.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.mar.2024 06:22:35

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Seat Leon 1,9tdi duże spalanie, utraty mocy.Analiza logó
PostNapisane: 10.wrz.2020 18:15:25 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.wrz.2020 22:31:32
Posty: 21
Jestem z wielkopolski. Do kolegi spanky mam ok 300km. Jestem świeżo po "korekcie" dawki. Udało się ustawić 3,4-3,6 tak skacze w programie, ale auto przestało dymić (przynajmniej tata stwierdził, że nie widział dymu za mną przy ostrym ruszaniu) przy którym wcześniej pojawiał się zawsze. Zrobiłem też logi, mogę pokazać jeśli to coś pomoże, natomiast nadal mam dziwna utratę mocy przy zmianie biegu. Chodzi o to, że np. jadę z gazem a podłodze na 3 biegu, mam z 3,5tys, zmieniam bieg i wciskam w podłogę i na ok 1sec mam dość wyraźny przestój w mocy po czym auto znów jedzie. Cofnalem się jeszcze raz sprawdzić i dokładnie tak samo jest jak jadę na obojętnie którym biegu i nie zmieniając go puszczam gaz i go dodaje to ma również taka jakby chwilę zastanowienia i zaczyna jechać. Potworzylem całe logi a na koniec te same dynamiczne zrobiłem w sytuacji która opisuje. Później je wstawię. Nie wiem czy to cokolwiek powie, ale taki miałem pomysł...

Logi statyczne:
http://vaglogger.apphb.com/log/5f5a7ac8318e468590323fc9
https://log.tunezilla.com/s/Yw9oOVkI

Logi dynamiczne z gazem w podłodze:
http://vaglogger.apphb.com/log/5f5a7b39318e468590323fca
http://vaglogger.apphb.com/log/5f5a7b46318e468590323fcb

Logi dynamiczne z przerwami w przyspieszaniu:
http://vaglogger.apphb.com/log/5f5a7b4c318e468590323fcc
http://vaglogger.apphb.com/log/5f5a7b54318e468590323fcd


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Seat Leon 1,9tdi duże spalanie, utraty mocy.Analiza logó
PostNapisane: 14.wrz.2020 12:07:05 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.wrz.2020 22:31:32
Posty: 21
Czy ktoś z doświadczonych kolegów mógłby rzucić okiem na logi bądź coś podpowiedzieć? Jedno udało się zrobić więc może i drugie ogarnę dzięki Waszej pomocy. Będę zobowiązany.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Seat Leon 1,9tdi duże spalanie, utraty mocy.Analiza logó
PostNapisane: 14.wrz.2020 13:29:36 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.gru.2003 15:35:15
Posty: 17274
Lokalizacja: Pabianice /EPLL/LCJ
Auto: AFN quattro,AVG quattro, CFHF 4x4
Zdrowy pojedzie na 150/340.

_________________
A4 AFN quattro 134 KM @ 344 Nm
A4 AVG quattro - już nieseryjne.
Caddy Maxi CFHF 4 Motion 194 KM @ 437 Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Seat Leon 1,9tdi duże spalanie, utraty mocy.Analiza logó
PostNapisane: 14.wrz.2020 13:40:59 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.wrz.2020 22:31:32
Posty: 21
Baksecior nie wiem czy żartujesz sobie ze mnie czy piszesz poważnie?:) Raczej nie będę bawił się w modyfikacje tym bardziej, że osoba która robiła mi drugie auto nie zajmuje się już tak starymi konstrukcjami. A jechać ponad 100km i zapłacić mi ok 1000zl za modyfikacje auta, które kupiłem za 4k to średni interes... Myślałem, że może swoim jakimś sposobem typu wgranie programu że 110km coś zmienię. A co do tego "laga" mocy, rozumiem, że te logi nic nie mówią i nie Jesteście w stanie nic wyczarować, tak?:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Seat Leon 1,9tdi duże spalanie, utraty mocy.Analiza logó
PostNapisane: 14.wrz.2020 13:52:07 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.sty.2005 13:44:57
Posty: 2382
Lokalizacja: Milanówek/Warszawa
Auto: 8QB31.8T Coupe 7A automatic
Ja się jakoś specjalnie nie wyznaje, ale w mojej ocenie potrzebna jest nowa mapa, która obsłuży twoje wtryski i turbo...
Jeśli szkoda ci pieniędzy to wróć do starych wtrysków i pewnie mniejszej turbawki i będzie jak w fabryce..
Tak czy siak, bezkosztowo raczej się nie obejdzie...

_________________
wino, kobiety, śpiew.....
C5 FL AFN 160KM 370NM of spanky Coupe 7A automatic
R5 - rules,


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Seat Leon 1,9tdi duże spalanie, utraty mocy.Analiza logó
PostNapisane: 14.wrz.2020 14:08:17 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.wrz.2020 22:31:32
Posty: 21
Kolego myszon dzięki za odp. Ja się na tym nie znam, ale wg tego co napisał kolega spanky mam sterownik z 90km i w sumie nie wiadomo zatem czy silnik z osprzętem jest rzeczywiście ahf czy też nie a ja nie bardzo wiem jak to sprawdzić. Być może dla Was to są bzdurne pytania, ale jak czlowiek nie ma z tym do czynienia na co dzień to niestety tak jest... Poza tym z tego co wyczytałem to turbo są te same różnią się wtryskami, tak? U mnie od zewnętrznej strony są jakby "ordzewiale" i nie jestem w stanie zczytac czegokolwiek - chyba, że trzeba je wyjąć z silnika żeby odczytać nr... Ja nic w aucie nie robiłem - kupiłem takie i próbuje dojść do ładu:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Seat Leon 1,9tdi duże spalanie, utraty mocy.Analiza logó
PostNapisane: 23.wrz.2020 10:10:44 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.wrz.2020 22:31:32
Posty: 21
Koledzy jeszcze jedno pytanie - czy mój przepływomierz nie mierzy czasem za dużo? Nie znam się na czytaniu logów, ale i w logach statycznych i dynamicznych w miejscu air mass specifed i air mass actually pokazują się dość mocno zróżnicowane wskazania. Czy to prawidłowo? Pytam bo nadal męczę się z tą dziwną utrata mocy przy zmianie biegu (dodam, że wymieniłem odmę bo była "halupniczo" połączona). W kolektorze dolotowym miałem niewyobrażalną ilość oleju (smoły) praktycznie śrubokręt ledwo wlazil, z odpieta przepływają auto nie ma mocy, ale przyspiesza jednostajnie, zatem czy konieczna byłaby wymiana czy próbować przeczyscic? Gdzieś znalazłem info żeby nie wykręcać samej tej części na 2 śrubki bo to jest jakieś ustawieniem które po wykręceniu i ponownym wkręceniu trzeba odpowiednio ustawić żeby odczyt był poprawny - czy to prawda? Ewentualnie czy znacie kogoś z Wlkp uczciwego co ogarnia TDI i mógłby pomóc?

Zapomniałem dodać, po korekcji dawki paliwa, auto pali nieco mniej (zamiast 9-10L ok 8), ale mimo wszystko to chyba nadal nieco za dużo?

Czy przepływomierze z alh i ahf są te same? Czy to musza być konkretne numery? Pytam bo jak widać u mnie niewiadomo czy silnik jest w końcu ahf czy alh natomiast wiadomo, że sterownik jest z alh...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Seat Leon 1,9tdi duże spalanie, utraty mocy.Analiza logó
PostNapisane: 24.wrz.2020 12:36:22 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.lis.2006 09:18:37
Posty: 8134
Lokalizacja: W-wa/Końskie
Auto: Audi S4
Ja bym tam przy przepływomierzu nic ne grzebał.

_________________
Diagnostyka czyni cuda
"The force is with you young Skywalker but you are not a Jedi yet."

S4 B5 Avant quattro ..AGB.. szybka czarnulka

Była : B5 Avant quattro ..APU..
Była : B3 Limo ..SB..
Była : C4 TDi Avant quattro ..AEL..
Była : B5 TDi Avant quattro ..AFN..
Była : B3 Limo ..SF..
Była : B5 TDi Avant ..AFN..
Była : B5 TDi Limo ..AFN..
Była : B4 TDi Avant ..1Z..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Seat Leon 1,9tdi duże spalanie, utraty mocy.Analiza logó
PostNapisane: 25.wrz.2020 00:00:02 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.wrz.2020 22:31:32
Posty: 21
Czyszczenie jakby zmieniło nieco pomiary, ale różnicy w jeździe nie czuć. Włożyłem przepływie od sprawnego ahf, ale musiała mieć inne numery bo auto w ogóle nie chciało jechać, natomiast zauważyliśmy z kuzynem a właściwie usłyszeliśmy dziwne "syczenie" przy konkretnym przyspieszaniu. Coś podobnego słychać jak jest spadniety wąż od intetcoolera tyle, że u mnie to słabiej słychać i właściwie tylko wtedy kiedy but jest wcisnietynwnpodloge. Nie wiem jak, ale postaram się posprawdzac węże choć nie wiem na ile tam bedzie dojście.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Seat Leon 1,9tdi duże spalanie, utraty mocy.Analiza logó
PostNapisane: 26.kwi.2021 12:07:31 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.wrz.2020 22:31:32
Posty: 21
Witam ponownie. Składając temat do kupy, zmieniłem wtryski na te od ASV, silnik jest AHF, komputer alh. Czy da się jakoś (niedużym) kosztem wgrać mapę z silnika 110km? Nie chodzi mi o chip tuning bo w mojej ocenie porządny program będzie kosztował mnie zbyt dużo zważywszy na wartość auta (Leon 2002r). Mogę kupić sterownik od auta 110km, ale będzie pewnie problem z immo/kluczykiem (nie bardzo wiem co i jak). Czy ktoś może pomóc, podpowiedzieć co i jak? Jakie informacje byłyby ewentualnie potrzebne do dobrania odpowiedniego programu? Czy może ktoś z Wlkp jest w stanie to ogarnąć? Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Seat Leon 1,9tdi duże spalanie, utraty mocy.Analiza logó
PostNapisane: 26.kwi.2021 12:34:06 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.gru.2003 15:35:15
Posty: 17274
Lokalizacja: Pabianice /EPLL/LCJ
Auto: AFN quattro,AVG quattro, CFHF 4x4
Okolice 1000 zł i będziesz miał kłopot z głowy.
Chiptuning via mapsensor, wystrojone tego zestawu spowoduje że auto zacznie jechać.

_________________
A4 AFN quattro 134 KM @ 344 Nm
A4 AVG quattro - już nieseryjne.
Caddy Maxi CFHF 4 Motion 194 KM @ 437 Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Seat Leon 1,9tdi duże spalanie, utraty mocy.Analiza logó
PostNapisane: 26.kwi.2021 13:02:46 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.wrz.2020 22:31:32
Posty: 21
Baksecior dzięki za odpowiedź, ale jak napisałem wyżej nie mam zamiaru wkladac takich pieniążków dla auta wartego ok 5k. Poza tym gdybym miał to robić to wiem, że w Pleszewie jest firma GoodHope i gdybym decydował się na chip tuning (o ile Pan Mariusz podszedłby do tematu tak starej jednostki) to pojechałbym tam. Chcę po prostu (o ile to możliwe) niedużym kosztem poprawić to co mam (skoro i tak słupek i wtryski są od 110km) a pomyślałem o tym tylko dlatego, że wychodzi na to iż mapa to jedyna różnica między tym 90 a 110km.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Seat Leon 1,9tdi duże spalanie, utraty mocy.Analiza logó
PostNapisane: 26.kwi.2021 14:29:18 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.gru.2003 15:35:15
Posty: 17274
Lokalizacja: Pabianice /EPLL/LCJ
Auto: AFN quattro,AVG quattro, CFHF 4x4
Drutuj dalej, względnie podejdź uczciwie do tematu.
Wszystkie moje auta (3) są wystrojone w ten sposób.
Więcej spalisz kasy na kombinacje alpejskie.
Twój wybór. Można uczciwie, lub po tomaszowsku ...

_________________
A4 AFN quattro 134 KM @ 344 Nm
A4 AVG quattro - już nieseryjne.
Caddy Maxi CFHF 4 Motion 194 KM @ 437 Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Seat Leon 1,9tdi duże spalanie, utraty mocy.Analiza logó
PostNapisane: 26.kwi.2021 14:49:44 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.wrz.2020 22:31:32
Posty: 21
Co drutowania jest w chęci wgrania oryginalnej mapy do silnika, który faktycznie siedzi w aucie? Nie biorę się za chipowanie bo wiem, że program robiony pod auto będzie kosztować kwotę, której nie chce inwestować. Chcę wygrać oryginalna mapę od motoru, który faktycznie siedzi w aucie i pytam jak to zrobić/czy jest to wykonalne ewentualnie czy zmieniać sterownik i z jakimi problemami to się wiąże. Auto kupiłem już takie jak wyżej pisałem. Wtryski wsadziłem inne bo te, które były wcześniej były uszkodzone - lały a miałem okazję kupić sprawne (sprawdzone) za znacznie niższa kwotę niż regenerować te które były.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Seat Leon 1,9tdi duże spalanie, utraty mocy.Analiza logó
PostNapisane: 27.kwi.2021 09:48:20 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.gru.2003 15:35:15
Posty: 17274
Lokalizacja: Pabianice /EPLL/LCJ
Auto: AFN quattro,AVG quattro, CFHF 4x4
Najtaniej wyjdzie zakup sterownika.

_________________
A4 AFN quattro 134 KM @ 344 Nm
A4 AVG quattro - już nieseryjne.
Caddy Maxi CFHF 4 Motion 194 KM @ 437 Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Seat Leon 1,9tdi duże spalanie, utraty mocy.Analiza logó
PostNapisane: 27.kwi.2021 12:08:33 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.wrz.2020 22:31:32
Posty: 21
Baskecior napisał(a):
Najtaniej wyjdzie zakup sterownika.


Rozumiem, ale teraz pytanie jak dojść do tego jaki kupić żeby wszystko pasowało? Znalazłem na portalu aukcyjnym sterownik ahf z stacyjka i 2-ma kluczykami za ~100zl, ale czy to będzie p2p? W sensie po czym to stwierdzić? Pytam bo jak od kuzyna pożyczyłem przepływomierz on ma (ASV) to nie współgrał on z moim autem. Rozumiem, że nikt mi nic z fusów nie wywróży dlatego pytam na co zwrócić uwagę, jakie mogą mnie problemy napotkać. Pozdrawiam

Szczerze mówiąc myślałem, że najlepszym sposobem będzie po prostu wgranie mapy z ahf i po problemie :).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Seat Leon 1,9tdi duże spalanie, utraty mocy.Analiza logó
PostNapisane: 05.maja.2021 13:11:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.wrz.2020 22:31:32
Posty: 21
Doszedłem do momentu w którym wiedza mi się skończyła. Wiem tylko tyle, że auto ma sterownik z alh, silnik ahf a wtryski z ASV. 2 pytania - czy mogę tak jeździć i nic się nie stanie? Drugie pytanie, jeśli nie jest to zdrowe dla auta to czy znacie kogoś kto może temat konkretnie ogarnąć bez całego obkladu hamowni bo jak wiadomo generuje to dodatkowy koszt a dla kogoś kto ogarnia sterowniki nie jest to niezbędne narzędzie? Najlepiej kogoś z Wlkp. Pozdrawiam. (Goodhope) nie zajmuje się tak starymi konstrukcjami.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: