.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 18.kwi.2024 22:40:51

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mandat z niemieckiego fotoradaru
PostNapisane: 23.maja.2012 10:07:01 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.kwi.2004 15:05:52
Posty: 1222
Lokalizacja: Czaplinek
Wchoraj trochę (tak naprawdę sporo) przegiąłęm w Niemcowni z prędkością i zrobiło mi zdjęcie. Jechałem autem z wypożyczalni (auto na niemieckich tablicach) tak więc mają pełną identyfikację kierującego. Myślicie, że przyjdzie mandat do Polski? Jaki jest tok postępowania po otrzymaniu takich "pozdrowień"?

_________________
Ostrzeżenie innych kierowców o patrolu policji na drodze jest zaszczytnym obowiązkiem każdego obywatela !

Jest A6 2,4 ALF '98
Było B4 2,0 ABK '92
Było B3 1,8 NE '89


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandat z niemieckiego fotoradaru
PostNapisane: 23.maja.2012 11:12:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.sty.2011 12:42:49
Posty: 2346
Lokalizacja: Lubelskie
jeżeli drapnęli Cię w aucie z wypożyczalni, to oni automatycznie wskażą Cię jako sprawcę wykroczenia- więc jesteś utopiony.
Z drugiej str nie ma między niemcami a polską takiej umowy, co by ściągać należności z niemiec w pl, w praktyce wygląda to tak,że mają 3 miesiące aby wysłać Ci mandat, wtedy:

- mandat nie przyjdzie;
lub gorsza opcja:
- mandat przyjdzie imiennie na Ciebie, masz wtedy termin do uregulowania, oczywiście w euro... /taryfikator mają surowy/,
* jeżeli uregulujesz- jesteś czysty
*jak olejesz sprawa wygląda tak, że nic Ci się nie stanie dopóki nie pojedziesz do niemiec i tam Cię nie zatrzymają do byle jakiej nawet kontroli- bo wystawiony mandat nigdy nie przepada, wtedy policjatnt każe Ci to uregulować na miejscu, lub pod bankomatem a jak nie to zabiorą Ci jakiegoś lapka, a nawet samochód, który wykupisz dopiero jak zapłacisz.
Jak kasę masz to ludzie po roku dwóch zapłacili pare lub kilkanaście euro odsetek itp pierdół.

A wiem to bo właśnie mija połowa tych 3 miesięcy, o których wyżej wspomniałem, gdy swoim autem przegoniłem bardzo blisko obok schowanej fotki tak, że bardziej to pasażera z tyłu oślepiło aniżeli mnie..

Jednak niemców nie obchodzi, że jestem bezrobotny czy coś, takie tłumaczenie nie przejdzie.. oni twierdzą, że jak jeżdzisz samochodem to Cię stać na jeżdzenie nim.. więc ja osobiście mam zamiar nie zapłacić/tfu tfu oby nie przyszedł jednak/ bo nie urodzę 240E.. aaaa no i na 2 miechy zabrane kwity..ehhh


Przewinienia ;Mandaty; Punkty karne; Zakaz jazdy(miesiace)
1-10 km/h ;10 € ;0 ;0
11-15 km/h ;20 € ;0 ;0
16-20 km/h ;30 € ;0 ;0
21-25 km/h ;70 € ;1 ;0
26-30 km/h ;80 € ;3 ;0
31-40 km/h ;120 € ;3 ;0
41-50 km/h ;260 € ;3 ;1
51-60 km/h ;240 € ;4 ;2
61-70 km/h ;440 € ;4 ;2
> 70 km/h ;600 € 4 ;3


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandat z niemieckiego fotoradaru
PostNapisane: 23.maja.2012 11:52:03 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.kwi.2004 15:05:52
Posty: 1222
Lokalizacja: Czaplinek
No to mnie pocieszyłeś ...
Jest może jakaś opcja, żeby sprawdzić w internecie czy takie zdjęcie zostało wykonane i jaka była odczytana prędkość ?(tylko proszę zachowac powagę i nie oferowac linka to strony z żartami dotyczącymi zdjęć z fotoradarów bo wcale mi teraz nie jest do śmiechu).

_________________
Ostrzeżenie innych kierowców o patrolu policji na drodze jest zaszczytnym obowiązkiem każdego obywatela !

Jest A6 2,4 ALF '98
Było B4 2,0 ABK '92
Było B3 1,8 NE '89


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandat z niemieckiego fotoradaru
PostNapisane: 23.maja.2012 12:37:17 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.sie.2003 20:48:56
Posty: 2300
Lokalizacja: CRACOVI
Jak jedziesz swoim to nie przyjdzie , ale z wypożyczalni ...na dwoje babka wróżyła.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandat z niemieckiego fotoradaru
PostNapisane: 23.maja.2012 13:50:18 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16.gru.2004 13:18:15
Posty: 1321
Lokalizacja: Rawa Maz.
Auto: Audi Cabrio 2,8 '94r.
MarioBeer napisał(a):
No to mnie pocieszyłeś ...
Jest może jakaś opcja, żeby sprawdzić w internecie czy takie zdjęcie zostało wykonane i jaka była odczytana prędkość ?(tylko proszę zachowac powagę i nie oferowac linka to strony z żartami dotyczącymi zdjęć z fotoradarów bo wcale mi teraz nie jest do śmiechu).



tylko jak pojedziesz nastepnym razem do Niemic i zatrzyma cie polizai do kontroli to bedziesz musiał zapłacić gotówką wiec nie warto zwlekać - coraz wiecej jest przypadków ze mandaty przychodza do Polski a pomiem wiecej kolega miał niezapłacone ok 2500 euro () jezdzi na ciezarówce) i niestety poonaglenia , awiza i tego typu sprawy przez 2 lata , w koncu list gończy europejski i pewnego pieknego ranka czekali na niego niebiescy przed firma i do ciupy (ta sprawa + sprawa za pobicie sie nałozyła) 4 miesiące siedział i go dopiero teraz wypuścili

_________________
Audi B4 2,8 AAH/AFC Cabrio '94 r. - Yes-t :)
.... - jeszcze parę innych CCCO ale mniej niz 3 m-c
Audi S6 C4 4,2 Quattro Avant 97r. - było
Audi A4 B5 2,5TDI Avant model S4 S-line-było
Audi 80 B4 1,9 TDI 1Z Avant wirus by Digtronik - było :/
"moja Audica budzi emocje niczym dobra szpryca"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandat z niemieckiego fotoradaru
PostNapisane: 23.maja.2012 14:58:29 
Użytkownik

Dołączył(a): 24.maja.2005 16:56:34
Posty: 239
Lokalizacja: Tyczyn
Koledze przyszłą fotka z Niemiec do Polski (jechał swoim autem) i zapłacił od razu bo często tam lata i na pierwszej kontroli by miał kłopoty.
JA ostatnio byłem to się pilnowałem żeby gdzieś nie wtopić bo łatwo się zapomnieć i przegapić ograniczenie.

pozdr.

ps. dużo więcej miałeś niż dopuszczalna ?

_________________
-=Audi A4 Avant 1.9 TDI=-


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandat z niemieckiego fotoradaru
PostNapisane: 23.maja.2012 16:19:06 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.kwi.2004 15:05:52
Posty: 1222
Lokalizacja: Czaplinek
Było ok. 135/70 :screwy:
Zasiedziałem się na rozmowach u klienta bo tematów do omówienia było sporo i potem spieszyłem się by zdążyć na samolot więc troszkę cisnąłem...

_________________
Ostrzeżenie innych kierowców o patrolu policji na drodze jest zaszczytnym obowiązkiem każdego obywatela !

Jest A6 2,4 ALF '98
Było B4 2,0 ABK '92
Było B3 1,8 NE '89


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandat z niemieckiego fotoradaru
PostNapisane: 23.maja.2012 16:45:19 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.sie.2003 02:56:05
Posty: 1270
Lokalizacja: Wrocław
Przyjdzie, zapłać, odżałuj, aby żyć i spać spokojnie.
Mi przyszło, zapłaciłem, podczas kolejnej kontroli nie było problemu.

_________________
DS, AAH, JS, AVF, PJ, ANJ, AXG, PM"Q", ACK, ANJ, CAHA


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandat z niemieckiego fotoradaru
PostNapisane: 23.maja.2012 17:14:34 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.sie.2006 12:07:08
Posty: 5549
Lokalizacja: Biała Podlaska
Auto: 5x Audi
Miałem już 3 fotki w De. 1 około 3 lat temu - do tej pory nic nie przyszło. Jechałem swoim autem.

Miałem miesiące temu kontrole i nic nie wspominali o moich fotkach.

_________________
Jest 2x A4 B5 AFN
Jest A3 8V CXS
Jest S6 C4 AEC
Jest S4 C4 AAN
Jest S4 B5 AGB
Garage Our Cars


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandat z niemieckiego fotoradaru
PostNapisane: 23.maja.2012 18:09:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.sty.2011 12:42:49
Posty: 2346
Lokalizacja: Lubelskie
MarioBeer napisał(a):
Było ok. 135/70 :screwy:


czekasz na podobny ticket jak ja..ja miałem ponad 145 na 80..

a co do str czy coś.. nie ma takiej opcji- jedynie w de możesz na komende pójść i spytać i ew. zapłacic..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandat z niemieckiego fotoradaru
PostNapisane: 23.maja.2012 19:55:11 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.kwi.2010 16:48:09
Posty: 625
Auto: A8 D3 '08
Na pocieszenie przypomnę, że liczniki w autach oszukują o 5 - 10 % :) Więc prawdopodobnie zapłacisz mniej

_________________
VW Corrado 2.0 16v 9a '94 2016-20--
Audi Coupe 2.8 v6 AHH '96 2019-20--
VW T5 1.9 TDi AXC '05 2020-20--
Audi A3 8P 2.0 TDI BMM '06 2017-20--


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandat z niemieckiego fotoradaru
PostNapisane: 23.maja.2012 20:01:55 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16.gru.2004 13:18:15
Posty: 1321
Lokalizacja: Rawa Maz.
Auto: Audi Cabrio 2,8 '94r.
Góral napisał(a):
Przyjdzie, zapłać, odżałuj, aby żyć i spać spokojnie.
Mi przyszło, zapłaciłem, podczas kolejnej kontroli nie było problemu.



gustav moze tylko straszaki były - tez sie zdarza

_________________
Audi B4 2,8 AAH/AFC Cabrio '94 r. - Yes-t :)
.... - jeszcze parę innych CCCO ale mniej niz 3 m-c
Audi S6 C4 4,2 Quattro Avant 97r. - było
Audi A4 B5 2,5TDI Avant model S4 S-line-było
Audi 80 B4 1,9 TDI 1Z Avant wirus by Digtronik - było :/
"moja Audica budzi emocje niczym dobra szpryca"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandat z niemieckiego fotoradaru
PostNapisane: 23.maja.2012 20:03:53 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.sie.2006 12:07:08
Posty: 5549
Lokalizacja: Biała Podlaska
Auto: 5x Audi
stawsz ...

Może a może i nie ...

U nich inaczej to wygląda. ustawiony foto z trzema lampami błyskowymi które świecą na kolor pomarańczowy.

_________________
Jest 2x A4 B5 AFN
Jest A3 8V CXS
Jest S6 C4 AEC
Jest S4 C4 AAN
Jest S4 B5 AGB
Garage Our Cars


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandat z niemieckiego fotoradaru
PostNapisane: 23.maja.2012 21:04:24 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.mar.2006 20:21:19
Posty: 740
Lokalizacja: Legnica
Auto: AEL
stawsz napisał(a):
tylko jak pojedziesz nastepnym razem do Niemic i zatrzyma cie polizai do kontroli to bedziesz musiał zapłacić gotówką wiec nie warto zwlekać


Pamiętaj że jechał autem z wypożyczalni więc może jechać spokojnie do DE :diabel:

_________________
ALH & VIRUS "To JA !"
AEL & VIRUS "To JA !"
MS XVS 1300


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandat z niemieckiego fotoradaru
PostNapisane: 23.maja.2012 21:29:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 30.paź.2003 12:06:01
Posty: 778
Lokalizacja: Gdynia
tqmeh napisał(a):
stawsz napisał(a):
tylko jak pojedziesz nastepnym razem do Niemic i zatrzyma cie polizai do kontroli to bedziesz musiał zapłacić gotówką wiec nie warto zwlekać


Pamiętaj że jechał autem z wypożyczalni więc może jechać spokojnie do DE :diabel:


Nie bardzo spokojnie, bo jeżeli wypożyczalnia poda jego dane, (a poda, bo przecież sama płacić nie będzie), to policja będzie miała w systemie dane kierowcy, a nie dane samochodu i na podstawie prawa jazdy sobie w razie kontroli w przyszłości sprawdzą. Jak w USA wypożyczałem samochód, to w umowie była klauzula, że wypożyczalnia podaje dane policji i że wypożyczający zobowiązuje się do pokrycia mandatów i myślę, że w Niemczech jest podobnie. Na szczęście mnie nie drapnęli.

M

_________________
Skoda Rapid TDI (2015-)
Skoda Fabia II TDI 2009 r. (2009-2015)
Rover 75 CDT 2000 r. (2008 - 2009)
Audi A4 1.6 (ADP) 1995 r. (2004 - 2007)
Audi 80 B3 1.8 (PM) 1990 r. (1999-2004)
Audi 80 B2 GTE (MU) przejściowka 1985 r. (1996-1999)
Audi 80 B2 GTE (DZ) 1983 r. (1992-1996)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandat z niemieckiego fotoradaru
PostNapisane: 23.maja.2012 22:13:40 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.sie.2004 09:38:15
Posty: 7013
Lokalizacja: Katowice
Kumpel lata do Holandii i po DE regularnie autem firmowym i ciągle schodzą mandaty na auto. Płacą je od ręki bo dla niego są to normalne koszta :D

_________________
Obrazek


To, że twoje auto potrafi jechać szybko.Nie znaczy że ty również ....
Audi S6 4.2 avant quattro
Audi 80 B1 1975r


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandat z niemieckiego fotoradaru
PostNapisane: 24.maja.2012 16:04:22 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.mar.2006 20:21:19
Posty: 740
Lokalizacja: Legnica
Auto: AEL
Cytuj:

Niechciane zdjęcia z Niemiec


Wyjaśniamy, jak naprawdę wygląda sprawa płacenia w Polsce mandatów wystawianych w Niemczech na podstawie zdjęć robionych przez fotoradary.

Jeśli policjant w Niemczech przyłapie kierowcę z innego kraju na łamaniu przepisów, sprawa jest prosta - trzeba zapłacić mandat na miejscu. W przypadku braku pieniędzy auto trafi na parking jako zastaw za niezapłaconą grzywnę.

Sytuacja jest bardziej skomplikowana, jeśli kierowca zostanie uwieczniony przez fotoradar.

Kontrola w bazie

Gdy za popełnione wykroczenie grozi grzywna do 70 euro (zwykle jest to przekroczenie dozwolonej prędkości nie więcej niż o 20 km/h), do Polski nie trafi mandat z Niemiec. Czy to oznacza, że jesteśmy bezkarni?

Nie. Numery rejestracyjne sfotografowanego pojazdu znajdują się w policyjnej bazie danych przez 3 miesiące. Jeśli w tym czasie zostaniemy zatrzymani w Niemczech za inne przewinienie drogowe, policjant zażąda opłacenia na miejscu mandatu z fotoradaru.

Uwaga! Kierowca nie musi po raz kolejny złamać przepisów, aby zostać zatrzymanym do kontroli. Policjanci jadąc za "zagranicznym" autem, sprawdzają w bazie danych, czy właśnie ten pojazd nie został zarejestrowany przez fotoradar. Jeśli znajduje się na liście, trzeba przerwać podróż, aby uiścić grzywnę. Co ciekawe, według niemieckich policjantów, Polacy coraz częściej sami zatrzymują się przy radiowozach z prośbą o sprawdzenie ich w bazie danych i wypisanie ewentualnego mandatu. Oczywiście robią to, aby nie mieć niespodziewanych kontroli i nieplanowanych postojów w trasie. Po 3 miesiącach przewinienie przedawnia się.

Wysyłają do Polski

W przypadku wykroczeń zarejestrowanych przez fotoradar, za które grozi kara powyżej 70 euro, obcokrajowcom jest wysyłane wezwanie do zapłacenia mandatu. Niemcy wcześniej zwracają się do polskich prokuratur lub wydziałów komunikacji o ustalenie adresu zamieszkania właściciela pojazdu. Zwykle po kilku tygodniach od wykroczenia znajdziemy w skrzynce pocztowej mandat z numerem konta do wpłaty.

Uwaga! Koszt przelewu za granicę to minimum kilkanaście złotych, a średnio jest to 25 zł. Jeśli nie zamierzamy ponownie wyjeżdżać do Niemiec, można takie pismo zignorować, nikt nie będzie nas ścigał w Polsce za nieuiszczenie grzywny. W przypadku ponownej podróży samochodem do zachodnich sąsiadów, jest jednak spore prawdopodobieństwo, że zostaniemy zatrzymani i zmuszeni do zapłacenia grzywny, która się nie przedawnia. Do tego dojdą odsetki za spóźnienie.

Idą zmiany

Niebawem lekceważenie zagranicznych mandatów wystawionych na podstawie zdjęć z fotoradarów może się skończyć. Unia chce wprowadzić przepisy umożliwiające automatyczne ściąganie mandatów we wszystkich krajach wspólnoty. Ma być też przygotowany jednolity system punktów karnych dodawanych do konta kierowcy, bez względu na to, w jakim kraju popełnił wykroczenie. Warto jednak wiedzieć, że już teraz możemy być ścigani za nieopłacone w Niemczech parkowanie. W tym przypadku nie chodzi o mandat, a opłatę dodatkową.


KILK

_________________
ALH & VIRUS "To JA !"
AEL & VIRUS "To JA !"
MS XVS 1300


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandat z niemieckiego fotoradaru
PostNapisane: 24.maja.2012 17:54:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.sty.2011 12:42:49
Posty: 2346
Lokalizacja: Lubelskie
czyli po kolejne zrodlo potwierdza to co ja wyczytałem i podalem w 2 poscie, tyle, że uwzględniono rozdzielenie tych mandatów powyżej i do 70E, ale niestety nie o nich tu mowa;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandat z niemieckiego fotoradaru
PostNapisane: 26.maja.2012 12:02:05 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.lut.2009 14:04:27
Posty: 66
Nie wypowiadam się w tym względzie mandatowym (bo jeszcze nigdy nie dostałem mandatu u nich) , ale szybkie pytanie.Jeśli odpowiecie mnie twierdząco to rozwinę myśl.Jakie macie doświadczenie z rutynowymi ( stricte rutynowymi nawet nie o niezapłacone mandaty) w Niemczech .Jak przebiegają, często się odbywają? To co pisze w internecie znam ale chce dowiedzieć się jak to przebiega u innych w rzeczywistości.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Mandat z niemieckiego fotoradaru
PostNapisane: 26.maja.2012 12:08:32 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12.mar.2006 20:21:19
Posty: 740
Lokalizacja: Legnica
Auto: AEL
Łukasz789 napisał(a):
.Jakie macie doświadczenie z rutynowymi ( stricte rutynowymi nawet nie o niezapłacone mandaty) w Niemczech .


Napisz o co Ci chodzi ;) o kontrole drogową?
Tak jak i w PL, wszystko zależny od sytuacji, czego (kogo) szukają, za co - dlaczego zatrzymują, identycznie jak u nas.

_________________
ALH & VIRUS "To JA !"
AEL & VIRUS "To JA !"
MS XVS 1300


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: