.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 27.kwi.2024 19:30:44

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 17.lut.2019 00:46:40 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.wrz.2009 20:43:05
Posty: 5982
Lokalizacja: 51°12'N; 17°23'E - Oleśnica
powiem może inaczej, za granicą (np. na wyspie) wszędzie gdzie pracowałem na zmianach, 2ga zmiana miała np. 15% extra, a ci na nocce mieli np.+30% extra od tego co na 1 zmianie! w niektórych firmach był przymus przejścia na zmiany rotacyjne, co teoretycznie jest fair dla wszystkich, czyli "raz ty raz ja". proste jak ruchanie! więc nie jest to polskość, czy tam polaczkowość ze strony pracodawcy, tutaj raczej zaczyna się cebula ze strony pracowników.
wracając do punktu wyjścia: albo dostosowujesz się do realiów w firmie, albo mówisz "żegnam". "teoretycznie" w tym kraju jest tyle pracy, że aż żal! można wybierać i przebierać!

_________________
`03 MB W211 320 CDI
`02 Audi A6 Avant 2.7T ARE, quattro, MT + LPGTech + koksu 2012-2016
`92 Audi 100 C4 Avant 2.6 ABC+Stag 300 Plus -2008-2012

Obrazek Piszę poprawnie po polsku, ty też pisz poprawnie po polsku, chyba, że nie robi Ci różnicy, że robisz komuś laske, a nie łaskę


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 17.lut.2019 03:01:47 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2006 07:57:29
Posty: 1453
Lokalizacja: Szczecin
newman napisał(a):
Luki...,
Może spróbuj ogarnąć temat z tymi 2 pozostałymi co firmę rozkręcaliście :-)
Jesteś od początku; z 3 robi się 500, nagle mimo że jesteś od zawsze, nie wiesz czemu nie przychodzi stu...
Dziwny temat


Z tych dwóch , z którymi zaczynałem został już jeden , ... jedna osoba odeszła najnormalniej .

Niby to śmieszne , .. ale większość w tej firmie ,.. w sumie więcej niż połowa to personel z ukrainy , ... gdzie jakość ich pracy pozostawia wiele do życzenia , .. popracują tutaj 3 miesiące , może 6 miesięcy i takiej osoby nie ma , .. przychodzi za niego kolejny świeżak , .. który nie mówi po polsku , dogaduje się z Tobą na migi , .. i jak masz takich 30 obok siebie , .. to cała praca cofa się do tyłu , .. a od Ciebie wymagają byś robił wyniki , .. no curwa jak masz coś z nimi zrobić . Głupie to na potęgę , ... nie nauczone pracy , nie myślące , ... już nie mówię o własnym rozumowaniu logiczną drogą dedukcji , jak się w ogóle zabrać za pracę . Większość z nich skończyła , albo i nie może jakąś szkołę średnią , i tutaj przyjechało do pracy .... Rzadko zdarzają się u nich przypadki , które same potrafią pracować . Od stanu fizycznego - tego co masz na papierze , odejmij tych którym nie chce się pracować - ściemniaczy , .. odejmij tych , którzy w ten dzień wcale , w ogóle nie przyszli do pracy ..... , i w pewnym momencie kończą Ci się pomysły na pracę z nimi .
Ja wiem czemu czasami nie ma tych stu pracowników , .. najnormalniej wolą siedzieć sobie na l4 , .. albo mają uczulenie na pracę , jak ich z tej zwolnią , .. to idą do następnej , ... i tak w kółko .... :):

_________________
Audi 80 b3 1.8 było .... pożyczyli , i nie oddali ehhh...
Audi 80 b3 2.0 16v było ... rozwalili , i nie naprawili ... odkupione , i naprawione :D
Audi a6 C5 2.4 v6 Quattro .....jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 17.lut.2019 03:18:09 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2006 07:57:29
Posty: 1453
Lokalizacja: Szczecin
rodzynek napisał(a):
Luki147 napisał(a):
A tutaj następuje jawna dyskryminacja pracowników którzy pracują w godzinach dziennych - powszednich gdzie nie ma przewidzianego żadnego dodatku za pracę z tytułu jakiejś tam niewygody , czy coś w tym stylu. I tym samym trzeba dodać , że firma dbając o swój interes nie może łamać kodeksu pracy


Jaka dyskryminacja, chłopie?

1. pracowali na 1 zmianę za X zł. Było ok.
2. doszła 2 zmiana, a pracownik - Nie, bo mi nie pasuje. Pracownik PAN.
3. Druga zmiana dostała kasę X+500 zł. Pełne prawo i dobra wola pracodawcy. W końcu nie zabrał pierwszej zmianie, żeby dać drugiej. A co pracownik - POD SĄD firmę!

Żenada i jeszcze raz żenada!


Tak trochę z innej beczki - pamiętasz przypowieść o pracownikach rolnych w winnicy? Ta sama śpiewka - ci co przyszli rano, umówili się na denara (?) za dniówkę. Ci co przyszli w południe, umówili się za denara, a ci co przyszli na godzinę roboty wieczorem, też dostali denara. Sprawiedliwie? Pewnie, bo gdyby pierwsza zmiana się nie opier...dalała, to nie byłoby 2 i 3 zmiany i pracodawca nie musiałby TRACIĆ kasy na 2 i 3 zmianę.
U was pierwszej zmiany nikt nie okrada, za niewygody druga dostaje premię. WSZYSTKO!

Ku..wa, jak ja nienawidzę zatrudniać ludzi!



Wiesz wszystko fajnie , wszystko cacy ,... ale wobec kodeksu pracy , z tego co się dowiadywałem , .. to godziny powszednie - dzienne są od godziny 6:00 do 22:00 ..., i dla Państwowej Inspekcji Pracy godzina powiedzmy 7 rano jest taką samą godziną pracy jak hmm 21 wieczorem - i tym samym jeżeli pracodawca chce dać jakiś dodatek pracownikowi który pracuje do godziny 22 , to tym samym musi dać też temu który zaczyna od godziny 7 rano . Co innego jakby zmiana zaczynająca od 14 łapała się na godziny nocne - wtedy musi mieć dodatek nocny wypłacony za godzinę .


Co do opierda - lania , zawsze jest część pracowników którzy pracują słabiej , albo i mizernie , i jest część która pracuje bardzo dobrze - tego nie unikniesz . Jak powstanie ta druga zmiana to tam będzie tak samo , to jest nie nieuniknione . Po za tym pomyśl ile nie przyjdzie do pracy , .. bo będą na l4 , .. albo najnormalniej nie będzie im się chciało przyjść .... wolą siedzieć na lewym l4 , i dostać zwykłe 80 % wypłaty - pomniejszone o chorobowe - później sobie strzeli jakąś fuchę za 1000 zł raz w miesiącu , i ma praktycznie tyle , co pracownik który cały miesiąc uczciwie przychodził do pracy , i ciężko pracował - w tym jest największy problem . Bo są tacy , co mają umowę już na rok ... , i on w pracy jest gościem , kilka dni w miesiącu popracuje , i "cyk" lewe l4 - robi jakąś fuchę w kilka dni , ... i ma taką samą kasę co by przepracował miesiąc w zakładzie pracy ..... i co z tego , że z nim umowy rocznej nie przedłużą , .. idzie wtedy do innej pracy , i tak w kółko

_________________
Audi 80 b3 1.8 było .... pożyczyli , i nie oddali ehhh...
Audi 80 b3 2.0 16v było ... rozwalili , i nie naprawili ... odkupione , i naprawione :D
Audi a6 C5 2.4 v6 Quattro .....jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 17.lut.2019 11:46:44 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.wrz.2009 20:43:05
Posty: 5982
Lokalizacja: 51°12'N; 17°23'E - Oleśnica
widzę, że przejmujesz się za wszystkich dookoła :) a ja na to "nie mój cyrk, nie moje małpy". opierdalają się? nie mój problem, nie są wydajni? nie mój problem, nie myślą? nie mój problem, idą na l4? nie mój problem itd. zajmij się swoją robotą i rób co masz robić!
chcesz te 500pln extra? idz na tą drugą zmianę i po problemie, nie chcesz na drugą miej ile tam masz! naucz się nie zaglądać innym do portfela! niestety ni da rady zjeść ciastko i wciąż je mieć... sam widzisz, że można bez problemu zwolnić się i zająć czymś innym. a ty już po pipach i innych urzędzinach dowiadujesz się jak pracodawcy wkoło dupy zrobić! słabe to jest! naprawdę słabe!

_________________
`03 MB W211 320 CDI
`02 Audi A6 Avant 2.7T ARE, quattro, MT + LPGTech + koksu 2012-2016
`92 Audi 100 C4 Avant 2.6 ABC+Stag 300 Plus -2008-2012

Obrazek Piszę poprawnie po polsku, ty też pisz poprawnie po polsku, chyba, że nie robi Ci różnicy, że robisz komuś laske, a nie łaskę


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 17.lut.2019 12:51:21 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2006 07:57:29
Posty: 1453
Lokalizacja: Szczecin
metyoo napisał(a):
widzę, że przejmujesz się za wszystkich dookoła :) a ja na to "nie mój cyrk, nie moje małpy". opierdalają się? nie mój problem, nie są wydajni? nie mój problem, nie myślą? nie mój problem, idą na l4? nie mój problem itd. zajmij się swoją robotą i rób co masz robić!
chcesz te 500pln extra? idz na tą drugą zmianę i po problemie, nie chcesz na drugą miej ile tam masz! naucz się nie zaglądać innym do portfela! niestety ni da rady zjeść ciastko i wciąż je mieć... sam widzisz, że można bez problemu zwolnić się i zająć czymś innym. a ty już po pipach i innych urzędzinach dowiadujesz się jak pracodawcy wkoło dupy zrobić! słabe to jest! naprawdę słabe!



Przejmuję się tym co powinienem ... , wiem co mam robić , zajmuję się swoją robotą i nie musisz mnie pouczać , .. sens mojego wątku jest głębszy aniżeli myślisz . Założyłem go w jednym celu - aby otrzymać odpowiedź na moje pytanie .
Gdyż , aczkolwiek , ponieważ .... , gdy firma wprowadzi tę gratyfikację w życie , i będzie ona obowiązywała przez te kilka miesięcy , od marca jakoś do listopada ... a ja będę miał rację to policz sobie jedną rzecz :

przykładowa ilość pracowników która nie otrzymała tej gratyfikacji 500 osób , czas trwania gratyfikacji 9 miesięcy , to daje nam :

ilość pracowników 500 x 500 zł = 250 000 tyś nie naliczonych pieniędzy do wypłaty w skali jednego miesiąca
250 000 x 9 = 2 225 000 w skali 9 miesięcy
plus do tego odszkodowania ileś tam stówek od pojedynczego łepka , plus odsetki od zaległej sumy x 500 osób ... to jak myślisz jaka kwota się uzbiera ostatecznie ??

I teraz pomyśl , że Ty masz taka firmę , .. a dyrektor Twego oddziału - fili w Polsce zarządził taką decyzję ... i musisz taka sumę wypłacić z odsetkami , odszkodowaniem .... hmmm jak to by się odbiło na kondycji finansowej Twojej firmy hmmm ??

Nie oceniaj mnie jako bym miał być konfidentem , społeczniakiem co biega po PIP- ie , innych tego typu urzędach , bo przemawia teraz przez Ciebie zwykła krótkowzroczność , ... hmm znasz takie powiedzenie " wyprzedzić chryję " to coś w tym stylu , gdy zachowujesz się odpowiedzialnie , i zakładasz gumę na instrument przed posuwaniem panienki , zwłaszcza gdy masz żonę , a ona jest kochanką etc. itd . :): tyle w temacie

Do pozostałych czytelników tego postu , .. proszę o naprawdę sensowne wypowiedzi na poziomie :diabel:

_________________
Audi 80 b3 1.8 było .... pożyczyli , i nie oddali ehhh...
Audi 80 b3 2.0 16v było ... rozwalili , i nie naprawili ... odkupione , i naprawione :D
Audi a6 C5 2.4 v6 Quattro .....jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 17.lut.2019 13:42:45 
Moderator

Dołączył(a): 03.lip.2006 10:06:41
Posty: 8288
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Hordzież
Auto: Audi A8 D2 4.2 quattro
Dno.

_________________
Audi A8 D2 4.2 quattro tiptronic '94 [ABZ/CML] [05.2007-teraz] V8
BMW E38 750iL '01 [M73B54TU/5HP30] [10.2017-teraz] V12
Mercedes C200 4matic 9G-tronic '18 [12.2019-teraz] I4T
Honda NC750S DCT '2019 [09.2019-teraz] R2
Email: lukaszgryglicki@o2.pl, tel: 693582014
Морготх
Leśny Dziadek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 17.lut.2019 13:59:03 
Wulkanizator

Dołączył(a): 31.paź.2005 15:35:35
Posty: 1950
Lokalizacja: Orzesze
Nadal do ciebie nie dociera, że praktycznie wszystkie wypowiedzi w temacie trzymają poziom... oprócz twoich.

Twoje rozumowanie jest takie: nie ma ludzi na drugą zmianę, to trzeba podnieść WSZYSTKIM. Tak ok. Można. Ale równocześnie z takim ruchem, trzeba też wprowadzić system zmianowy bez gadania. A to ci już nie pasuje. Do momentu podnoszenia wszystkim jesteś odpowiedzialny, dbający, dalekowzroczny, ale jak trza przyjść na 2 zmianę - to widzisz już tylko swoją dupę, dojazdy z kumplami żeby taniej było, itp. To jak to w końcu jest - dalekowzroczny idealista, budowniczy światłej przyszłości interesu swojego pracodawcy, czy zwyczajnie - ja i moja dupa?

Tak, wiem, stwierdzisz, że moja wypowiedź nie trzyma twojego założonego poziomu. Baw się dobrze :)

_________________
dawniej:
A100 C2 2,0 D 2000-2001 RIP
A100 C3 2,3 B+G 2001-2004
A80 B3 1,8 JN B+G 2004-2005
w AKP:
S4 AVANT 2,2T + LPG 2005-2008 (sprzedana :( )
A90q B3 2,3 NG/ABH 2008-2013
A6 C5 2,8 B+G avant q tip 2008 -


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 17.lut.2019 14:31:03 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2006 07:57:29
Posty: 1453
Lokalizacja: Szczecin
arthurr napisał(a):
Nadal do ciebie nie dociera, że praktycznie wszystkie wypowiedzi w temacie trzymają poziom... oprócz twoich.

Twoje rozumowanie jest takie: nie ma ludzi na drugą zmianę, to trzeba podnieść WSZYSTKIM. Tak ok. Można. Ale równocześnie z takim ruchem, trzeba też wprowadzić system zmianowy bez gadania. A to ci już nie pasuje. Do momentu podnoszenia wszystkim jesteś odpowiedzialny, dbający, dalekowzroczny, ale jak trza przyjść na 2 zmianę - to widzisz już tylko swoją dupę, dojazdy z kumplami żeby taniej było, itp. To jak to w końcu jest - dalekowzroczny idealista, budowniczy światłej przyszłości interesu swojego pracodawcy, czy zwyczajnie - ja i moja dupa?

Tak, wiem, stwierdzisz, że moja wypowiedź nie trzyma twojego założonego poziomu. Baw się dobrze :)




Nawiązując do Twojej wypowiedzi , cytując :

Do momentu podnoszenia wszystkim jesteś odpowiedzialny, dbający, dalekowzroczny, ale jak trza przyjść na 2 zmianę - to widzisz już tylko swoją dupę, dojazdy z kumplami żeby taniej było, itp. To jak to w końcu jest - dalekowzroczny idealista, budowniczy światłej przyszłości interesu swojego pracodawcy, czy zwyczajnie - ja i moja dupa?

Tak się składa Kolego .... , że ja do pracy mam raptem 200 metrów - czyli 10 minut spacerkiem .... i tutaj nie chodzi o moją dupę , a o tyłki moich Kolegów .... , także jak nie wiesz , to najpierw się zapytaj , a nie chamsko otwierasz w moim kierunku japę , i insynuujesz , że jestem zapatrzony w swoją dupę . Ja sobie poradzę , bo to nie ja będę miał problem , by po 22 00 dojechać na jakąś wiochę po za miastem , jeżeli ludzie stracą transport , to najnormalniej pozwalniają się z roboty , jak będą mieli dokładać 3-4 stówy na transport w skali miesiąca , to im się najnormalniej nie opłaca .
I teraz Ty się postaw w takiej sytuacji , że masz robotę , ... opłaca Ci się w niej pracować , .. a za chwilę z portfela znika Ci 3-4 stówki miesięcznie na dojazdy , a w zimie jeszcze więcej .... I zadam Ci pytanie .. Co robisz ??

_________________
Audi 80 b3 1.8 było .... pożyczyli , i nie oddali ehhh...
Audi 80 b3 2.0 16v było ... rozwalili , i nie naprawili ... odkupione , i naprawione :D
Audi a6 C5 2.4 v6 Quattro .....jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 17.lut.2019 14:43:04 
Wulkanizator

Dołączył(a): 31.paź.2005 15:35:35
Posty: 1950
Lokalizacja: Orzesze
Zwalniam się i idę gdzie indziej, gdzie mam lepsze warunki :) Ale widzę, ty lubisz myśleć za kolegów, szukać dla nich rozwiązań. Samarytanin taki, społecznik. Związkowiec, rzekłbym :)

Powiem ci jedno, z mojego punktu widzenia i, proszę, nie bierz tego do siebie personalnie. Zatrudniłem już sporo ludzi w swoim życiu, zwolniłem pewnie nie mniej.. I jako pracodawca.. nie chciałbym trafić na ciebie. Najnormalniej w świecie. I jeszcze raz proszę, nie bierz tego do siebie, to moja opinia wykreowana przez długoletnie doświadczenia.

Powodzenia w walce ze Złem ;)

Aaa, co tam, spróbujmy jeszcze odwrócić sytuację. Powiedz co ty - jako pracodawca - zrobiłbyś w zaistniałej sytuacji. Na chwilę tak zamieńmy role. Spróbuj, podaj rozwiązanie.

EDIT: aa, i jeszcze odpowiem bezpośrednio na twoje pytanie z pierwszego postu: tak, pracodawca może sobie ustalić osobne premiowanie dla jakiejś grupy osób. W podanym przez ciebie przypadku będzie mu bardzo łatwo to umotywować, ty sam podsunąłeś mu świetne umotywowanie - płacę więcej drugiej zmianie, ponieważ praca w godzinach popołudniowych wiąże się z utrudnionym dojazdem do/ z pracy przez co rosną koszty pracownika związane z pracą. Ustalona premia ma za zadanie zniwelować te obciążenia i zapewnić ciągłość pracy zgodnie z założeniami planu produkcji.

_________________
dawniej:
A100 C2 2,0 D 2000-2001 RIP
A100 C3 2,3 B+G 2001-2004
A80 B3 1,8 JN B+G 2004-2005
w AKP:
S4 AVANT 2,2T + LPG 2005-2008 (sprzedana :( )
A90q B3 2,3 NG/ABH 2008-2013
A6 C5 2,8 B+G avant q tip 2008 -


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 17.lut.2019 15:21:26 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.wrz.2009 20:43:05
Posty: 5982
Lokalizacja: 51°12'N; 17°23'E - Oleśnica
jeżeli ja jestem krótkowzroczny, bo moje odpowiedzi są nie po nosku to jakie zapatrywanie masz ty? ktoś chce przejść na drugą zmianę, bo mu to odpowiada, bo chce przytulić extra pińć stówek to nie twój problem! spokojnie dogadają się z dojazdami bez ciebie-uwierz mi :)
twierdzisz, że przejmujesz się losem kolegów i koleżanek, a tak na prawdę od pierwszego posta wyraźnie widać, że żal ci odbyt ściska, bo ktoś zarobi więcej od ciebie, mimo, że pracuje dłużej... ale nie, bo ty nie zarobisz, ani nie dorobisz pracując nadgodziny i w tym jest największy problem.
arthurr elegancko to wytłumaczył: postaw się na miejscu właścicieli firmy! prosiłeś o opinię to ją dostałeś, a, że nie jest po myśli to zaczynasz oskarżać innych o krótkowzroczność :)
twierdzisz, że ktoś ciebie oskarża o to, że konfident jesteś, nie, nie o to chodzi, choć sam siebie w takim świetle przyjacielu przedstawiasz!
cytuję:
"...gdy firma wprowadzi tę gratyfikację w życie , i będzie ona obowiązywała przez te kilka miesięcy , od marca jakoś do listopada ... a ja będę miał rację to policz sobie jedną rzecz ..."
czyli jak to odbierać? że którykolwiek urząd na podstawie odprowadzanych składek sam domyśli się, że jedni pracownicy są lepiej nagradzani za swoją pracę od innych? litości!
tyle ode mnie, bo szkoda prądu.

_________________
`03 MB W211 320 CDI
`02 Audi A6 Avant 2.7T ARE, quattro, MT + LPGTech + koksu 2012-2016
`92 Audi 100 C4 Avant 2.6 ABC+Stag 300 Plus -2008-2012

Obrazek Piszę poprawnie po polsku, ty też pisz poprawnie po polsku, chyba, że nie robi Ci różnicy, że robisz komuś laske, a nie łaskę


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 17.lut.2019 15:55:08 
Moderator

Dołączył(a): 03.lip.2006 10:06:41
Posty: 8288
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Hordzież
Auto: Audi A8 D2 4.2 quattro
Ja jak zawsze widzę tylko jeden problem - złodziejskie Pańswto - ono właśnie zabija przedsiębiorczość, pracodawców i pracowników. Za jaki whooy ja mam tym złodziejom płacić po parę tysięcy PLN/m-c? Co oni dla mnie robią? Tak samo z podatkami za paliwo itd itp? K**rwa wykolejeńcy, alkoholicy, narkomani i bezrobotni dostają kasę, a Ci co naprawdę pracują i robią coś mają te szmaty utrzymywać? Dlaczego? Do piekła z nimi.

_________________
Audi A8 D2 4.2 quattro tiptronic '94 [ABZ/CML] [05.2007-teraz] V8
BMW E38 750iL '01 [M73B54TU/5HP30] [10.2017-teraz] V12
Mercedes C200 4matic 9G-tronic '18 [12.2019-teraz] I4T
Honda NC750S DCT '2019 [09.2019-teraz] R2
Email: lukaszgryglicki@o2.pl, tel: 693582014
Морготх
Leśny Dziadek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 17.lut.2019 16:08:45 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2006 07:57:29
Posty: 1453
Lokalizacja: Szczecin
metyoo napisał(a):
jeżeli ja jestem krótkowzroczny, bo moje odpowiedzi są nie po nosku to jakie zapatrywanie masz ty? ktoś chce przejść na drugą zmianę, bo mu to odpowiada, bo chce przytulić extra pińć stówek to nie twój problem! spokojnie dogadają się z dojazdami bez ciebie-uwierz mi :)
twierdzisz, że przejmujesz się losem kolegów i koleżanek, a tak na prawdę od pierwszego posta wyraźnie widać, że żal ci odbyt ściska, bo ktoś zarobi więcej od ciebie, mimo, że pracuje dłużej... ale nie, bo ty nie zarobisz, ani nie dorobisz pracując nadgodziny i w tym jest największy problem.
arthurr elegancko to wytłumaczył: postaw się na miejscu właścicieli firmy! prosiłeś o opinię to ją dostałeś, a, że nie jest po myśli to zaczynasz oskarżać innych o krótkowzroczność :)
twierdzisz, że ktoś ciebie oskarża o to, że konfident jesteś, nie, nie o to chodzi, choć sam siebie w takim świetle przyjacielu przedstawiasz!
cytuję:
"...gdy firma wprowadzi tę gratyfikację w życie , i będzie ona obowiązywała przez te kilka miesięcy , od marca jakoś do listopada ... a ja będę miał rację to policz sobie jedną rzecz ..."
czyli jak to odbierać? że którykolwiek urząd na podstawie odprowadzanych składek sam domyśli się, że jedni pracownicy są lepiej nagradzani za swoją pracę od innych? litości!
tyle ode mnie, bo szkoda prądu.



Kolego , ... fajnie że teraz normalnie pytasz , kto pyta nie błądzi .... , więc już Ci tłumaczę

Nie mówię , że zarabiam grube miliony w tej firmie , .. ale naprawdę pod koniec miesiąca mam naprawdę fajną wypłatę , gdzie nie jedna osoba mogla by mi pozazdrościć - i tu nie chodzi o chwalenie się . Dodatkowo nie wydaję na paliwo , utrzymanie auta , ... na fajki , alkohol , .. czy inne rzeczy - jestem kawalerem , także mi w portfelu zostaje całkiem sporo pieniędzy po miesięcznych opłatach.
Także , te 500 zł miesięcznie mi aż takiej różnicy nie zrobi , nie mówię , że nie było by fajnie ich dostać , ale najnormalniej przeżyję bez tego ....

Druga sprawa , mieliśmy kiedyś taki przypadek , gdzie doszło do zwolnienia pracownika z jego winy , ... rozwalił regał , potem sprzęt uszkodził , i coś tam jeszcze , no i chłopaczek w zemście za zwolnienie poszedł się popłakać do PIP-u . Wiadomo firma młoda , to na jakichś tam niedopatrzeniach szło ją urąbać . Przyjechała wycieczka z PIP-u , zrobili kontrole , znaleźli jakieś uchybienia - bo zawsze znajdą , ... i dali czas na ich poprawę , już nie pamiętam , czy jakąś karę nałożyli . Także jak widzisz , pracownik jak chce to potrafi ....
Mi nie jest problemem , aby ci udzie pracujący na drugiej zmianie dostali jakikolwiek dodatek , by ich zachęcić by siedzieli po południo w robocie - ale niech zrobią to tak , by inni pracownicy nie mogli tego podważyć kodeksem pracy . Bo jeżeli zrobią to łamiąc prawo pracy , .. to uwierz mi , ... sprawa trafi do PIP-u , . .a pracują tutaj osoby które maja już spore doświadczenie w tego typu sprawach .
Jest jeszcze rozwiązanie , by z tymi osobami przy podpisywaniu umowy o prace dać im najnormalniej wyższą stawkę za godzinę - i to by było zgodne z prawem . Ale najnormalniej ten fakt się wyda wcześniej , czy później , a raczej szybciej ..... , i teraz pracownicy pracujący tutaj dłużej i mający stawkę powiedzmy X , a tamci nowi pracownicy , nie doświadczeni będą mieli stawkę powiedzmy x razy 2% , to najnormalniej ci pracowni z pierwszej zmiany - doświadczeni oleją robotę , i powiedzą , że jak ten ma więcej , . .to niech więcej zapieprza ... i tego nie ominiesz .

Problem polega na tym , że jakiekolwiek posunięcie prowadzi do impasu :

wprowadzisz drugą zmianę, i przerzucasz ludzi z pierwszej na drugą zmianę w grafiku - ludzie się zwalniają, biorą na ten okres l4 , nie masz pracowników na pierwszej zmianie
podwyższasz legalnie w umowie o pracę stawkę ,tym co chcą przejść na drugą zmianę - doświadczeni pracownicy z pierwszej zmiany olewają robotę , borą l4 , zwalniają się , wpisz sobie co chcesz
dajesz pracownikom z drugiej zmiany premię 500 zł - to ktoś idzie z tym do PIP-u , by zbadali poprawność takiej decyzji , i jest wcześniej opisana jak wyżej chryja ...

Cokolwiek zrobisz , tracisz pracowników , wydajność pracy , a co za tym idzie obroty firmy , zysk .

_________________
Audi 80 b3 1.8 było .... pożyczyli , i nie oddali ehhh...
Audi 80 b3 2.0 16v było ... rozwalili , i nie naprawili ... odkupione , i naprawione :D
Audi a6 C5 2.4 v6 Quattro .....jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 17.lut.2019 17:39:58 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.sty.2011 19:05:02
Posty: 404
Auto: a8 d2 i 80
Niech wprowadza tydzień tak i tydzień tak,to będzie uczciwe dla wszystkich

_________________
Maluch - był
Audi 80 - zezłomowana
Audi A8 D2 - jest
Mercedes W140 - jest
Mazda 626 GE -jest
następne będzie Audi A8 D3 lub W221


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 17.lut.2019 18:02:26 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.maja.2007 22:20:56
Posty: 22
Inter32 napisał(a):
Niech wprowadza tydzień tak i tydzień tak,to będzie uczciwe dla wszystkich
I bez podwyżek, bo się znowu zaczną kłócić kto ile był na popołudniu[emoji16]

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka

_________________
A4 1.8T A4 1.9TDi A8 3.7


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 17.lut.2019 20:21:18 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.gru.2003 01:13:03
Posty: 5205
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Auto: Audi 200 20V Avant V8 4,2, A8 D2 4,2
Sory, Luki147, już mi się czytać nie chce Twoich spacji i trójkropków (może warto się dowiedzieć, jak ma tekst wyglądać?). Nie chce mi się czytać, bo wywalasz kilkanaście linijek tekstu, który ciągle zaciemnia Twój przekaz. Bo najpierw piszesz o buncie dyskryminowanych, o zawiadamianiu PIPów, sripów, potem obliczasz dalekowzrocznie straty polskiej filii pracodawcy, a na koniec sugerujesz, że to tylko Twoje przemyślenia, bo Ty nic z tym nie masz wspólnego, bo masz 200 m do roboty i 500 zł Ci różnicy nie robi.

To, chłopie, wyluzuj, idź z kuplami z drugiej zmiany na wódkę w weekend (każdy z Was ma po 500 zł nadmiaru) i pośmiejcie się z Ukraińców. Daj pracodawcy robić to, co może, daj pracować na 2 zmianę tym, którzy chcą i mogą, olej niezadowolonych, bo zawsze tacy będą i skończ głupi wątek, bo sensu w nim nie ma.

_________________
rodzynek
Piszę poprawnie po polsku.

Obrazekklik na zdjęcie
200 20V Avant 4,2


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 17.lut.2019 20:49:53 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.wrz.2009 20:43:05
Posty: 5982
Lokalizacja: 51°12'N; 17°23'E - Oleśnica
rodzynek, jak to się mawia:" leci lajk" :)

_________________
`03 MB W211 320 CDI
`02 Audi A6 Avant 2.7T ARE, quattro, MT + LPGTech + koksu 2012-2016
`92 Audi 100 C4 Avant 2.6 ABC+Stag 300 Plus -2008-2012

Obrazek Piszę poprawnie po polsku, ty też pisz poprawnie po polsku, chyba, że nie robi Ci różnicy, że robisz komuś laske, a nie łaskę


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 17.lut.2019 22:16:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.lip.2006 19:11:52
Posty: 1509
Lokalizacja: Warmia
Auto: Audi V8 4.2q
rodzynek napisał(a):
Sory, Luki147, już mi się czytać nie chce Twoich spacji i trójkropków (może warto się dowiedzieć, jak ma tekst wyglądać?). Nie chce mi się czytać, bo wywalasz kilkanaście linijek tekstu, który ciągle zaciemnia Twój przekaz.

Czekałem, kiedy w końcu ktoś mu zwróci uwagę za te kropki :):

Jak się komuś nie podoba praca, to niech ją zmieni. Też jestem zwykłym robolem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 17.lut.2019 23:33:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2006 07:57:29
Posty: 1453
Lokalizacja: Szczecin
rodzynek napisał(a):
Sory, Luki147, już mi się czytać nie chce Twoich spacji i trójkropków (może warto się dowiedzieć, jak ma tekst wyglądać?). Nie chce mi się czytać, bo wywalasz kilkanaście linijek tekstu, który ciągle zaciemnia Twój przekaz. Bo najpierw piszesz o buncie dyskryminowanych, o zawiadamianiu PIPów, sripów, potem obliczasz dalekowzrocznie straty polskiej filii pracodawcy, a na koniec sugerujesz, że to tylko Twoje przemyślenia, bo Ty nic z tym nie masz wspólnego, bo masz 200 m do roboty i 500 zł Ci różnicy nie robi.

To, chłopie, wyluzuj, idź z kuplami z drugiej zmiany na wódkę w weekend (każdy z Was ma po 500 zł nadmiaru) i pośmiejcie się z Ukraińców. Daj pracodawcy robić to, co może, daj pracować na 2 zmianę tym, którzy chcą i mogą, olej niezadowolonych, bo zawsze tacy będą i skończ głupi wątek, bo sensu w nim nie ma.


rodzynek , nie wiem czy zauważyłeś , ale tak długo jak tutaj jestem forum , to piszę w ten sposób - jak przejrzysz sobie moje wszystkie posty - wypowiedzi , to stwierdzisz , że najnormalniej taki mam styl pisania . Mija kilka grubych lat , i nagle komuś to przeszkadza , hmm ... serio ?? zrobiło się to teraz zabawne z Twojej strony ;) Czasami inni piszą bez zachowania jakiejś większej składni , czy ortografii i jest ok .
Cytując Twoją wypowiedź :
.... Bo najpierw piszesz o buncie dyskryminowanych, o zawiadamianiu PIPów, sripów, potem obliczasz dalekowzrocznie straty polskiej filii pracodawcy, a na koniec sugerujesz, że to tylko Twoje przemyślenia, bo Ty nic z tym nie masz wspólnego, bo masz 200 m do roboty i 500 zł Ci różnicy nie robi....

- tak to są moje przemyślenia , bo czymże miały być innym ?? ale niestety mam takie głupie szczęście-przeczucie , że może to się stać prawdą .
Tak zarabiam tyle pieniędzy , że dla mnie te 500 zł ( kwota brutto , jak podała do wiadomości nam dyrekcja) , nie stanowi dla mnie aż takiej wielkiej różnicy , ale nie mówię , że nie fajnie było by jej dostać - aczkolwiek bez niej sobie poradzę . Dla moich kolegów , którzy zarabiają mniej niż ja , i mają dojeżdżać sami do pracy z daleka , czy tez nie mieć z kim dziecka zostawić , to te 500 zł jest za małą sumą , by pokryć te wszystkie niedogodności , i związane z tym wydatki . Mają oni rodziny na utrzymaniu , i kredyty mieszkaniowe , jak większość ludzi w naszym kraju . Ja nie am rodziny , i kredytu na chatę też nie mam - także kasy mam jak lodu .
Dlaczego chcę rozwiązać ten problem , i otrzymać sensowną odpowiedź ??
Kiedyś przepracowałem około 14 - 15 lat w jednym obozie pracy , jakim była castorama . Gdzie firma po kilku latach zmieniła podejścia do pracownika , i zrobiła z niego niewolnika wyzyskując go do cna . Zwolniłem się z tej firmy , dłuższą chwilę nie pracowałem - jakieś tam ewentualnie prace dorywcze , i trafiłem na tę firmę , którą otwierałem od postaw . Lekko z początku nie było , ale było lepiej niż w tej zrąbanej castoramie . Mam dobrą wypłatę , praca blisko domu , .. hmmm czego chcieć więcej ?? W końcu trafiłem na normalną robotę , która by nie jednemu pod pasowała .
I teraz , jeżeli wprowadzą tę gratyfikację , to tak na prawdę przystaną na nią - na drugą zmianę sami ukraińcy , których jest tutaj w cholerę . Mieszkają oni tutaj w koło w ilości aż nazbyt , jednym słowem jak psów. Te 500 zł dodatku - które raczej na pewno poróżni pracowników polskich , wolących zostać na pierwszej zmianie , a pracowników ukraińskich , którzy chęcią zysku przejdą na drugą zmianę do prowadzi do chaosu w tej firmie - zwłaszcza jakby miało zostać przyznane nie uczciwie . Ukraincom będzie to się i tak opłacać gdyż , standardowo mieszkają po kilka osób na małych stancjach - klitkach . I teraz pomyśl , co się stanie , jak z tej garstki Polaków , którzy są w tej firmie zaczną się ludzie wyłamywać . Przestaną pojedynczo przychodzić do pracy , a na jego miejsce przyjdzie ukrainiec . Nie będzie on znał języka , nie będzie umiał pracować , i weź z takim zrób wynik jaki od ciebie oczekuje firma - dyrekcja . Summa summarum dojdzie do tego , że w robocie tak się pogorszy atmosfera , że najnormalniej ja , i inni moi koledzy , którzy pozostaną będą musieli szukać nowej pracy . Nie będzie szło już w niej wytrzymać , bo to będzie prawdziwa męczarnia . Ciężko będzie znaleźć taką pracę jak ta , gdy nie było tego problemu . Tyczy to się mnie , i moich kolegów , którzy mieszkają w miarę blisko . Ci co będą musieli sami już dojeżdżać z dalszych okolic , to na pewno z niej zrezygnują .
I jeżeli firma teraz w tej sytuacji zrobi coś nie zgodnie z prawem , i będzie musiała ponieść za to jakąś większą karę finansową , to fakt - tę karę zapłaci . ale wiadomo , że wszelkie konsekwencje z tym związane , w jakichkolwiek rozliczeniach spadną personalnie na naszą filię . Może to w przyszłości , a raczej na pewno wpłynąć na wysokość naszych jakichkolwiek premii , podwyżek , czy atrakcyjności funduszu pracowniczego . Więc osobiście uważam , że chyba warto jest się tym zainteresować . Coś jeszcze mam wyjaśnić ??

_________________
Audi 80 b3 1.8 było .... pożyczyli , i nie oddali ehhh...
Audi 80 b3 2.0 16v było ... rozwalili , i nie naprawili ... odkupione , i naprawione :D
Audi a6 C5 2.4 v6 Quattro .....jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 18.lut.2019 02:07:29 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.gru.2003 01:13:03
Posty: 5205
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
Auto: Audi 200 20V Avant V8 4,2, A8 D2 4,2
Wyjaśnij sobie, że wszystko jest ZGODNE Z PRAWEM!!!

Ja się wyłączam z tej dyskusji.

_________________
rodzynek
Piszę poprawnie po polsku.

Obrazekklik na zdjęcie
200 20V Avant 4,2


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Prośba o poradę w temacie pracy .
PostNapisane: 18.lut.2019 03:15:59 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2006 07:57:29
Posty: 1453
Lokalizacja: Szczecin
rodzynek napisał(a):
Wyjaśnij sobie, że wszystko jest ZGODNE Z PRAWEM!!!

Ja się wyłączam z tej dyskusji.



Pohamuj emocje , nie krzycz ... , było by miło . Gdybym miał w tym 100% pewność , to bym nie zadawała takiego pytania . Najwidoczniej nie mam tej pewności , albo mam sprzeczne informacje , i staram się po pytać innych ludzi , którzy mogą mieć bardzo dobre doświadczenie w tych sprawach.
Przydało by się wskazać jakiś paragraf KP , który by na to pozwalał , albo zabraniał - wtedy bym miał całkowitą jasność w tej sprawie .

_________________
Audi 80 b3 1.8 było .... pożyczyli , i nie oddali ehhh...
Audi 80 b3 2.0 16v było ... rozwalili , i nie naprawili ... odkupione , i naprawione :D
Audi a6 C5 2.4 v6 Quattro .....jest


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 98 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: