.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 17:24:04

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A4 B6 1,9 TDI AVF] biegi kiepsko wchodzą:(
PostNapisane: 02.lis.2012 09:46:03 
Witam kolegów,

jak w temacie... jak auto stoi i zmieniam biegi to wszystko śmiga zawodowo;problem zaczyna się podczas jazdy.
I tak:
I - wchodzi bez problemu
II - bez zgrzytu,ale już dość twardo
III - na pograniczu zgrzytu i też z wyczuwalnym oporem
IV - bardzo rzadko z oporem
V,VI i R - bez problemu

aha nie wiem czy to ma znaczenie,ale dla porządku rocznik 2004 przbieg 208tkm

pozdrawiam


Ostatnio edytowano 12.lis.2012 09:34:15 przez tomeksopot, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł: Re: [A4 B6 1,9 TDI ASZ] biegi kiepsko wchodzą:(
PostNapisane: 02.lis.2012 19:13:09 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.kwi.2012 17:19:50
Posty: 144
Auto: A6 c5
Gorzej jest jak ciepły czy jak zimny? Może wystarczy zmienić olej, pewnie jeszcze oryginał siedzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B6 1,9 TDI ASZ] biegi kiepsko wchodzą:(
PostNapisane: 02.lis.2012 19:31:53 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.kwi.2009 19:53:18
Posty: 2578
Lokalizacja: Limanowa/NS
endriu307 napisał(a):
Gorzej jest jak ciepły czy jak zimny? Może wystarczy zmienić olej, pewnie jeszcze oryginał siedzi.


olej zmieni na nowy ale razem z synchronizatorem 3biegu

_________________
A4 B6 1.9tdI
S85D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B6 1,9 TDI ASZ] biegi kiepsko wchodzą:(
PostNapisane: 02.lis.2012 20:16:18 
endriu307 - temp raczej bez znaczenia;wymiana oleju w manualu??? pierwsze słyszę.

solaris - synchronizator 3 biegu, a co z 2 i czasem 4???


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [A4 B6 1,9 TDI ASZ] biegi kiepsko wchodzą:(
PostNapisane: 02.lis.2012 20:25:25 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.kwi.2009 19:53:18
Posty: 2578
Lokalizacja: Limanowa/NS
Tomku padają synchronizatory od najbardziej używanych wyhamowywanych biegów, Twoja skrzynia pada prawidłowo

Szukaj gościa co się tym zajmuje, przed wymianą zlej stary olej od razu, wymieni Ci tylko zużyte, sam sobie zalejesz nowym olejem i po sprawie

a endrjowi chodziło o temperaturę oleju bo jak zimno to jest gęsty i bardziej "trzyma" synchro

_________________
A4 B6 1.9tdI
S85D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B6 1,9 TDI ASZ] biegi kiepsko wchodzą:(
PostNapisane: 03.lis.2012 18:30:31 
solaris napisał(a):
Tomku padają synchronizatory od najbardziej używanych wyhamowywanych biegów, Twoja skrzynia pada prawidłowo

Szukaj gościa co się tym zajmuje, przed wymianą zlej stary olej od razu, wymieni Ci tylko zużyte, sam sobie zalejesz nowym olejem i po sprawie

a endrjowi chodziło o temperaturę oleju bo jak zimno to jest gęsty i bardziej "trzyma" synchro



pada prawidłowo??? przy 200tkm??? na litość boską automaty miałem z większymi przebiegami i nic, o manualu nie wspomnę bo to zawsze dla mnie były urządzenia bezobsługowe WTF???

zamieniłem C5 na B6 coby eksploatacje mieć tańszą aha akurat już to widzę...:(

powyższego wpisu proszę nie traktować osobiście tylko raczej jako ogólną konstatacje :)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [A4 B6 1,9 TDI ASZ] biegi kiepsko wchodzą:(
PostNapisane: 03.lis.2012 20:17:37 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04.sie.2004 09:38:15
Posty: 7013
Lokalizacja: Katowice
tomeksopot napisał(a):
solaris napisał(a):
Tomku padają synchronizatory od najbardziej używanych wyhamowywanych biegów, Twoja skrzynia pada prawidłowo

Szukaj gościa co się tym zajmuje, przed wymianą zlej stary olej od razu, wymieni Ci tylko zużyte, sam sobie zalejesz nowym olejem i po sprawie

a endrjowi chodziło o temperaturę oleju bo jak zimno to jest gęsty i bardziej "trzyma" synchro



pada prawidłowo??? przy 200tkm??? na litość boską automaty miałem z większymi przebiegami i nic, o manualu nie wspomnę bo to zawsze dla mnie były urządzenia bezobsługowe WTF???

zamieniłem C5 na B6 coby eksploatacje mieć tańszą aha akurat już to widzę...:(

powyższego wpisu proszę nie traktować osobiście tylko raczej jako ogólną konstatacje :)

Nie jestes sam... ja juz tez mam Audi powyżej uszu.... jakoś inni jeżdzą innymi markami i jest ok...

Problem z biegami masz za każdym razem taki sam czy coś się zmienia? Pytam , bo jeśli za każdym razem jest tak samo, to stawiam na synchronizatory. A jeśli inaczej to na sprzegło,docisk, wysprzeglik w skrzyni lub pedale ..

_________________
Obrazek


To, że twoje auto potrafi jechać szybko.Nie znaczy że ty również ....
Audi S6 4.2 avant quattro
Audi 80 B1 1975r


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B6 1,9 TDI ASZ] biegi kiepsko wchodzą:(
PostNapisane: 03.lis.2012 20:32:56 
tak samo za każdym razem...

audi nie mam jeszcze dosyć, może trzeba nowy kupić i co dwa lata wymieniać;)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [A4 B6 1,9 TDI ASZ] biegi kiepsko wchodzą:(
PostNapisane: 04.lis.2012 13:21:03 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.lis.2010 11:38:00
Posty: 92
Proponuje zobaczyć na sprzęgło bo to jest najczęściej przyczyna twoich objawów . No i może nie jest 200tys.km tylko więcej !?. Ostatnio taki problem przerabiałem w A4 AWX i dwu mas ze sprzęgłem był do wymiany , a przy okazji kupna simira z a wałek w serwisie sprawdziłem historie i w 2008r był ostatni przegląd i przebieg 368tys. a na liczniku 240tys aktualnie :)

_________________
80Q B4 1.8t w budowie
A4 1.8t AEB
civic EJ vti
C4 S4 aaN
F4 "gejowóz"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B6 1,9 TDI ASZ] biegi kiepsko wchodzą:(
PostNapisane: 04.lis.2012 16:41:49 
zbiko napisał(a):
Proponuje zobaczyć na sprzęgło bo to jest najczęściej przyczyna twoich objawów . No i może nie jest 200tys.km tylko więcej !?. Ostatnio taki problem przerabiałem w A4 AWX i dwu mas ze sprzęgłem był do wymiany , a przy okazji kupna simira z a wałek w serwisie sprawdziłem historie i w 2008r był ostatni przegląd i przebieg 368tys. a na liczniku 240tys aktualnie :)


co do przebiegu to jestem pewien pełna historia serwisowa...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [A4 B6 1,9 TDI ASZ] biegi kiepsko wchodzą:(
PostNapisane: 04.lis.2012 18:01:45 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.kwi.2012 17:19:50
Posty: 144
Auto: A6 c5
Ja tam bym zaryzykował najpierw zmianę oleju wkońcu to tak dużo nie kosztuje. Biegi wchodzą jeszcze bez zgrzytów. Do tego dodałbym ceramizer bardzo fajna rzecz. Nie raz już to robiłem i ludzie cieszyli się ,że obeszło się bez wymiany synchronizatorów lub wymiany skrzyni. Po mojemu warto spróbować a jak zrobisz to Twoja decyzja.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B6 1,9 TDI ASZ] biegi kiepsko wchodzą:(
PostNapisane: 04.lis.2012 18:47:27 
endriu307 napisał(a):
Ja tam bym zaryzykował najpierw zmianę oleju wkońcu to tak dużo nie kosztuje. Biegi wchodzą jeszcze bez zgrzytów. Do tego dodałbym ceramizer bardzo fajna rzecz. Nie raz już to robiłem i ludzie cieszyli się ,że obeszło się bez wymiany synchronizatorów lub wymiany skrzyni. Po mojemu warto spróbować a jak zrobisz to Twoja decyzja.


pewnie tak zrobię. Ten ceramizer to rozumiem jakiś uszlachetniacz?? tak się też nazywa czy to tylko rodzaj specyfiku??
dzięki i pozdro


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [A4 B6 1,9 TDI ASZ] biegi kiepsko wchodzą:(
PostNapisane: 04.lis.2012 19:06:12 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.wrz.2011 15:31:56
Posty: 362
tomeksopot napisał(a):
endriu307 napisał(a):
Ja tam bym zaryzykował najpierw zmianę oleju wkońcu to tak dużo nie kosztuje. Biegi wchodzą jeszcze bez zgrzytów. Do tego dodałbym ceramizer bardzo fajna rzecz. Nie raz już to robiłem i ludzie cieszyli się ,że obeszło się bez wymiany synchronizatorów lub wymiany skrzyni. Po mojemu warto spróbować a jak zrobisz to Twoja decyzja.


idz do intercarsu i kup sobie CAPCO MT-10 - 35 zl, wlej do skrzyni i bedzie lepiej

_________________
bylo - C4 2.3AAR AUTOMAT BLOS 1991 2011/2013
jest - E46 M52TUB20 Touring


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B6 1,9 TDI ASZ] biegi kiepsko wchodzą:(
PostNapisane: 04.lis.2012 20:15:04 
itoritor napisał(a):
tomeksopot napisał(a):
endriu307 napisał(a):
Ja tam bym zaryzykował najpierw zmianę oleju wkońcu to tak dużo nie kosztuje. Biegi wchodzą jeszcze bez zgrzytów. Do tego dodałbym ceramizer bardzo fajna rzecz. Nie raz już to robiłem i ludzie cieszyli się ,że obeszło się bez wymiany synchronizatorów lub wymiany skrzyni. Po mojemu warto spróbować a jak zrobisz to Twoja decyzja.


idz do intercarsu i kup sobie CAPCO MT-10 - 35 zl, wlej do skrzyni i bedzie lepiej


dzięki, ale mi też nie o to chodzi żeby było lepiej:) ma być dobrze:) i tyle.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [A4 B6 1,9 TDI ASZ] biegi kiepsko wchodzą:(
PostNapisane: 04.lis.2012 20:17:27 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.kwi.2009 19:53:18
Posty: 2578
Lokalizacja: Limanowa/NS
i tak pewnie ten olej nie pomoże
jak planujesz śmigać dłużej to zrób co trzeba i po sprawie

_________________
A4 B6 1.9tdI
S85D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B6 1,9 TDI ASZ] biegi kiepsko wchodzą:(
PostNapisane: 04.lis.2012 20:41:14 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.wrz.2011 15:31:56
Posty: 362
tomeksopot napisał(a):
itoritor napisał(a):
tomeksopot napisał(a):
endriu307 napisał(a):
Ja tam bym zaryzykował najpierw zmianę oleju wkońcu to tak dużo nie kosztuje. Biegi wchodzą jeszcze bez zgrzytów. Do tego dodałbym ceramizer bardzo fajna rzecz. Nie raz już to robiłem i ludzie cieszyli się ,że obeszło się bez wymiany synchronizatorów lub wymiany skrzyni. Po mojemu warto spróbować a jak zrobisz to Twoja decyzja.


idz do intercarsu i kup sobie CAPCO MT-10 - 35 zl, wlej do skrzyni i bedzie lepiej


dzięki, ale mi też nie o to chodzi żeby było lepiej:) ma być dobrze:) i tyle.



to pewnie tylko remont skrzyni spelni twoje oczekiwania

_________________
bylo - C4 2.3AAR AUTOMAT BLOS 1991 2011/2013
jest - E46 M52TUB20 Touring


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B6 1,9 TDI ASZ] biegi kiepsko wchodzą:(
PostNapisane: 04.lis.2012 21:13:16 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.kwi.2012 17:19:50
Posty: 144
Auto: A6 c5
Ceramizer to nazwa. Nie pamiętam jakiej jest firmy, to taka mała strzykawka chyba 3g. Kosztuje koło 60 zł nie raz stosowany i bardzo dobry efekt.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B6 1,9 TDI ASZ] biegi kiepsko wchodzą:(
PostNapisane: 04.lis.2012 23:10:36 
solaris napisał(a):
i tak pewnie ten olej nie pomoże
jak planujesz śmigać dłużej to zrób co trzeba i po sprawie



tak się zastanawiam,ale chyba nie polatam bo mnie to auto drażnić zaczyna...,ale zobaczymy
dzięki tak czy siak:)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [A4 B6 1,9 TDI ASZ] biegi kiepsko wchodzą:(
PostNapisane: 10.lis.2012 21:01:25 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.sie.2006 10:46:24
Posty: 12
Witam wszystkich
Podepnę się pod temat-mam A4 B6 2.0benz 2002r.przeb.80tys( sprawdzany w serwisie ASO) Problem pojawił mi się około roku temu z wrzucaniem 2 biegu na zimnym silniku. Jak stoję i silnik pracuję to wszystko jest ok ale jak tylko zacznę się toczyć 2 bieg muszę wcisnąć ze znaczną siłą, inne biegi ok. Wystarczy, że silnik dostanie temp. i bieg wchodzi gładko. Gdy auto sprowadzałem z zagranicy w dokumentacji znalazłem wpis zgłoszenia w Serwisie Audi, że przy 34tys.km występował taki sam objaw co u mnie(było to w 2009r) nie wiem co było i czy było naprawiane. Zmieniłem już olej(kupiłem oryginalny w Audi) i nic. Byłem u kilku mechaników ale ostatni doprowadził mnie do gorączki-włączył silnik, wsadził 5bieg, zaciągnął ręczny , wcisnął mocno gaz i puścił sprzęgło. Autko stało i wyło a po chwili szedł dym i smród tarczy a on k..wa się śmieje i mówi" patrz to sprzęgło". Myślałem, że mu z.....e Inny mechanik mówi, że to skrzynia ale się nie opłaca naprawiać a nawet nie zerknął. Nie chcę wstawiać auta do ASO bo mnie nie stać. Co to może być ? POMÓŻCIE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A4 B6 1,9 TDI ASZ] biegi kiepsko wchodzą:(
PostNapisane: 11.lis.2012 08:21:17 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16.gru.2004 13:18:15
Posty: 1321
Lokalizacja: Rawa Maz.
Auto: Audi Cabrio 2,8 '94r.
gumis44 napisał(a):
Witam wszystkich
Podepnę się pod temat-mam A4 B6 2.0benz 2002r.przeb.80tys( sprawdzany w serwisie ASO) Problem pojawił mi się około roku temu z wrzucaniem 2 biegu na zimnym silniku. Jak stoję i silnik pracuję to wszystko jest ok ale jak tylko zacznę się toczyć 2 bieg muszę wcisnąć ze znaczną siłą, inne biegi ok. Wystarczy, że silnik dostanie temp. i bieg wchodzi gładko. Gdy auto sprowadzałem z zagranicy w dokumentacji znalazłem wpis zgłoszenia w Serwisie Audi, że przy 34tys.km występował taki sam objaw co u mnie(było to w 2009r) nie wiem co było i czy było naprawiane. Zmieniłem już olej(kupiłem oryginalny w Audi) i nic. Byłem u kilku mechaników ale ostatni doprowadził mnie do gorączki-włączył silnik, wsadził 5bieg, zaciągnął ręczny , wcisnął mocno gaz i puścił sprzęgło. Autko stało i wyło a po chwili szedł dym i smród tarczy a on k..wa się śmieje i mówi" patrz to sprzęgło". Myślałem, że mu z.....e Inny mechanik mówi, że to skrzynia ale się nie opłaca naprawiać a nawet nie zerknął. Nie chcę wstawiać auta do ASO bo mnie nie stać. Co to może być ? POMÓŻCIE


prawdopodobnie wystarczy wyregulowac wodziki lub wymienić plastykowe kapturki na cięgnach

_________________
Audi B4 2,8 AAH/AFC Cabrio '94 r. - Yes-t :)
.... - jeszcze parę innych CCCO ale mniej niz 3 m-c
Audi S6 C4 4,2 Quattro Avant 97r. - było
Audi A4 B5 2,5TDI Avant model S4 S-line-było
Audi 80 B4 1,9 TDI 1Z Avant wirus by Digtronik - było :/
"moja Audica budzi emocje niczym dobra szpryca"


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: