez adrianzxv, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kara za brak ciagłości OC
PostNapisane: 17.lut.2012 21:28:06 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.gru.2003 01:13:03
Posty: 5205
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Auto: Audi 200 20V Avant V8 4,2, A8 D2 4,2
adrianzxv napisał(a):
Do Rodzynka link, który podałeś dotyczy opcji kiedy spowodujesz kolizję i nie masz ubezpieczenia lub policja zatrzyma do kontroli i skieruje zapytanie do UFG. Póki co auto nie zostało zarejestrowane i fakt nie ma ciągłości ubezpieczenia.


Dlatego najlepiej będzie, jeśli zakupione (rozumiem, że jest umowa) auto zostanie sprzedane lub zezłomowane z dniem zakończenia polisy poprzednika. Bo sprzedający poszedł z umową do wydziału komunikacji i zgłosił sprzedaż. UFG może się zwrócić do sprzedającego / kupującego o wyjaśnienie przerwy w ubezpieczeniu. I to pomimo faktu, że auto stoi w stodole. A wtedy jest luka...

Teraz mogę to z pełną świadomością napisać, bo musiałem się tłumaczyć przed UFG z braku OC poprzedniego właściciela mojej Polówki.

_________________
rodzynek
Piszę poprawnie po polsku.

Obrazekklik na zdjęcie
200 20V Avant 4,2


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kara za brak ciagłości OC
PostNapisane: 17.lut.2012 22:22:03 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.sie.2006 20:54:28
Posty: 430
Lokalizacja: Złotoryja
adrianzxv napisał(a):
Co wy wypisujecie koledzy. Do Dymiana policjant nie wypisuje żadnego mandatu teraz nie musisz mieć nawet OC podczas kontroli tylko oni skierują zapytanie do UFG żeby sprawdzili czy masz OC. Do Rodzynka link, który podałeś dotyczy opcji kiedy spowodujesz kolizję i nie masz ubezpieczenia lub policja zatrzyma do kontroli i skieruje zapytanie do UFG. Póki co auto nie zostało zarejestrowane i fakt nie ma ciągłości ubezpieczenia.
P.S Czy ktokolwiek z was miał do czynienia z UFG tylko nie na zasadzie, że słyszał albo czytał? Jeśli tak to tak na marginesie proszę na priv o szczegóły jeśli będziecie mieli chęć. :)


teraz policja może sprawdzić w systemie, czy auto ma OC, chyba że umowa zawarta została króko przed kontrolą i dane o ubezpieczeniu nie zostały wrzucone w system - wtedy zapewne skierują zapytanie do UFG. Reszta się zgadza ;)

_________________
PIES...też człowiek :)

A4 Avant 2.8 Q Tiptronic - znowu żyje :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kara za brak ciagłości OC
PostNapisane: 17.lut.2012 22:35:32 
Użytkownik

Dołączył(a): 20.maja.2008 21:27:36
Posty: 256
Lokalizacja: Biała Podlaska
a4v6 napisał(a):
adrianzxv napisał(a):
Co wy wypisujecie koledzy. Do Dymiana policjant nie wypisuje żadnego mandatu teraz nie musisz mieć nawet OC podczas kontroli tylko oni skierują zapytanie do UFG żeby sprawdzili czy masz OC. Do Rodzynka link, który podałeś dotyczy opcji kiedy spowodujesz kolizję i nie masz ubezpieczenia lub policja zatrzyma do kontroli i skieruje zapytanie do UFG. Póki co auto nie zostało zarejestrowane i fakt nie ma ciągłości ubezpieczenia.
P.S Czy ktokolwiek z was miał do czynienia z UFG tylko nie na zasadzie, że słyszał albo czytał? Jeśli tak to tak na marginesie proszę na priv o szczegóły jeśli będziecie mieli chęć. :)


teraz policja może sprawdzić w systemie, czy auto ma OC, chyba że umowa zawarta została króko przed kontrolą i dane o ubezpieczeniu nie zostały wrzucone w system - wtedy zapewne skierują zapytanie do UFG. Reszta się zgadza ;)

Tu mnie kolego zaskoczyłeś przyznam. Wiesz może jak często dane w systemie są aktualizowane? Od kiedy policja praktykuje to, że sami sprawdzają w systemie bo z tym się jeszcze nie spotkałem?

_________________
Audi A6 C4 2.5TDI AEL- było


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kara za brak ciagłości OC
PostNapisane: 17.lut.2012 22:40:05 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.sty.2008 13:55:30
Posty: 1324
Lokalizacja: lubelskie
adrianzxv napisał(a):
P.S Czy ktokolwiek z was miał do czynienia z UFG tylko nie na zasadzie, że słyszał albo czytał? Jeśli tak to tak na marginesie proszę na priv o szczegóły jeśli będziecie mieli chęć. :)


Przecież nie musi być na prv, może być w temacie, nikt chyba nikomu głowy nie urwie :):

Rodzynek napisał już przykład, ja tylko dodam to co kiedyś: u nas gość dostał zdaje się po 3 latach pisemko z UFG, że do zapłaty ma ponad 3 koła PLN za brak ciągłości ubezpieczenia, takie tam - remanent pewnie mieli ;)

a4v6 napisał uprawnienia policji, więc ta kwestia też jest jasna :):

Swoją drogą, wymagania ubezpieczalni ciągle rosną, jak ostatnio płaciłem za VW Polo, to nawet DMC pojazdu musiałem podać :peace:

_________________
Obrazek Piszę poprawnie po polsku
(staram się)
A6 C6 Allroad 3.0TDI Q+TIP 2009r 239KM - jest :) :) :)
A3 8L 1.9TDI 130KM 02r. 5D - jest
Peugeot 307 2.0HDI 90KM 03r. - jest
Peugeot Partner Multispace 1.6Pb 05r. - jest
Peugeot Partner Multispace 1.6Pb 03r - jest
Obrazek

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kara za brak ciagłości OC
PostNapisane: 17.lut.2012 22:44:49 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.gru.2003 01:13:03
Posty: 5205
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Auto: Audi 200 20V Avant V8 4,2, A8 D2 4,2
https://zapytania.oi.ufg.pl/SASStoredPr ... ?with=zpp1

Hm, Polówka ma ubezpieczenie, a o Audi piszą: "BRAK DANYCH"

_________________
rodzynek
Piszę poprawnie po polsku.

Obrazekklik na zdjęcie
200 20V Avant 4,2


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kara za brak ciagłości OC
PostNapisane: 17.lut.2012 23:04:07 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.sty.2008 13:55:30
Posty: 1324
Lokalizacja: lubelskie
rodzynek napisał(a):
https://zapytania.oi.ufg.pl/SASStoredProcess/guest?with=zpp1

Hm, Polówka ma ubezpieczenie, a o Audi piszą: "BRAK DANYCH"


U mnie odwrotnie :): Audi ma, a w polo "brak danych", ale pewnie dlatego, że ostatnio opłacałem... :)

_________________
Obrazek Piszę poprawnie po polsku
(staram się)
A6 C6 Allroad 3.0TDI Q+TIP 2009r 239KM - jest :) :) :)
A3 8L 1.9TDI 130KM 02r. 5D - jest
Peugeot 307 2.0HDI 90KM 03r. - jest
Peugeot Partner Multispace 1.6Pb 05r. - jest
Peugeot Partner Multispace 1.6Pb 03r - jest
Obrazek

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kara za brak ciagłości OC
PostNapisane: 17.lut.2012 23:06:45 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.sie.2006 20:54:28
Posty: 430
Lokalizacja: Złotoryja
adrianzxv napisał(a):
a4v6 napisał(a):
adrianzxv napisał(a):
Co wy wypisujecie koledzy. Do Dymiana policjant nie wypisuje żadnego mandatu teraz nie musisz mieć nawet OC podczas kontroli tylko oni skierują zapytanie do UFG żeby sprawdzili czy masz OC. Do Rodzynka link, który podałeś dotyczy opcji kiedy spowodujesz kolizję i nie masz ubezpieczenia lub policja zatrzyma do kontroli i skieruje zapytanie do UFG. Póki co auto nie zostało zarejestrowane i fakt nie ma ciągłości ubezpieczenia.
P.S Czy ktokolwiek z was miał do czynienia z UFG tylko nie na zasadzie, że słyszał albo czytał? Jeśli tak to tak na marginesie proszę na priv o szczegóły jeśli będziecie mieli chęć. :)


teraz policja może sprawdzić w systemie, czy auto ma OC, chyba że umowa zawarta została króko przed kontrolą i dane o ubezpieczeniu nie zostały wrzucone w system - wtedy zapewne skierują zapytanie do UFG. Reszta się zgadza ;)

Tu mnie kolego zaskoczyłeś przyznam. Wiesz może jak często dane w systemie są aktualizowane? Od kiedy policja praktykuje to, że sami sprawdzają w systemie bo z tym się jeszcze nie spotkałem?


Nie wiem jak wygląda sprawa aktualizacji. Sprawdzić mogą przy kontroli drogowej np. w styuacji gdy nie masz dokumentów na auto i OC przy sobie, lub samego potwierdzenia o ubezpieczeniu OC - tak samo jak mogą sprawdzić, czy ktoś posiada uprawnienia i jakiej kategorii jeśli nie posiada przy sobie prawa jazdy.

_________________
PIES...też człowiek :)

A4 Avant 2.8 Q Tiptronic - znowu żyje :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kara za brak ciagłości OC
PostNapisane: 18.lut.2012 12:09:59 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.lut.2009 14:04:27
Posty: 66
Znajomy odkupił od mnie 2 lata temu samochód , że zaraz przed sprzedażą kończyła mnie się polisa opłaciłem ją na pół roku i ,,przepisałem " ją na znajomego po sprzedaży.Przejeździł ten okres i przez następny rok nie opłacał niczego ( jeździł dookoła komina bez ubepieczenia i rejestracji) .Do mnie w międzyczasie przyszło kilka pisemek ( wk**** mnie to mało powiedziane bo po pierwszym już poszedłem sprawę wytłumaczyć a oni nadal , myślałem ,że sprawa w sądzie się skończy) jakoś przed wakacjami przypomniało mu się ,że jedzie w długą trasę to może by i auto ubezpieczył . Ja byłem pewny ,że minimum co dostanie to do zapłaty obecne ubezpieczenie + za okres w którym nie opłacał +odsetki .ale jakież było moje zdziwienie ( specjalnie poszedłem by się pośmiać z niego pośmiać bo mówiłem mu ,że źle się to dla niego skończy :D ) , gdy zapłacił ubezpieczenie od tego dnia ( chyba na pól roku je opłacił , czy w ratach) i gra gitara. Minęło już ponad pół roku i nie dostał ,żadnego pisma , kary ale z tego co mówicie , kwestia czasu :D



Inna sytuacja znajomemu w okolicach roku 2000 zmarł ojciec . Wiadomo , pogrzeb,żałoba itp. Tak się załamali ,że zapomnieli ubezpieczać i rejestrować samochodów które zostawił im ojciec w spadku.Nie tak dawno (2-3 lata temu) spotykam znajomego , załamanego i mówi ,że jego matka maila wypadek w tył najechało jej inne auto przy skręcie.Matka zadowolona ,że nie jej wina zadzwoniła po policje itp. Przyjechali mundurowi sprawdzają dokumenty i szczeka im opadła badanie techniczne kilka lat nieważne , ubezpieczenie też.w tej sytuacji uznali winę matki , skierowali sprawę do sądu .Malo tego co ciekawsze samochody były nieprzerejestrowane , ciągle figurowały na zmarłego ojca. Kary jakie jej dowalili a na dodatek koszty naprawy tamtego samochodu ( gość naprawiał w ASO :fuckyou2: )były takie duże ,że musieli zaciągnąć sporej wielkości kredyt hipoteczny a matka wylądowała w szpitalu z stanem przed zawałowym.Z tego co wiem teraz ledwo wiążą koniec z końcem .a wystarczyło opłacać ubezpieczenie i rejestracje .


Teraz na koniec od mnie przytoczone historie świadczą o jednym, że w naszym rządzie i państwie do wszystkiego dojdą tylko po czasie .A im później tym lepiej bo po pierwsze większe odsetki a i zdzwiko klienta większe :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Kara za brak ciagłości OC
PostNapisane: 18.lut.2012 12:21:16 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.sie.2006 20:54:28
Posty: 430
Lokalizacja: Złotoryja
Łukasz789 napisał(a):
Nie tak dawno (2-3 lata temu) spotykam znajomego , załamanego i mówi ,że jego matka maila wypadek w tył najechało jej inne auto przy skręcie.Matka zadowolona ,że nie jej wina zadzwoniła po policje itp. Przyjechali mundurowi sprawdzają dokumenty i szczeka im opadła badanie techniczne kilka lat nieważne , ubezpieczenie też.w tej sytuacji uznali winę matki , skierowali sprawę do sądu .Malo tego co ciekawsze samochody były nieprzerejestrowane , ciągle figurowały na zmarłego ojca. Kary jakie jej dowalili a na dodatek koszty naprawy tamtego samochodu ( gość naprawiał w ASO :fuckyou2: )były takie duże ,że musieli zaciągnąć sporej wielkości kredyt hipoteczny a matka wylądowała w szpitalu z stanem przed zawałowym.Z tego co wiem teraz ledwo wiążą koniec z końcem .a wystarczyło opłacać ubezpieczenie i rejestracje .


coś jest nie tak kolego w tej sytuacji którą opisałeś, bo brak przeglądu czy OC nie powoduje, że w chwili ewentualnej kolizji/wypadku ktoś zrobi z Ciebie sprawcę jeśli do zdarzenia doszło z winy innego kierującego...

_________________
PIES...też człowiek :)

A4 Avant 2.8 Q Tiptronic - znowu żyje :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 58 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: