.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 25.kwi.2024 15:25:36

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A3 8P 2003 1.6 fsi 115km BAG] Problem z rzucaniem 'budą'
PostNapisane: 09.paź.2019 18:04:33 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.paź.2019 23:49:18
Posty: 9
Cześć Panowie i ewentualnie Panie! ;)
Mam mały problem z moim samochodem wymienionym w temacie.
A więc tak, głównie to chciałbym dopytać w czym może leżeć problem, a może ktoś potwierdzi moją teorie na ten temat.
Mianowicie i w skrócie, silnik trzęsie budą. Za każdym razem, gdy silnik już się nagrzeje, stoję przykładowo na światłach/parkingu/cokolwiek z biegiem na 'luz' trzęsie mi silnik budą.
Nie jest to jakieś trzepanie tak że człowiek podskakuje aż w aucie, natomiast są wyczuwalne lekkie nieprzyjemne wibracje. Tylko i wyłącznie gdy auto jest na luzie i na postoju. Silnik 'podobno' pracuje prawidłowo, natomiast pod maską można zauważyć że trochę jakby nim rzuca. Na filmie który poniżej nie widać tego zbytnio ale jest takie wrażenie.
Dodatkiem jest trzymanie obrotów na takim poziomie jak na filmie widać (czy to nie jest zła wartość?) i obroty od czasu do czasu na takim postoju na sekundę sobie lubią pofalować. Czyli auto stoi wskazówka się sama na sekundę podniesie i zaraz opada (ale to jest właśnie rzadkość, natomiast wymieniam to, bo nie wiem czy może mieć związek z tym problemem, bo to zwykłe takie minisekundowe falowanie które ustaje zaraz po sekundzie)

Co zostało wykluczone: Poduszki i łapy silnika są ok, zawór egr oraz przepustnica czyszczone + adaptacja zrobiona, cewki oraż świece wymienione, dodatkowo ostatnio wymienione kilka innych rzeczy które w sumie nie powinny mieć wpływu na to jak napinacz paska klinowego itp.
Nad czym rozważam: Z tego co wiem, łańcuch rozrządu jest do wymiany. Zamierzam się z wymianą rozrządu natomiast chciałbym mieć 100% albo chociaż 99% pewność że ten problem który występuje czyli rzucanie budą może mieć wpływ przez rozciągnięty łańcuch?
I druga teoria jest taka, że może to być zbyt duża ilość nagaru zebrana na dolotach, wtryskach itp, lecz tu zdania są podzielone, jeden mechanik mówi że nie ma takiej opcji, drugi ze to 'raczej' to i żeby spróbować wodorowania silnika, bo powinno pomóć (choć oglądałem filmy na youtube na ten temat i jestem sceptycznie nastawiony, ale jeżeli jest to nagar na 99%, to wtedy zdecydowałbym się na mechaniczne czyszczenie nagaru)
Z dodatkowych informacji to tankuje tylko paliwo 98 tylko na orlenie, jeżeli to coś zmienia lub jest użyteczną informacją.

https://www36.zippyshare.com/v/WjsGwUWr/file.html <--- Tutaj pierwszy film z obrotomierza i jak to wygląda mniej więcej trzymanie obrotów (niestety tego lekkiego falowania nie udało mi się nagrać)

https://www36.zippyshare.com/v/SoEtbzNd/file.html <--- A tutaj film z pracy silnika, może ktoś ma wyczulone ucho i 'wysłyszy' problem albo jakiś inny mankament.

Z góry dzięki Panowie, zdaje sobie sprawę że to czasami może być wszystko a czasami nic, ale gdzie indziej znajdę lepszą pomoc jak nie u ludzi którzy może mieli podobny problem. Jak coś tylko przypomni mi się jeszcze to zaraz będę pisać.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A3 8P 2003 1.6 fsi 115km BAG] Problem z rzucaniem 'budą
PostNapisane: 10.paź.2019 00:16:45 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2006 07:57:29
Posty: 1453
Lokalizacja: Szczecin
Skajsior napisał(a):
Cześć Panowie i ewentualnie Panie! ;)
Mam mały problem z moim samochodem wymienionym w temacie.
A więc tak, głównie to chciałbym dopytać w czym może leżeć problem, a może ktoś potwierdzi moją teorie na ten temat.
Mianowicie i w skrócie, silnik trzęsie budą. Za każdym razem, gdy silnik już się nagrzeje, stoję przykładowo na światłach/parkingu/cokolwiek z biegiem na 'luz' trzęsie mi silnik budą.
Nie jest to jakieś trzepanie tak że człowiek podskakuje aż w aucie, natomiast są wyczuwalne lekkie nieprzyjemne wibracje. Tylko i wyłącznie gdy auto jest na luzie i na postoju. Silnik 'podobno' pracuje prawidłowo, natomiast pod maską można zauważyć że trochę jakby nim rzuca. Na filmie który poniżej nie widać tego zbytnio ale jest takie wrażenie.
Dodatkiem jest trzymanie obrotów na takim poziomie jak na filmie widać (czy to nie jest zła wartość?) i obroty od czasu do czasu na takim postoju na sekundę sobie lubią pofalować. Czyli auto stoi wskazówka się sama na sekundę podniesie i zaraz opada (ale to jest właśnie rzadkość, natomiast wymieniam to, bo nie wiem czy może mieć związek z tym problemem, bo to zwykłe takie minisekundowe falowanie które ustaje zaraz po sekundzie)

Co zostało wykluczone: Poduszki i łapy silnika są ok, zawór egr oraz przepustnica czyszczone + adaptacja zrobiona, cewki oraż świece wymienione, dodatkowo ostatnio wymienione kilka innych rzeczy które w sumie nie powinny mieć wpływu na to jak napinacz paska klinowego itp.
Nad czym rozważam: Z tego co wiem, łańcuch rozrządu jest do wymiany. Zamierzam się z wymianą rozrządu natomiast chciałbym mieć 100% albo chociaż 99% pewność że ten problem który występuje czyli rzucanie budą może mieć wpływ przez rozciągnięty łańcuch?
I druga teoria jest taka, że może to być zbyt duża ilość nagaru zebrana na dolotach, wtryskach itp, lecz tu zdania są podzielone, jeden mechanik mówi że nie ma takiej opcji, drugi ze to 'raczej' to i żeby spróbować wodorowania silnika, bo powinno pomóć (choć oglądałem filmy na youtube na ten temat i jestem sceptycznie nastawiony, ale jeżeli jest to nagar na 99%, to wtedy zdecydowałbym się na mechaniczne czyszczenie nagaru)
Z dodatkowych informacji to tankuje tylko paliwo 98 tylko na orlenie, jeżeli to coś zmienia lub jest użyteczną informacją.

https://www36.zippyshare.com/v/WjsGwUWr/file.html <--- Tutaj pierwszy film z obrotomierza i jak to wygląda mniej więcej trzymanie obrotów (niestety tego lekkiego falowania nie udało mi się nagrać)

https://www36.zippyshare.com/v/SoEtbzNd/file.html <--- A tutaj film z pracy silnika, może ktoś ma wyczulone ucho i 'wysłyszy' problem albo jakiś inny mankament.

Z góry dzięki Panowie, zdaje sobie sprawę że to czasami może być wszystko a czasami nic, ale gdzie indziej znajdę lepszą pomoc jak nie u ludzi którzy może mieli podobny problem. Jak coś tylko przypomni mi się jeszcze to zaraz będę pisać.




tak po mojemu , to :

gdy klikniemy link z pracą silnika , widokiem na obrotomierz , to w ogóle nie widać aby wskazówka na obrotomierzu w jaki sposób falowała - stoi - leży jak przyklejona do zegara . Trzyma odpowiednie obroty , i silnik nie ma tendencji do falowania na obrotach . Drogą dedukcji możemy po tym wywnioskować , że silnik pracuje równo , i to nie on jest winowajcą . To tak na moje oko , i raczej to by była dobra wskazówka .Nawet jak zrobiłeś zbliżenie na obrotomierz , to wskazówka obrotów nie faluje nawet na pół milimetra .
Moim skromnym zdaniem odpowiedzią może być zdiagnozowanie - sprawdzenie poduszki na skrzyni biegów - odkręć , wymontuj pomacaj organoleptycznie , ... i jeszcze by zostały poduszki - gumy na ławie silnika - sankach , ale to tak w ostateczności - rzadko kiedy one padają , ale też potrafią .
Jeszcze mi po głowie chodzi sprzęgło , tarcza sprzęgła sama w sobie , hmm łożysko oporowe , docisk .
Silnik sam w sobie pracuje wzorowo - równo . Gdzieś na połączeniu silnika + skrzynia jest dysfunkcja jakiegoś elementu tłumiącego wibracje - połączenia gumowego - poduszki .

Zrób komplet wszelkich logów , może da się coś z tego wywróżyć .

_________________
Audi 80 b3 1.8 było .... pożyczyli , i nie oddali ehhh...
Audi 80 b3 2.0 16v było ... rozwalili , i nie naprawili ... odkupione , i naprawione :D
Audi a6 C5 2.4 v6 Quattro .....jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A3 8P 2003 1.6 fsi 115km BAG] Problem z rzucaniem 'budą
PostNapisane: 10.paź.2019 15:49:36 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.paź.2019 23:49:18
Posty: 9
Cytuj:
gdy klikniemy link z pracą silnika , widokiem na obrotomierz , to w ogóle nie widać aby wskazówka na obrotomierzu w jaki sposób falowała - stoi - leży jak przyklejona do zegara . Trzyma odpowiednie obroty , i silnik nie ma tendencji do falowania na obrotach . Drogą dedukcji możemy po tym wywnioskować , że silnik pracuje równo , i to nie on jest winowajcą . To tak na moje oko , i raczej to by była dobra wskazówka .Nawet jak zrobiłeś zbliżenie na obrotomierz , to wskazówka obrotów nie faluje nawet na pół milimetra


No tak, tak jak napisałem, na filmie niestety nie udało mi się uchwycić momentu falowania, ale występuje od czasu do czasu. Tylko i wyłącznie jak silnik ma temperaturę 90 stopni. Głównie film miał na celu ukazanie trzymania według mnie złych(zbyt niskich?) obrotów

Cytuj:
jeszcze by zostały poduszki - gumy na ławie silnika - sankach , ale to tak w ostateczności - rzadko kiedy one padają , ale też potrafią


Sprawdzane były, wszystko w tym jest ok

Cytuj:
Jeszcze mi po głowie chodzi sprzęgło , tarcza sprzęgła sama w sobie , hmm łożysko oporowe , docisk .


Objaw występuje tylko i wyłącznie na biegu jałowym, czuć lekkie wibracje, czasem troszkę większe czasem mniejsze, czy sprzęgło itd. mogłyby mieć wpływ na prace silnika na postoju?
Trafiłem na podobny artykuł na innym forum, tam piszą o ewentualnym dziurawym przewodzie odmy. Nie wiedziałem o tym wcześniej, dlatego zamierzam to sprawdzić, bo jeżeli to tylko odma niżeli jakaś droższa sprawa, to byłoby spoko.

podpinałem pod kompa, natomiast ten silnik tak ma, że lubi sobie czasem wyrzucić check engine sam z siebie. Objaw występuje już dużo czasu wstecz, natomiast dopiero teraz zaczeło mnie to denerwować. Więc małe szanse ze akurat to co komputer ukazał teraz może mieć wpływ na to, natomiast komputer wykazał takie błędy. -> https://www34.zippyshare.com/v/FZ2ptLVz/file.html

Zapomniałbym, sonde lambda (jak dobrze pamiętam, ta za katalizatorem, 'tańsza') jest wyłączona komputerowo, program był wgrywany itd. Z tym że problem występował już przed tym, więc nie może to być winowajcą. Zastanawiałem się nad tą regulacją faz rozrządu co komputer wypluł, natomiast z czym może tutaj być problem? czujnik faz rozrządu? i ewentualnie to on jest odpowiedzialny za te wibracje?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A3 8P 2003 1.6 fsi 115km BAG] Problem z rzucaniem 'budą
PostNapisane: 16.paź.2019 22:26:49 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.paź.2019 23:49:18
Posty: 9
odświeżam

wymieniłem odmę na dobrą używkę. poprzednia miała pęknięta membranę w środku, albo to efekt placebo że lekko cos sie poprawilo, bo niewielką roznice mam wrazenie czuje, ale nadal lekkie występują. Tylko i wyłącznie wlasnie na rozgrzanym silniku.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A3 8P 2003 1.6 fsi 115km BAG] Problem z rzucaniem 'budą
PostNapisane: 18.paź.2019 04:13:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.sie.2019 08:44:09
Posty: 14
Lokalizacja: Lubin
Auto: Było A4 B6 1.9 AVF Jest A4 B8 2.0 TDI
Witam. a czujnik temperatury pokazuje ok?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A3 8P 2003 1.6 fsi 115km BAG] Problem z rzucaniem 'budą
PostNapisane: 19.paź.2019 00:14:29 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.paź.2019 23:49:18
Posty: 9
Auto części Lubin napisał(a):
Witam. a czujnik temperatury pokazuje ok?


Tak, poza tym że ten błąd na komputerze, to temperatura normalnie się podnosi i opada, trzyma sztywno 90. Dlatego też mnie ciekawiło dlaczego wyrzuca błąd czujnika temperatury od czasu do czasu, ale czytałem że tak bywa.

Ogólnie to juz powoli brak mi pomysłów, znajomy zalecił mi wymianę oleju z 5w30 na 5w40 motula, miał podobny problem i podobno pomogło. No a jak nie, to chyba pozostaje mi tylko rozrząd.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 50 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: