.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.kwi.2024 00:34:11

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jakieś szkolenie, kurs auto detailingu
PostNapisane: 26.wrz.2023 10:14:52 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.mar.2021 13:50:42
Posty: 5
Czy ktoś z Was się tym zajmuje zawodowo, może polecić jakiś kurs auto detailingu? Gdzie się tego uczy? Wiem, że można poszukać w necie, ale szkolenie szkoleniu nierówne, a opinie sobie sami piszą. Można wydać kilka tysięcy i się gówno nauczyć. Dlatego wolę popytać po forach. Szukam najlepiej jakiegoś kursu kompleksowego - polerowanie lakierów, odnawianie tapicerki, czyszczenie, powłoki ochronne itp., może przyciemnianie szyb. Nie wiem czy znajdę coś takiego, czy trzeba raczej z każdym tematem iść na osobne szkolenie. Nie ukrywam, że cena gra rolę, więc pewnie ciężko będzie połączyć jakość ze względnymi kosztami.

Ile trzeba zapłacić za taki kurs, żeby to było sensowne?

Kolejne pytanie jakie są zarobki w tej branży? Szukając w Google widziałem nawet że 10-12 tys., ale to raczej mało realne. Na pewno nie jako pracownik. Innym razem, że 5tys., także rozstrzał jest spory.

Jestem ze Śląska, więc szukałem w okolicy, ale jak trzeba i warto to pojadę.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakieś szkolenie, kurs auto detailingu
PostNapisane: 26.wrz.2023 19:37:44 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.kwi.2008 19:47:37
Posty: 3345
Lokalizacja: Łódź
Mx Nowicki

_________________
Obrazek

- Audi A6 Avant BES 2.7T manual + soft - ukradli :(
- BMW 528iA Touring 97r
- BMW 540i6 Touring technoviolett - 95r
- Lexus GS430


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakieś szkolenie, kurs auto detailingu
PostNapisane: 27.wrz.2023 10:30:52 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.mar.2021 13:50:42
Posty: 5
Koło Warszawy. Bardzo dziękuję. Sprawdzę co tam oferują za szkolenia. Trochę daleko, ale jeżeli mówisz, że warto, to może warto. Wiadomo jak to jest szkolenia mają różny poziom i każde jest inne jedne będzie super praktyczne i człowiek się wielu rzeczy nauczy, a inny kurs będzie bardziej teoretyczny i coś co trwa 5 dni mogłoby trwać 1 dzień. Tak mi się wydaje, że taki kurs auto detailingu powinien te 5 dni trwać. Jak tak szukam w internecie to są takie szkoły detailingu oferujące 5 dniowe kursy. Ta jest ze Śląska więc mam bliżej, Pytanie na ile to jest dobry kurs i na ile się tam nauczę detailingu, żeby móc potem świadczyć takie usługi.

Dobry kurs detailingowy powinien obejmować kompleksowe podejście i uczyć wielu technik, co pewnie trudno pogodzić. W ramach szkolenia chciałbym poznać między innymi zagadnienia związane z polerowaniem i korygowaniem lakieru, włączając w to wybór narzędzi i technik. Ochrona lakieru, różne rodzaje powłok ochronnych i ich zastosowanie. Detailing wnętrza samochodu, od czyszczenia tapicerki po usuwanie plam i nieprzyjemnych zapachów.

Praca z detalami, takimi jak felgi czy elementy chromowane, razem z zaawansowanymi technikami detailingowymi, takimi jak korekta lakieru na trudnych powierzchniach. Nowoczesne technologie i narzędzia oraz środki stosowane w detailingu itp.

Da się to w jednym szkoleniu gdzieś ogarnąć, czy muszę się nastawić jednak na jeżdżenie na masę kursów, które będą mnie kosztować krocie?

Pytanie czy to się opłaca? Trochę zrobiłem takie pseud badanie rynku i teoretycznie zainteresowanie usługami detailingu jest, ale jest też nieco konkurencji, której chyba przybywa systematycznie, więc trochę mam obawy, czy pójść tą drogą.

Zwykły Kowalski ze samochodem ekonomicznym, czy nawet ze średniej półki raczej nie będzie korzystał z auto detailingu. Z drugiej strony w ostatnich latach przybyło właścicieli drogich samochodów, których stać na inwestowanie w takie zabiegi, zakładanie folii ochronnych itp.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 45 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: