.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 27.kwi.2024 21:23:39

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 20.lut.2019 09:41:17 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.wrz.2009 20:43:05
Posty: 5982
Lokalizacja: 51°12'N; 17°23'E - Oleśnica
kuźwa, nie mogę! oskarżasz wszystkich o nie czytanie ze zrozumieniem, czy nawet brak myślenia. teraz wyobraź sobie, że kilka osób z różnych części kraju, pracujący, bądź prowadzący działalność piszą w zasadzie cały czas to samo, praktycznie jednym głosem, to ....
... albo inaczej i nie bierz tego ad personam: "jeżeli jedna osoba mówi ci, żeś głupi, możesz to olać, jeżeli druga mówi to samo, też możesz olać, ale jeżeli trzecia, czwarta i kolejne osoby mówią to samo, należy udać się do specjalisty"
jeszcze raz piszę: nie traktuj tego jako ataku personalnego. to takie wyraziste zobrazowanie dyskusji.

_________________
`03 MB W211 320 CDI
`02 Audi A6 Avant 2.7T ARE, quattro, MT + LPGTech + koksu 2012-2016
`92 Audi 100 C4 Avant 2.6 ABC+Stag 300 Plus -2008-2012

Obrazek Piszę poprawnie po polsku, ty też pisz poprawnie po polsku, chyba, że nie robi Ci różnicy, że robisz komuś laske, a nie łaskę


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 20.lut.2019 09:59:59 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.mar.2010 18:26:18
Posty: 773
Też lubię społeczników i związkowców. :D

https://www.wykop.pl/wpis/11069086/wilq-i-zwiazkowy-negocjator-heheszki-humorobrazkow/

_________________
Jest:
100 C4 AAH 91' quattro AVANT
VW Touareg 3.0


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 20.lut.2019 11:44:10 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2006 07:57:29
Posty: 1453
Lokalizacja: Szczecin
metyoo napisał(a):
kuźwa, nie mogę! oskarżasz wszystkich o nie czytanie ze zrozumieniem, czy nawet brak myślenia. teraz wyobraź sobie, że kilka osób z różnych części kraju, pracujący, bądź prowadzący działalność piszą w zasadzie cały czas to samo, praktycznie jednym głosem, to ....
... albo inaczej i nie bierz tego ad personam: "jeżeli jedna osoba mówi ci, żeś głupi, możesz to olać, jeżeli druga mówi to samo, też możesz olać, ale jeżeli trzecia, czwarta i kolejne osoby mówią to samo, należy udać się do specjalisty"
jeszcze raz piszę: nie traktuj tego jako ataku personalnego. to takie wyraziste zobrazowanie dyskusji.


Metyoo ... zwróciłem uwagę kilku osobom , że najwidoczniej czytają po łepkach , bo mi coś tam zarzuciły , a co wyjaśniłem kilka postów wcześniej - i chyba tutaj jest jasność .
Jak pisałem wcześniej , nie mówię , że nie dopuszczam tej informacji , że macie rację - ale i tak samo byłem uparty przy swoim zdaniu , bo wiele rzeczy mi na to wskazywało . znam prawo pracy , .. ale nie jestem w tym ekspertem - a jest to taki mój pierwszy przypadek , .. i wiem że tutaj w wielu aspektach życia siedzą mądre głowy , więc poprosiłem o radę(na forum jestem już trochę lat , także to i owo da się zauważyć) . W mojej wcześniejszej "karierze" pracowniczej jakiekolwiek niuanse tego typu , albo i grubszego kalibru mogłem podeprzeć kodeksem pracy , i dzięki temu praktycznie nigdy nie umoczyłem tyłka - dupochron był założony . Dlatego tak mi zależało , by jakiekolwiek rozwiązanie tej sprawy było poparte jakimś jednolitym zapisem - paragrafem w KP .Jak wyszło , to tutaj nie ma jednogłośnie , jednolicie sprecyzowanego paragrafu na te zagadnienie , potrzebna jest indywidualna interpretacja - i tyle .
Jednakże , nie zmieni to faktu , że jak dyrekcja da ową premię nawet uczciwie tylko drugiej zmianie , to najnormalniej Polacy z pierwszej zmiany zrezygnują z tej roboty . Najnormalniej wiele osób po pracy coś tam jeszcze sobie "skubie" , i ma z tego więcej niż owe 350 netto w skali miesiąca - ja tak samo . I tak samo jak pisałem , ja tak tych pieniędzy nie potrzebuję - nie mówię , że by się nie przydały - bo fajnie było by dostać każdą ekstra kasę , ale może jakoś tam w życiu jestem ustawiony , że o te pieniądze nie muszę się aż tak martwić . Po dalszym rozmyślaniu nad tą sprawą , zacząłem myśleć jak taka decyzja wpłynie na ludzi , i jak pogadałem z kolegami to aż to tak już kolorowo nie wyglądało wcale .
Jeżeli całkowicie ubędzie Polaków w tej robocie , to znacznie to wpłynie na zdrową atmosferę w pracy , .. a ja tego nie lubię - przerobiłem 14 lat psychozy w piepszonej castoramie , i nie mam na to ochoty więcej . Dla mnie jest to dobra praca , dobrze płatna , blisko domu , .. i normalne jest to , że się lekko przejmuje co z tego wyniknie . Tak jak Tobie nie chciało by się rezygnować z dobrej roboty , dobrze płatnej - to tak sami i mi . I zakładam , że nie jeden z nas by się przejmował , jak taki , czy inny ruch dyrekcji by wpłynął na dalsze zatrudnienie w owej pracy . Także nie pozostaje mi nic innego jak czekać , co się wydarzy w marcu , i na przestrzeni kilku miesięcy do przodu .


p.s.
fajnie , że potrafisz prowadzić trudną rozmowę bez żadnych epitetów , .. typu społecznik , .. związkowiec i takie tam inne cuda na kiju .

_________________
Audi 80 b3 1.8 było .... pożyczyli , i nie oddali ehhh...
Audi 80 b3 2.0 16v było ... rozwalili , i nie naprawili ... odkupione , i naprawione :D
Audi a6 C5 2.4 v6 Quattro .....jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 22.lut.2019 00:35:14 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.mar.2007 10:01:15
Posty: 6200
Lokalizacja: Mogilno
Auto: 100/C4 2.0 16V ACE, D2 FL 3.7Q 40V AQG
Luki147

Zobacz, u nas w zakładzie jak są ludzie niezadowoleni to tak się robi

http://trzemeszno24.info/pikieta-pracownikow-paroc-a/
https://radiopoznan.fm/informacje/pozos ... ie-pikieta


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 22.lut.2019 12:41:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.wrz.2004 15:43:25
Posty: 895
Lokalizacja: warszawa praga
generalnie popieram uzasadniony wzrost oczekiwań płacowych:
hubos wyjaśnij proszę ten fragment:
"Atmosfera momentami była gorąca. Pojawiły się okrzyki – „dość pracy za michę zupy”, „złodzieje”, „rządził Fin i było dobrze, przyszedł Polak i wszystko pozabierał.”

_________________
XC90 T6
C70 2.0T
Dodge Magnum 3.5
royal star 1300 tour de lux
mała rzecz a cieszy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 22.lut.2019 13:59:28 
Moderator

Dołączył(a): 03.lip.2006 10:06:41
Posty: 8288
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Hordzież
Auto: Audi A8 D2 4.2 quattro
O jak miło, w zasadzie to samo co i za granicą, najgorzej jak trafisz na polaka.

_________________
Audi A8 D2 4.2 quattro tiptronic '94 [ABZ/CML] [05.2007-teraz] V8
BMW E38 750iL '01 [M73B54TU/5HP30] [10.2017-teraz] V12
Mercedes C200 4matic 9G-tronic '18 [12.2019-teraz] I4T
Honda NC750S DCT '2019 [09.2019-teraz] R2
Email: lukaszgryglicki@o2.pl, tel: 693582014
Морготх
Leśny Dziadek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 22.lut.2019 14:35:12 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.mar.2007 10:01:15
Posty: 6200
Lokalizacja: Mogilno
Auto: 100/C4 2.0 16V ACE, D2 FL 3.7Q 40V AQG
rk07554 napisał(a):
generalnie popieram uzasadniony wzrost oczekiwań płacowych:
hubos wyjaśnij proszę ten fragment:
"Atmosfera momentami była gorąca. Pojawiły się okrzyki – „dość pracy za michę zupy”, „złodzieje”, „rządził Fin i było dobrze, przyszedł Polak i wszystko pozabierał.”


Paroc powstał w Finlandii i jakiś czas po przejęciu zakładu w Polsce, zarządzał Fin, mnie niestety w tym czasie w firmie nie było jeszcze więc szczegółów nie powiem, dwa lata temu przyszedł nowy dr przysłany przez polski zarząd i zaczął wszystko zmieniać i aktualnie stwierdził, że podwyżki to nasze "widzi mi się" więc była pikieta pod tym hasłem, bardzo szybko zdanie zmienił ale póki co nie ma zgody na rozłożenie tego na lata bo nie ma konkretów z ich strony, trochę okrzyków było, może przesadzili momentami :D ale przy krajowej 15tce jeszcze kierowcy trąbili jak przejeżdżali, szkoda, że padało


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 22.lut.2019 16:41:10 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.wrz.2004 15:43:25
Posty: 895
Lokalizacja: warszawa praga
znaczy nowy boss musi się wykazać - wymagania w górę - a wyniki w dół ;)

_________________
XC90 T6
C70 2.0T
Dodge Magnum 3.5
royal star 1300 tour de lux
mała rzecz a cieszy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 23.lut.2019 00:26:59 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.kwi.2006 18:04:52
Posty: 1571
Lokalizacja: Wałbrzych
hubos21 napisał(a):
rk07554 napisał(a):
generalnie popieram uzasadniony wzrost oczekiwań płacowych:
hubos wyjaśnij proszę ten fragment:
"Atmosfera momentami była gorąca. Pojawiły się okrzyki – „dość pracy za michę zupy”, „złodzieje”, „rządził Fin i było dobrze, przyszedł Polak i wszystko pozabierał.”


Paroc powstał w Finlandii i jakiś czas po przejęciu zakładu w Polsce, zarządzał Fin, mnie niestety w tym czasie w firmie nie było jeszcze więc szczegółów nie powiem, dwa lata temu przyszedł nowy dr przysłany przez polski zarząd i zaczął wszystko zmieniać i aktualnie stwierdził, że podwyżki to nasze "widzi mi się" więc była pikieta pod tym hasłem, bardzo szybko zdanie zmienił ale póki co nie ma zgody na rozłożenie tego na lata bo nie ma konkretów z ich strony, trochę okrzyków było, może przesadzili momentami :D ale przy krajowej 15tce jeszcze kierowcy trąbili jak przejeżdżali, szkoda, że padało


To samo w walbrzyskiej Toyocie
Póki zarządzała yakuza, pracownicy byli zadowoleni. Zaczeły się rządy rodaków; cięcia wynagrodzeń, zwolnienia za L4, psychoza...

_________________
Były:
C4 A6 ACE 94' AVANT
C4 A6 AEL 94' AVANT
C5 A6 AFN 98' AVANT
B6 A4 AWX 01' AVANT
8P A3 BKC 04'
2x S6 C4 AEC 95'
B3 AVB 89' QUATTRO :)
COUPE NG/LPG 92'
B5 A4 ABC/LPG 97' QUATTRO
COUPE ALH 92' QUATTRO
A8 D2 AAT 01' QUATTRO

C5 A6 ASG 01'


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 23.lut.2019 01:52:50 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2006 07:57:29
Posty: 1453
Lokalizacja: Szczecin
Paroc powstał w Finlandii i jakiś czas po przejęciu zakładu w Polsce, zarządzał Fin, mnie niestety w tym czasie w firmie nie było jeszcze więc szczegółów nie powiem, dwa lata temu przyszedł nowy dr przysłany przez polski zarząd i zaczął wszystko zmieniać i aktualnie stwierdził, że podwyżki to nasze "widzi mi się" więc była pikieta pod tym hasłem, bardzo szybko zdanie zmienił ale póki co nie ma zgody na rozłożenie tego na lata bo nie ma konkretów z ich strony, trochę okrzyków było, może przesadzili momentami :D ale przy krajowej 15tce jeszcze kierowcy trąbili jak przejeżdżali, szkoda, że padało


"Atmosfera momentami była gorąca. Pojawiły się okrzyki – „dość pracy za michę zupy”, „złodzieje”, „rządził Fin i było dobrze, przyszedł Polak i wszystko pozabierał.”[/quote]

To samo w walbrzyskiej Toyocie
Póki zarządzała yakuza, pracownicy byli zadowoleni. Zaczeły się rządy rodaków; cięcia wynagrodzeń, zwolnienia za L4, psychoza...[/quote]


Odnośnie powyższego , to powiem Wam , że ten ten schemat bardzo często się powiela . Gdy ja zaczynałem pracę w castoramie - coś koło kwietnia 2003 roku , to w zarządzie na Polskę kierowali Francuzi . W zarządzie na Polskę nie było żadnego "cwaniaczka polaczka" , i na prawdę wszystko ładnie się kręciło . Były spore zyski , pracownik w roku miał bodajże około 5 - 6 premii jak dobrze pamiętam - w zależności od obrotu sklepu , to było dodatkowe hmm 10 tyś - jak sklep zrobił naprawdę dobry wynik . W grudniu była płacona trzynastka , czyli równowartość praktycznie tej grudniowej wypłaty. Później wszedł konkurs na pracownika roku - czyli wybierało się najlepszego pracownika roku ze sklepu i gość ściągał nagrodę jakieś 10 tyś . Były też indywidualne rozmowy pracownicze , gdzie dostawało się punkciki "vitay" (przypadek autora) , i to też jakoś się przeliczało do premii , były szkolenia , awanse ... i naprawdę się chciało w tej castoramie pracować . Jak byłeś obrotny , to naprawdę szło bardzo szybko awansować , przykładowo mój znajomy kierownik , fakt , że to był stary już wyjadacz miał pensji powyżej 10 000 , plus coś tam od dostawców na boku *
Także , jak słyszę , że pieniędzy nie ma , to wiem , że w zakładzie pracy nadchodzi "zimna fuzja" - pieniądze są "na górze" , i nie są one przeznaczone "do dołu"
Po sześciu tłustych latach przyszły lata chude - Francuzi w zarządzie zrobili , co mieli zrobić , rozkręcili biznes , ... i do zarządu weszli "cwaniaczki-polaczki" Poznikały premie , awanse , dodatki . Nastąpiła redukcja etatów na działach , i nastąpił jeden wielki chiński śmietnik . Dochodziło do tego , że ekipa była tak okrojona . że mój kolega na dziale płytek przewalał dziennie około 2,5 tony ręcznie , na budowlance podobnie . W materii zarządzającej pojawili się synowie tatusiów , pod nazwiskami swoich żon - co by się w oczy nie rzucało , .. kochanki , złodzieje (dosłownie) - tak cała elyta nie mająca ni huya pojęcia o zarządzaniu zaczęła doprowadzać ów byznes do upadku - i ciągła wymówka jest kryzys, nie ma pieniędzy .
Kilka suchych faktów :

- Castoram bodajże w Polsce jest około hmm 60 sklepów - coś koło 2010 roku każdy dyrektor sklepu dostał nowiutką Insygnię wyprodukowaną pod jego zamówienie jako auto służbowe.
- 3-4 lata później owe zmęczone Insygnie zmieniono na nowsze Insygnie
- odbyła się impreza w Warszawie dla zarządu castoramy , ot taka dwu dniowa pogadanka przy kielichu , i mielonym .... okraszona rachunkiem ponad 2 000 000 zł - by żyło się lepiej
-został zatrudniony nowy prezes na Polskę , nie jaki Janusz Leila , piszę już z pamięci . Miał za zadanie wprowadzić oszczędności w castoramie , bo zabrakło dochodów niby w firmie . Jego zimna fuzja mało co nie doprowadziła do upadku castorma Polska - na odchodne dostał coś 2 bańki złotych odprawy .

* - nie potrzebne skreślić .

Także jak zatrudniliście się w firmie , i macie posadową stagnację mimo swoich sukcesów , to wiedzcie , że trafiliście prawdopodobnie już na te chude lata w firmie , i sukcesów tam nie zrobicie . Nawet jak przyjdziecie z takimi dwoma atutami na rozmowę o pracę :): .

https://demotywatory.pl/4903648/Ktos-tu ... buje-pracy

_________________
Audi 80 b3 1.8 było .... pożyczyli , i nie oddali ehhh...
Audi 80 b3 2.0 16v było ... rozwalili , i nie naprawili ... odkupione , i naprawione :D
Audi a6 C5 2.4 v6 Quattro .....jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 23.lut.2019 12:20:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.lip.2006 19:11:52
Posty: 1509
Lokalizacja: Warmia
Auto: Audi V8 4.2q
newman napisał(a):
To samo w walbrzyskiej Toyocie

Pracujesz w wałbrzyskiej Toyocie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 07.wrz.2019 19:00:30 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.sie.2012 11:39:17
Posty: 4
Witam
Trochę nie w temacie ale chodzi o pracę
Proszę mnie nie źle ale jestem bardzo zdesperowany coś udowodnić i próbuje wszystkiego ale do brzegu . Mieszkam w UK pracuje w Audi 18/19 listopad ma egzamin na machnika diagnostę w Milton Keynes szkole grupy vag
Niestety mój szef nie chce mnie wysłać na jakie kolwiek doszkolenia przed egzaminem żeby zwiększyć moje szanse ale nie poddam się . Ma ktoś wiedzę lub pomysł : książki ,szkolenia w pl
Silniki diesla ,spalinowe ,elektryka samochodowa skrzynie automatyczne / manualne , klimatyzacja ,ABS ,pomiar elektryczny
Za wszelkie pomysły z góry dziękuję


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 08.wrz.2019 12:55:00 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2006 07:57:29
Posty: 1453
Lokalizacja: Szczecin
wojta napisał(a):
Witam
Trochę nie w temacie ale chodzi o pracę
Proszę mnie nie źle ale jestem bardzo zdesperowany coś udowodnić i próbuje wszystkiego ale do brzegu . Mieszkam w UK pracuje w Audi 18/19 listopad ma egzamin na machnika diagnostę w Milton Keynes szkole grupy vag
Niestety mój szef nie chce mnie wysłać na jakie kolwiek doszkolenia przed egzaminem żeby zwiększyć moje szanse ale nie poddam się . Ma ktoś wiedzę lub pomysł : książki ,szkolenia w pl
Silniki diesla ,spalinowe ,elektryka samochodowa skrzynie automatyczne / manualne , klimatyzacja ,ABS ,pomiar elektryczny
Za wszelkie pomysły z góry dziękuję



Masz jeszcze chwilę czasu , zrób tak :

napisz oficjalne pismo - prośbę o skierowanie na kurs doszkalający . Prośbę swą motywuj tym , że masz egzamin niebawem w tym zakresie . Jeżeli inni pracownicy na takie kursy wyjeżdżają , to Tobie też przysługuje .
Na Twoją prośbę - oficjalne pismo szef ma chyb jakoś tydzień , aby dać Ci odpowiedź z argumentacją na tak , albo na nie .

_________________
Audi 80 b3 1.8 było .... pożyczyli , i nie oddali ehhh...
Audi 80 b3 2.0 16v było ... rozwalili , i nie naprawili ... odkupione , i naprawione :D
Audi a6 C5 2.4 v6 Quattro .....jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 08.wrz.2019 17:51:26 
Wulkanizator

Dołączył(a): 31.paź.2005 15:35:35
Posty: 1950
Lokalizacja: Orzesze
Luki147 napisał(a):
... szef ma chyb jakoś tydzień , aby dać Ci odpowiedź ...


:D :D Skąd ty chłopie bierzesz takie rzeczy?

_________________
dawniej:
A100 C2 2,0 D 2000-2001 RIP
A100 C3 2,3 B+G 2001-2004
A80 B3 1,8 JN B+G 2004-2005
w AKP:
S4 AVANT 2,2T + LPG 2005-2008 (sprzedana :( )
A90q B3 2,3 NG/ABH 2008-2013
A6 C5 2,8 B+G avant q tip 2008 -


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 08.wrz.2019 21:46:08 
Moderator

Dołączył(a): 03.mar.2011 22:54:52
Posty: 6751
Lokalizacja: Toruń
Auto: A6 C5 AVF
arthurr napisał(a):
Luki147 napisał(a):
... szef ma chyb jakoś tydzień , aby dać Ci odpowiedź ...


:D :D Skąd ty chłopie bierzesz takie rzeczy?


Z internetów :D

_________________
Było:
Audi A4 AFN
Jest:
Audi A6 AVF + blast by Spanky :)
BMW 5 GT 3.0 N57
--------------------------------------
1.03 CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 09.wrz.2019 08:29:35 
Luki147... nasz forumowy sygnalista, który to to już kilka razy zakładał tematy pt: jakby tu podyebać szefa, albo ogólnie najątrzyć w robocie :D generalnie gratuluje :/


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 09.wrz.2019 11:59:39 
Moderator

Dołączył(a): 03.lip.2006 10:06:41
Posty: 8288
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Hordzież
Auto: Audi A8 D2 4.2 quattro
Nie prościej założyć samemu działalnoścv i zobaczyć jak to jest?
No offence.

_________________
Audi A8 D2 4.2 quattro tiptronic '94 [ABZ/CML] [05.2007-teraz] V8
BMW E38 750iL '01 [M73B54TU/5HP30] [10.2017-teraz] V12
Mercedes C200 4matic 9G-tronic '18 [12.2019-teraz] I4T
Honda NC750S DCT '2019 [09.2019-teraz] R2
Email: lukaszgryglicki@o2.pl, tel: 693582014
Морготх
Leśny Dziadek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 09.wrz.2019 20:18:33 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.wrz.2009 20:43:05
Posty: 5982
Lokalizacja: 51°12'N; 17°23'E - Oleśnica
ło kurde! pyta o prawo w polsce, a radzi innym na wyspach :)

_________________
`03 MB W211 320 CDI
`02 Audi A6 Avant 2.7T ARE, quattro, MT + LPGTech + koksu 2012-2016
`92 Audi 100 C4 Avant 2.6 ABC+Stag 300 Plus -2008-2012

Obrazek Piszę poprawnie po polsku, ty też pisz poprawnie po polsku, chyba, że nie robi Ci różnicy, że robisz komuś laske, a nie łaskę


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 09.wrz.2019 20:41:09 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2006 07:57:29
Posty: 1453
Lokalizacja: Szczecin
arthurr napisał(a):
Luki147 napisał(a):
... szef ma chyb jakoś tydzień , aby dać Ci odpowiedź ...


:D :D Skąd ty chłopie bierzesz takie rzeczy?



dlatego napisałem . " że ma jakoś tydzień" , bądź co bądź , jak szef dostanie zapytanie na piśmie oficjalnie to powinien w " jakimś " czasie na takie pismo się ustosunkować z argumentacją na tak , albo na nie .
No chyba że , z wielu Was pracowało na przysłowiowe umowy na "gębę" i się godziło na takie traktowanie Jeżeli jesteś oficjalnie zatrudniony na umowę o pracę , to chyba proste jest to , i zrozumiałe , że chronią Cię zapisy kodeksu pracy .
Wiem , że wielu z Was może się z tego śmiać , i ze mnie tak samo .. ale później ludzie płaczą wkoło - nie do końca mówię , że Wy , ... że mają tutaj drugą ukrainę , i że są tak traktowani , bo pracodawcy sobie z nimi postępują jak chcą .
Owszem chłopak może się sam dokształcać , .. ale jeżeli są dodatkowe kursy , to czemu miałby na nie nie pojechać . Jeżeli szef go nie chce puścić , to coś w tym jest , niech się zapyta , dlaczego nie może pojechać . Pytanie do wszystkich : który z Was by tak nie zrobił ?? Wiem jak jest na własnej działalności , dlatego sobie powiedziałem , że nigdy w życiu .
Osobiście jestem bardzo uczulony na szefów cwaniaczków , co im się miód z uszu wylewa . jestem w stanie zrozumieć pewne odstępstwa , czy iść na pewne ugody , ale coś za coś .
No ale zawsze możemy powrócić do prawa pańszczyźnianego , kto jest za ... ??

_________________
Audi 80 b3 1.8 było .... pożyczyli , i nie oddali ehhh...
Audi 80 b3 2.0 16v było ... rozwalili , i nie naprawili ... odkupione , i naprawione :D
Audi a6 C5 2.4 v6 Quattro .....jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 09.wrz.2019 22:14:03 
Wulkanizator

Dołączył(a): 31.paź.2005 15:35:35
Posty: 1950
Lokalizacja: Orzesze
Luki147 napisał(a):
arthurr napisał(a):
Luki147 napisał(a):
... szef ma chyb jakoś tydzień , aby dać Ci odpowiedź ...


:D :D Skąd ty chłopie bierzesz takie rzeczy?



dlatego napisałem . " że ma jakoś tydzień" , bądź co bądź , jak szef dostanie zapytanie na piśmie oficjalnie to powinien w " jakimś " czasie na takie pismo się ustosunkować z argumentacją na tak , albo na nie .


Bzdura. Nie ma w kodeksie żadnego zapisu o tym, że pracodawca musi się ustosunkować do jakiegokolwiek pisma pracownika w określonym czasie. Jedno to nie znać kodeksu, drugie - wymyślać prawo pod siebie. No, chyba że w angielskim prawie pracy, które być może znasz (bo polskiego nie znasz, dałeś już tutaj tego dowody) - wtedy ok.

Do reszty się nie ustosunkuje bo musiałbym się powtarzać. Powodzenia w Związkach ;)

_________________
dawniej:
A100 C2 2,0 D 2000-2001 RIP
A100 C3 2,3 B+G 2001-2004
A80 B3 1,8 JN B+G 2004-2005
w AKP:
S4 AVANT 2,2T + LPG 2005-2008 (sprzedana :( )
A90q B3 2,3 NG/ABH 2008-2013
A6 C5 2,8 B+G avant q tip 2008 -


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 53 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: