.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.mar.2024 01:05:51

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [B6 1.9TDi] łomocze przy większych prędkościach
PostNapisane: 24.kwi.2017 08:24:24 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.sty.2016 12:02:09
Posty: 53
Lokalizacja: Lublin
Auto: A4 B6 Blast by TTC Kraków
Cześć,

Teraz jeżdżę A4 B6 1.9 TDI z 193KM od dwóch miesięcy więc samochodu do końca nie poznałem ale... ostatnio zauważyłem, że przy prędkości 180-190 km/h coś zaczęło trzeszczeć, trochę zwolniłem i było spoko, bo w sumie w niewielu miejscach po których się poruszam taką prędkość mam gdzie rozwinąć. Wczoraj jednak to samo pojawiło się przy 160 km/h a później już za każdym razem przy około 130 km/h. Przy niższych prędkościach to nie występuje.

Zastanawiam się co to może być, a jako że warsztat odwiedzam dopiero gdy sam nie jestem w stanie sobie poradzić to najpierw zasięgam informacji tutaj.

Dodatkowe info, które może się przydać:

- hałas słychać z przodu, ciężko namierzyć gdzie konkretnie bo z miejsca kierowcy słychać jakby z prawej, pasażer jednoznacznie nie był w stanie określić
- wspomniany hałas to najpierw było trzeszczenie, teraz ostatnio to już trochę taki metaliczny wydźwięk miało
- hałasuje zarówno na biegu jak i na luzie, po przyhamowaniu przestaje ale prawdopodobnie od zmniejszenia prędkości a nie użycia hamulca
- na niższych biegach tego nie ma czyli wnioskuję że obroty silnika nie mają nic do tego

Prawdopodobnie coś z napędem ale nawet nie bardzo wiem gdzie szukać przyczyny - na kanał będę mógł wjechać dopiero w weekend ale może ktoś coś więcej na ten temat wie, może nie wolno nim jeździć w takim stanie?

Dodam, że mam napęd quattro i zawieszenie od s-line (obniżone) ale nie jestem pewien czy to akurat ma jakieś znaczenie.

Każde info może się przydać, dzięki :)

_________________
Dopóki walczysz - jesteś zwycięzcą!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 49 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: