.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.mar.2024 06:19:49

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: A6 C7 3.0 BiTDI 313KM - dzwny dżwięk z komory silnika
PostNapisane: 26.kwi.2018 11:33:40 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.kwi.2018 10:51:45
Posty: 2
Auto: Audi A6 C7 allroad 313 km BiTurbo
Witam wszystkich smutnych z powodu tego dźwięku właścicieli Audi a6 3.0 TDI 313 km

U mnie problem występował w Audi A6 c7 allroad 3.0 TDI 313 km biturbo. Sprawcą całego zamieszania i oglądania się za autem przez przechodniów, stawania na światłach z włączonym N i ten dźwięk przed samym zatrzymaniem. Okropność. Autko ma 202k na liczniku. Mam je od nowości - wszystko na czas w serwisie, później olej i filtry + przegląd co 15k km. Dwa poznańskie serwisy autoryzowane rozłożyły ręce kasując po 1.500,- zł za każdą wizytę - wynik "Panie nie wiadomo, może sterownik (a nie są aktualne..), może głowica (co tam niech płaci..), albo w sumie nie wiadomo, jak rozbierzemy całe auto razem ze skrzynią (błąd mechatronika LOL - też naprawiam właśnie) za 400,- zł netto za godzinę to Panu powiemy. Ale gdyby się Pan nie zdecydował na naprawę rzędu 40.000,- zł to jednak trzeba będzie zapłacić za złożenie audi z powrotem" Ogólnie polecam.

Udałem się więc do miłych Panów od skrzyń biegów w Baranowie (Auto Pawlaczyk), którzy powiedzieli, że mechatronika to może nie. (ale nie ukrywam, że była tam zrobiona przejściówka oszukująca komputer.. więc nie mogli wiedzieć - ogólnie bardzo serdecznie polecam) W zakresie naprawy toczącej allroad'a usterki odesłali mnie do EKG w Wysogotowie.

Udałem się tam - milion audi na podjeździe i same świeże roczniki. Pan po osłuchaniu i pomacaniu pod maską (widać, że zna się na rzeczy) orzekł, że to małe turbo daje zbyt duże ciśnienie doładowania i przez to "puszcza" na D i R w związku ze zmienną geometrią łopatek oraz inną mapą silnika po przełączeniu z N lub P. Dla mnie ma to sens. Autko mam odebrać jutro (poza tym Panowie uleczą audi z innych drobnych usterek). Przewidywany koszt naprawy tego huczenia to ok 2.000,- zł netto (w moim przypadku sporo więcej bo zrobię też mechatronikę w automacie i ogólny serwis wynikający z przebiegu).

Słowem podsumowania, jeżeli nadal macie problemy z taką usterką to sprawdźcie ciśnienie doładowania. U mnie występował też taki przypadek (może to dlatego, że ostatnio padły "rurki" we wtryskach i huczenie zaczęło występować zawsze na rozgrzanym piecu, wcześniej zdarzało się, że chwilowo nie gulgotał) pojawiło się takie bujanie przy bardzo bardzo delikatnym przyspieszaniu, a w ostatnim okresie musiałem jeździć na dynamic żeby auto powoli przyspieszało w zakresie 70 - nieskończoność. Jeśli tylko gazu dodało się stanowczo wszystko chodziło pięknie.

Zapomniałbym, że przez to huczenie co chwilę włączało się dopalanie DPF w sytuacji - dzisiaj Poznań -> Kraków -> Poznań, jeden dzień po mieście, Poznań -> Warszawa -> Poznań, jeden dzień po mieście, kolejna trasa, miasto to wieczorem wracając w korku już było słychać, że DPF walczy..

Mam nadzieję, że pomogłem i też będziecie mieli uśmiech odpalając swoje audi, a reklama "przewaga dzięki technice" lub "kupuj doświadczenia z jazdy" przestanie wam powodować wrzody żołądka :D

pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C7 3.0 BiTDI 313KM - dzwny dżwięk z komory silnika
PostNapisane: 02.maja.2018 20:33:59 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.wrz.2017 23:45:46
Posty: 2
Lokalizacja: ZGY
Auto: 3.0 TDI 313KM
dzięki bardzo za wiadomości :)
auto odebrane?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C7 3.0 BiTDI 313KM - dzwny dżwięk z komory silnika
PostNapisane: 17.maja.2018 12:41:38 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.kwi.2018 10:51:45
Posty: 2
Auto: Audi A6 C7 allroad 313 km BiTurbo
Witam,

winna była "mała" turbina zgodnie z opisem, który umieściłem powyżej. Problem został usunięty i mogę znów cieszyć się z jazdy moim a6,

pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C7 3.0 BiTDI 313KM - dzwny dżwięk z komory silnika
PostNapisane: 04.cze.2019 21:42:42 
Użytkownik

Dołączył(a): 17.maja.2016 13:18:25
Posty: 7
mi problem rozwiązał gosc z serwisu Maveric w Poznaniu. samochód stał u niego z tydzień. powiedział że nie odda póki nie naprawi. na szczęście naprawił ;) to coś z coś z ciśnieniem doładowania było.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C7 3.0 BiTDI 313KM - dzwny dżwięk z komory silnika
PostNapisane: 06.paź.2021 19:55:50 
Użytkownik

Dołączył(a): 17.lip.2021 14:40:40
Posty: 5
tolky77 napisał(a):
mi problem rozwiązał gosc z serwisu Maveric w Poznaniu. samochód stał u niego z tydzień. powiedział że nie odda póki nie naprawi. na szczęście naprawił ;) to coś z coś z ciśnieniem doładowania było.


Jak naprawił?? wyjmowane było turbo ??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C7 3.0 BiTDI 313KM - dzwny dżwięk z komory silnika
PostNapisane: 06.paź.2021 19:59:35 
Użytkownik

Dołączył(a): 17.lip.2021 14:40:40
Posty: 5
quapouchy napisał(a):
Witam,

winna była "mała" turbina zgodnie z opisem, który umieściłem powyżej. Problem został usunięty i mogę znów cieszyć się z jazdy moim a6,

pozdrawiam,


witam w jaki sposob naprawili ? wyjmowali turbo? jaki koszt?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: