.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 16.cze.2024 04:25:17

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Q7 4.2 TDI BTR 2008] Wyciek oleju przez korek
PostNapisane: 12.lis.2018 23:23:59 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.lis.2018 18:47:26
Posty: 7
Następne problemy z moją Q7 4.2tdi... kupiłem ją niedawno i usuwam problemy po poprzednim właścicielu.
Dzisiaj wieczorem po zakupach zajechałem na myjnie ręczną. Podczas powrotu samochód jakby jechał w trybie awaryjnym - mniej mocy, nie mógł się rozpędzić. Chciałem go zgasić i odpalić ponownie ale akurat nie mogłem nigdzie zjechać. Nagle coś zaczęło wydawać piskliwy dźwięk - coś jak sygnał karetki ale jednostajny- zmieniający się pod wpływek wciskania pedału gazu. Po chwili ucichło i akurat trafił się parking. Zjechałem, zajrzałem pod maskę - wszystko wyglądało ok- żadnych dziwnych dźwięków. Zobaczyłem za to, że z rur wydechowych wydobywa się sporo dymu- pomyślałem, że może to para z wody, która podczas mycia dostała się do tłumika. Zgasiłem, odczekałem chwile, odpaliłem i ruszyłem dalej. Po chwili samochód zaczął tracić na mocy a za mną było biało od gęstego dymu. Znowu zjechałem w boczną uliczkę i zawracałem, wtedy zauważyłem plamę oleju na ziemi i dym spod maski. Kiedy otworzyłem maskę cała prawa strona była zalana olejem. Wyglądało to tak jakby cały olej wyleciał pod ciśnieniem z korka wlewu oleju bo na masce nad korkiem była plama. Samochód zaciągnąłem do domu. Cała prawa strona silnika jest w oleju, do tego lewa strona ale na dole i to sporo bo cała felga i nadkole było w oleju.

Jestem załamany... Po 3 miesiącach bezproblemowej jazdy teraz co chwile mam z czymś problem.

Czy to tylko zatkana odma?? Nie znalazłem zbyt wiele na jej temat w tym silniku.
Czy coś poważniejszego?? Turbina? Uszczelka pod głowicą? Płyn chłodzący jest czysty i ma prawidłowy stan.
W weekend zdejmowałem kolektor dolotowy i czyściłem go z nagaru. To chyba nie ma z tym nic wspólnego??


Teraz odlaczylem dolne weze od intercoolerow. W prawym troche oleju - moze z pol kubka. Lewy caly zalany olejem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 4.2 TDI BTR 2008] Wyciek oleju przez korek
PostNapisane: 14.lis.2018 14:49:45 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.lis.2006 09:18:37
Posty: 8134
Lokalizacja: W-wa/Końskie
Auto: Audi S4
Ten silnik nie ma "typowej" odmy.
IMHO - puscilo uszczelnienie na turbosprężarce.

_________________
Diagnostyka czyni cuda
"The force is with you young Skywalker but you are not a Jedi yet."

S4 B5 Avant quattro ..AGB.. szybka czarnulka

Była : B5 Avant quattro ..APU..
Była : B3 Limo ..SB..
Była : C4 TDi Avant quattro ..AEL..
Była : B5 TDi Avant quattro ..AFN..
Była : B3 Limo ..SF..
Była : B5 TDi Avant ..AFN..
Była : B5 TDi Limo ..AFN..
Była : B4 TDi Avant ..1Z..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 4.2 TDI BTR 2008] Wyciek oleju przez korek
PostNapisane: 14.lis.2018 17:49:43 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.kwi.2008 19:47:37
Posty: 3345
Lokalizacja: Łódź
Jak wyżej, sprężarka powiedziała "papa", niestety targanie motoru Cie czeka do tej operacji.

_________________
Obrazek

- Audi A6 Avant BES 2.7T manual + soft - ukradli :(
- BMW 528iA Touring 97r
- BMW 540i6 Touring technoviolett - 95r
- Lexus GS430


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 4.2 TDI BTR 2008] Wyciek oleju przez korek
PostNapisane: 14.lis.2018 18:06:25 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.lis.2018 18:47:26
Posty: 7
Turbo napewno do regeneracji bo w wezu przed ic byly ze 2litry oleju wiec uszczelnienia do wymiany. Ale skad takie cisnienie w skrzyni korbowej ze olej wywalilo tez przez korek wlewu??

Przed chwila odkrecilem kolektor... Na cale szczescie nie ma ani kropli oleju w nim.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: