.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 27.kwi.2024 13:05:51

Strefa czasowa: UTC + 1




Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 18 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: choinka na tablicy rozdzielczej
PostNapisane: 21.maja.2003 10:53:36 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.kwi.2003 12:30:48
Posty: 24
Lokalizacja: Lubin
Witam Wszystkich Serdecznie!
Mam kłopoty z deską rozdzielczą w mojej 200-tce i proszę o pomoc. :-(

Jak zapalę światła (postojki i mijania) to robi mi się choinka na tablicy-świecą słabszym światłem: kierunki, kontrolka świateł długich i podświetlenie komputerka popkładowego oraz obrotomierza z prędkościomierzem. Kiedyś zdarzało się to rzadziej teraz coraz częściej, czasami jak uderzę w tapicerkę nad zegarami to choinka zgaśnie i wszystko jest O.K., ale czasami klepanie nic nie daje. Wyjąłem zegary i sprawdziłem wszystkie żarówki, nie widać zimnych lutów - nie wiem co mam robić. Znajomu elektronik sprawdzał obwody i nic nie znalazł.

Poza tym nie działa obrotomierz po wyjęciu i podłączeniu na krótko do akumulatora wychyla się więc jest sprawny. Nie wiem czy impuls do niego biegnie od alternatora czy od cewki i jak sprawdzić czy impuls dociera?

Na checku mruga mi znaczek z dzbanuszkiem oleju a olej jest O.K. gdzie szukać przyczyny?

Mam nadzieję że ktoś rzuci tu fachowym okiem i mi pomoże

Pozdrawiam :oko:
Daniel

_________________
200 20v - limuzyna i torpeda w jednym

Pozdrowienia dla SZCZĘŚLIWYCH POSIADACZY SZCZĘŚLIWYCH AUDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21.maja.2003 11:03:44 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.sie.2001 01:00:00
Posty: 3076
Lokalizacja: Bydgoszcz
nie masz gdzies masy przy lampach albo w zegarach w obwodzie lamp , czyli moze to byc check sysem , kontrolki swiatel , podswietlanie ...

_________________
A10q, ACOq - skradzione, AQS - w budowie
www.audiquattro.prv.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21.maja.2003 11:11:45 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.maja.2002 12:45:34
Posty: 746
Lokalizacja: Warszawa grohoof
auto źle zostało złożone i tyle... przyczyn może byc mnóstwo, tyle samo ile jest tam kabli i elektroniki.....

_________________
200TQ.....jedna rzecz dla której warto żyć!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21.maja.2003 11:15:19 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.lis.2001 00:00:00
Posty: 1460
Lokalizacja: Wrocław www.rezacze.prv.pl Niunia: Audi B4 1.9 tdi rezać panowie, rezać...
jesli chodzi o znaczek oleju na checku to pojawil mi sie alarm taki po tym jak wyciagnalem licznik i zmienilem ustawienie jezykowe (tak mi sie przynaj,mniej wydawalo) takim dzyngielkiem z boku licznika. po powrocie do ustawienia poprzedniego wszystko wrocilo do normy.

_________________
www.rezacze.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.maja.2003 11:03:37 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.kwi.2003 12:30:48
Posty: 24
Lokalizacja: Lubin
czy to znaczy że jest możliwość ustawienia komunikatów na checku w innym języku niż niemiecki?

U mnie jest taki przeącznik (suwak) z podziałką benzin/diesel do czego on służy? :0

_________________
200 20v - limuzyna i torpeda w jednym

Pozdrowienia dla SZCZĘŚLIWYCH POSIADACZY SZCZĘŚLIWYCH AUDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.maja.2003 11:17:11 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.lis.2001 00:00:00
Posty: 1460
Lokalizacja: Wrocław www.rezacze.prv.pl Niunia: Audi B4 1.9 tdi rezać panowie, rezać...
20020v napisał(a):
czy to znaczy że jest możliwość ustawienia komunikatów na checku w innym języku niż niemiecki?

U mnie jest taki przeącznik (suwak) z podziałką benzin/diesel do czego on służy? :0

tak ale jak zmienilem z GER na ANG to caly czas na checku wyskakiwal alarrm smarowania wiec wrocilem do GER i dalej na dzien dobry mam BREMS LICHT :-P

_________________
www.rezacze.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.maja.2003 11:54:25 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.kwi.2003 12:30:48
Posty: 24
Lokalizacja: Lubin
Tylko się nie śmiej - ale co oznacza BREMS LICHT? :grin:
U mnie to właśnie wyskakuje jak zapalam auto a później już mryga tylko ten dzban z olejem.
Ktoś sugerował, że może wymiana oleju pomoże. Ten komunikat mryga odkąd kupiłem autko a olej wymieniłem już 2 razy :0

Może ktoś wie co oznacza zielona kontrolka (namalowana jedynka z dwoma trójkoncikami po bokach) nad trzema dodatkowymi zegarami w AUDI 200? :zakrecony:

_________________
200 20v - limuzyna i torpeda w jednym

Pozdrowienia dla SZCZĘŚLIWYCH POSIADACZY SZCZĘŚLIWYCH AUDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.maja.2003 12:13:48 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.lis.2001 00:00:00
Posty: 1460
Lokalizacja: Wrocław www.rezacze.prv.pl Niunia: Audi B4 1.9 tdi rezać panowie, rezać...
BREMS LICHT to swiatla stopu.
po uruchomieniu silnika wyskakuje ten napis i powinien zniknac (poprzedzone jest to wyswietleniem OK) po nacisnieciu na pedal hamulca - system sprzawdza czy masz sprawne swiatlo stopu.
jesli nie znika mimo to oznacza ze cos nie tak najprawdopodobniej ze swiatlem stopu (bywa tak ze stop jest ale w kiepskim stanie sa gniazda zarowek wiec trzeba calosc dokladnie wyczyscic).

_________________
www.rezacze.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.maja.2003 14:46:02 
Użytkownik

Dołączył(a): 31.paź.2002 13:02:32
Posty: 441
Lokalizacja: Kalisz
BREMS LICHT wyswitlalo sie u mnie jak mialem trzy czy cztery zaroweczki spalone w trzecim swietle stopu, jak sie spali ktoras z glownych swiatel stopu to zapala sie inna ikona (tak jest u mnie)

_________________
MARIUSZ

AUDI 90 z za oceanu... zagazowane 2.3NG and AWO 425S


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.maja.2003 18:37:30 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.sie.2001 01:00:00
Posty: 3076
Lokalizacja: Bydgoszcz
20020v napisał(a):

Może ktoś wie co oznacza zielona kontrolka (namalowana jedynka z dwoma trójkoncikami po bokach) nad trzema dodatkowymi zegarami w AUDI 200? :zakrecony:


to jest kontrolka od swiatel awaryjnych przyczepy ... masz hak ? ...

_________________
A10q, ACOq - skradzione, AQS - w budowie
www.audiquattro.prv.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.maja.2003 08:32:42 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.kwi.2003 12:30:48
Posty: 24
Lokalizacja: Lubin
Nie mam haka, ale jak wyjąłem zegary to nie było kabla z żarówką do tej kontrolki więc chciałem się upewnić czy powinna być.
Dzięki!:oko:

Może ktoś wie dlaczego komputer pokładowy pokazuje mi przy funkcji "na ile jeszcze km jest paliwa" wartości jakby o jedno zero za dużo. Otóż gdy mam w baku mało paliwka (wskazówka na czerwonym polu) tankuje za 50 zł - wskaźnik rośnie i pokazuje pomiędzy 20 a 40L (bliżej 40) a komputer wyświetla że mam jeszcze zrobić 1400-1200 km. Średnie zużycie wyświetla na ok. 15L/100. :0
Gdy mam już wskazówkę na czerwonym polu to komputer pokazuje poniżej 1000 (1000-800) :0 :0 :zakrecony:
Jeszcze nigdy nie pokazywał mi mniej niż 600. Dobrze że jest wskażnik analogowy bo jeszcze bym stanął na drodze :-D :grin:

Dziwne może ktoś coś doradzi
Jak komputer pokazuje u Was rezerwę i przy jakim wskazywaniu kompa i zegara analogowego od zupy?
Pozdrawiam

_________________
200 20v - limuzyna i torpeda w jednym

Pozdrowienia dla SZCZĘŚLIWYCH POSIADACZY SZCZĘŚLIWYCH AUDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.maja.2003 09:32:25 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.kwi.2003 12:30:48
Posty: 24
Lokalizacja: Lubin
Witam
Może ktoś kto ma C3 lub C4 pomoże mi w kwestii mojego pytania wcześniejszego :oko:

Czy impuls w Audi 200 20V do obrotomierza idzie od alternatora czy cewki? :0

Pozdrawiam
Daniel :oko:

_________________
200 20v - limuzyna i torpeda w jednym

Pozdrowienia dla SZCZĘŚLIWYCH POSIADACZY SZCZĘŚLIWYCH AUDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.maja.2003 09:38:35 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.sie.2001 01:00:00
Posty: 3076
Lokalizacja: Bydgoszcz
idzie z cewki , a co do wskazan zasiegu na komputerze to wynika to z tad ze jezdzisz na gazie ... i przy takim zuzyciu benzyny jakie masz wynika ze jeszcze mozesz zrobic tyle km na benzynie :P ... zawsze mozesz zresetowac to ... albo pojezdzij sobie na benzynce , zobaczysz ze bedzie OK

_________________
A10q, ACOq - skradzione, AQS - w budowie
www.audiquattro.prv.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.maja.2003 06:25:31 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.kwi.2003 12:30:48
Posty: 24
Lokalizacja: Lubin
Cały szkopuł w tym że ja od strzału gazu (litopad) nie jeżdże na gazie. Kilka razy resetowałem komp. i zdejmowałem klemy przy różnym majsterkowaniu i nadal tak smiesznie oblicza zasięg. :0

Pozdr.
Daniel

_________________
200 20v - limuzyna i torpeda w jednym

Pozdrowienia dla SZCZĘŚLIWYCH POSIADACZY SZCZĘŚLIWYCH AUDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.maja.2003 20:13:04 
Użytkownik

Dołączył(a): 25.maja.2003 23:02:48
Posty: 56
Lokalizacja: Zgorzelec/Gorlitz
Czy juz usterka została usunięta???? :D Mam nadzieje ze tak
pozdrawiam

_________________
AUDI A6 2.5tdi 150PS 98r


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.maja.2003 21:27:23 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.paź.2002 20:55:13
Posty: 59
Lokalizacja: wałbrzych-wrocław
Brems lichts sa to światła hamowania i powinna kontrolka zgasnąć po naciśnnięciu hamulca,miałem podobny problem a błąd polegał na żarówce która miała za dużą moc, póżniej posypał mi się system kontroli świateł(sprawdza on tylko mijania, długie oraz stop) znajduje sie pod macha tam gdzie podlaczasz kompa. Jesli chodzi o tablice to wydaje mi sie z e brakuje głownej masy(spróbuj pociągnąć na krótko). A komputer pokladowy wysypał ci sie od gazu(powinien on osobno obliczac dystans na benzynie i na gazie)-to ju z musisz spr. u gazowników, a jak liczy nna benzynie? Nie odłączałeś czasem klem na zapalonym silniku?

_________________
kocham auta i kobiety, reszta to przygoda


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.maja.2003 11:45:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.kwi.2003 12:30:48
Posty: 24
Lokalizacja: Lubin
Nie ściągałem klem na zapalonym silniku. Wydaje mi się że komp. tak śmiesznie oblicza zasięg odkąd kupiłem auto więc zanim założyłem gaz. Nie mam pod maską gniazda do podłączenia kompa. U mnie powinna wtyczka znajdować się pod kierownicą (trzeba zdjąć platikową półkę) Niestety jakiś DEBIL usunął kable i wtyczkę bo nic nie ma. Prawdopodobnie ktoś kiedyś zakładał alarm i wykorzystał część kabli które były przeznaczone do podłączenia komputera testującego a wtyczki (z tego co słyszałem powinny być dwie) usunął z resztą kabli. :-( :-x :bardzozly:

Jak się o tym dowiedziałem to normalnie nogi bym mu z du.. powyrywał razem z ja...i :bardzozly:
Nie wiem czy jest wogóle możliwość zlokalizowania dokładnie gdzie powinny być te gniazda i kable no i naprawienie tego braku. Chyba musiałbym dokładnie zobaczyć u kogoś kto ma takie auto i ewentualnie stwierdzić czy możliwa jest taka operacja. :0
Czekam na kumpla który ma niedługo przyjechać i dokładnie z nim sprawdzę lut po lucie i zrobimy porządek z tą choinką w desce rozdzielczej.
Dzięki za wszystkie porady. :oko:

_________________
200 20v - limuzyna i torpeda w jednym

Pozdrowienia dla SZCZĘŚLIWYCH POSIADACZY SZCZĘŚLIWYCH AUDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.maja.2003 23:04:07 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.maja.2002 12:45:34
Posty: 746
Lokalizacja: Warszawa grohoof
jak to czytam Daniel, to mi sie wydaje że jestem najszczęśliwszym posiadaczem 200 w Polsce, bo nie miałem i nie mam żadnych podobnych do Twoich problemów!
albo mam szczęście do auta....a gość sie bujał z jego sprzedażą prawie pół roku...nawet sie z klientem o 200 pokłócili...bo niechciał opuścić!! hehe i dzieki temu jest niunia w dobrych rękach....(tak mi sie wydaje że w dobrych). :-P

_________________
200TQ.....jedna rzecz dla której warto żyć!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 18 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: