.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 20.kwi.2024 05:21:50

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Q7 3.0 Tdi] Wymiana oleju w skrzyni biegów?
PostNapisane: 25.sie.2016 16:50:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.lis.2015 18:58:44
Posty: 28
Witam Was, z moim samochodem ostatnio dzieje się dużo , chce utrzymać go w idealnym stanie technicznym. Wracając z Chorwacji mam wrażenie że skrzynia biegów nie chodzi " tak jak wcześniej". mianowicie czuje kiedy auto zmienia bieg ( wiadomo nie jest to jakieś mocne szarpnięcie) ale wcześniej tego nie było, zauważyłem też że auto czasem kręci zbyt wysoko i czasem nie chce się mu zrzucić biegu na niższy. Przy kick down też chwilę "myśli" to też nie ma reguły że jest to zawsze. auto ma już ponad 270 tys przebiegu, skrzynia nigdy nie była ruszana.

proszę o poradę bo w skrzyni podobno trzeba wymienić olej plus jakieś filtry itp ( skrzynia moduł nie ma w sobie żadnych błędów) koszt wymiany dynamicznej warsztat wycenił mi na 2490 zł - więc jest trochę kasy. Pytanie zasadnicze pchać się w to? czy jest jakiś sposób, dobry sposób na sprawdzenie skrzyni? Ja osobiście mam wrażenie że chodzi inaczej niż w dniu zakupu, wg mnie troche gorzej. Czy np stan wtryskiwaczy może mieć wpływ na pracę skrzyni?
silnik 3.0 tdi, 233
Dziękuje Panowie !


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 3.0 Tdi] Wymiana oleju w skrzyni biegów?
PostNapisane: 25.sie.2016 18:52:29 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.lip.2016 09:56:14
Posty: 131
Lokalizacja: P-ń i okolica
Auto: a6 CANC i cab AHU
Wymieniałem olej w trzech tipach w rożnych warsztatach w Poznaniu i żaden nie dawał mi gwarancji ,ze skrzynia będzie działała po wymianie dynamicznej auta miały po 220-240 kkm na blacie. I robiłem statycznie.
Sprawdzałeś co się dzieje z wtryskami ? vdcs-em


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 3.0 Tdi] Wymiana oleju w skrzyni biegów?
PostNapisane: 25.sie.2016 19:29:00 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.kwi.2012 15:53:06
Posty: 2172
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Auto: 100 C4 Avant Quattro 2.8E Automat
Olej w skrzyni był kiedykolwiek zmieniany?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 3.0 Tdi] Wymiana oleju w skrzyni biegów?
PostNapisane: 26.sie.2016 05:37:21 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.lis.2015 18:58:44
Posty: 28
Z dokumentów serwisowych aso ktore auto ma od nowości wychodzi na to ze Olej nie był nigdy wymieniany.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 3.0 Tdi] Wymiana oleju w skrzyni biegów?
PostNapisane: 26.sie.2016 06:05:52 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.kwi.2012 15:53:06
Posty: 2172
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Auto: 100 C4 Avant Quattro 2.8E Automat
Przydałoby się wymienić olej. Nie wiem dlaczego cena za wymianę jest tak astronomiczna...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 3.0 Tdi] Wymiana oleju w skrzyni biegów?
PostNapisane: 26.sie.2016 14:32:50 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.lip.2016 09:56:14
Posty: 131
Lokalizacja: P-ń i okolica
Auto: a6 CANC i cab AHU
Mnie nie namawiali na wymiany oleju w tipie w warsztatach.
Zdarza się ze po wymianie oleju taka skrzynia która działała bez zarzutu pada w ciągu kilku dni.
Mam teraz następne c6 w tipie z przebiegiem 230kkm. i jadę niebawem zmienić olej i mam za każdym razem taki wewnętrzny niepokój w sobie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 3.0 Tdi] Wymiana oleju w skrzyni biegów?
PostNapisane: 26.sie.2016 18:55:09 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.kwi.2012 15:53:06
Posty: 2172
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Auto: 100 C4 Avant Quattro 2.8E Automat
To mity i zabobony. Olej się zmienia regularnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 3.0 Tdi] Wymiana oleju w skrzyni biegów?
PostNapisane: 26.sie.2016 19:03:56 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.lip.2016 09:56:14
Posty: 131
Lokalizacja: P-ń i okolica
Auto: a6 CANC i cab AHU
Energy napisał(a):
To mity i zabobony. Olej się zmienia regularnie.


Oczywiscie ze tak,ale większość aut które trafiają do nas z importu mam nakulane minimum 200 kkm. i jest to zawsze pierwsza wymiana oleju.A wtedy nie podchodzą optymistycznie do wymiany nawet w Teomotors. A jak poprosiłem o dynamiczną wymianę od razu otrzymałem odpowiedź ze tylko i wyłącznie na moją odpowiedzialność - dlaczego ? coś w tym musi być.Statyczna wymiana około 700 zł


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 3.0 Tdi] Wymiana oleju w skrzyni biegów?
PostNapisane: 28.sie.2016 09:41:25 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.lis.2015 18:58:44
Posty: 28
Panowie przejechałem sie inna q7 bo nie dawało mi to spokoju. Tamta q7 znajomego jest młodsza od mojej ma toretycznie tylko 188 tys przebiegu (teorie widać na każdym miejscu ) i stwierdzam ze moja skrzynia chodzi jak z fabryki. Znalazłem tez inny serwis gdzie za dynamiczna wymianę 12l oleju filtr wycenili na 1690 zł to juz całkiem sensowna cena.
Pytanie - wymieniać ? Duzo sie słyszy o tym , ze pozniej pada skrzynia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 3.0 Tdi] Wymiana oleju w skrzyni biegów?
PostNapisane: 28.sie.2016 09:59:35 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28.maja.2005 18:38:44
Posty: 3228
Lokalizacja: Pomorze
Auto: C7
DjMatti napisał(a):
Panowie przejechałem sie inna q7 bo nie dawało mi to spokoju. Tamta q7 znajomego jest młodsza od mojej ma toretycznie tylko 188 tys przebiegu (teorie widać na każdym miejscu ) i stwierdzam ze moja skrzynia chodzi jak z fabryki. Znalazłem tez inny serwis gdzie za dynamiczna wymianę 12l oleju filtr wycenili na 1690 zł to juz całkiem sensowna cena.
Pytanie - wymieniać ? Duzo sie słyszy o tym , ze pozniej pada skrzynia.

A sprawdzałeś stan oleju i przejrzystość.
Zresetuj ustawienia skrzyni po starym właścicielu i naucz ją od nowa powinno pomóc.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 3.0 Tdi] Wymiana oleju w skrzyni biegów?
PostNapisane: 28.sie.2016 15:22:42 
Zmień olej,zrób adaptacje i zobacz co sie będzie działo.... ja bym tam statycznie wymieniał. Jak pomoże to dobrze jak nie to.... sam muszisz ocenić na ile Ci to przeszkadza. Przy takim przebiegu to taki automat ma prawo czasem coś szarpnąć lub przeciągnąć byle nie za często...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [Q7 3.0 Tdi] Wymiana oleju w skrzyni biegów?
PostNapisane: 29.sie.2016 14:09:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.sie.2007 10:22:28
Posty: 780
Lokalizacja: a-chów/b-b
o oleju napisanu tu wszystko co istotne,

ja bym tylko zwrócił uwagę na sam silnik, jego stan oddawanie mocy bezpośrednio wpływa na działanie tip'a, trzeba być świadomym że silnik i tip współdziałają,
np. w c5 z tipem z podpisu, gdy silnik nie miał pełnej mocy (katy zapchane), skrzynie strasznie powoli przełączała biegi (potrzebne były duże obroty), po odzyskaniu mocy tip zaczął normalnie działać
tłumacze sobie to tak, że tip "nie widział" Nm i czekał sobie na te brakujące Nm

_________________
mek1 vel przemek530d
S4 - moje pierwsze audi
+ żonowóz astra H 1.6T
+lato:: honda x11 akrapovic był, czeka na następce
było na zimę: A6 C5 2.5tdi Tip ake Q Avant
było: skodzina megapałer fabia 1.2htp
było: e46 330d+ sedan manual 303@705
było: e39 530d T manual


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 3.0 Tdi] Wymiana oleju w skrzyni biegów?
PostNapisane: 10.wrz.2016 06:58:53 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.kwi.2005 22:21:52
Posty: 77
Lokalizacja: Olsztyn
Auto: Q7 3,0 TDI BUG
DjMatti napisał(a):
Witam Was, z moim samochodem ostatnio dzieje się dużo , chce utrzymać go w idealnym stanie technicznym. Wracając z Chorwacji mam wrażenie że skrzynia biegów nie chodzi " tak jak wcześniej". mianowicie czuje kiedy auto zmienia bieg ( wiadomo nie jest to jakieś mocne szarpnięcie) ale wcześniej tego nie było, zauważyłem też że auto czasem kręci zbyt wysoko i czasem nie chce się mu zrzucić biegu na niższy. Przy kick down też chwilę "myśli" to też nie ma reguły że jest to zawsze. auto ma już ponad 270 tys przebiegu, skrzynia nigdy nie była ruszana.

!



Jestem po wymianie oleju w ASB przebieg 165 tyś, też wyczuwalna zaczęła się robić zmiana biegów. Po wymianie chodzi idealnie. Wymianę zrobiłem statycznie weszło poniżej 7 l oleju. Zrobiłem to sam koszt około 1100 zł. Ale udało mi się kupić olej w oryginale za 69 zł za litr, filtr ASO 216zł, uszczelka misy 315zł i jakieś podkładki pod korki. Na filtrze i na magnesach był wyraźny osad.

_________________
Q7 3,0 TDI 233km


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 3.0 Tdi] Wymiana oleju w skrzyni biegów?
PostNapisane: 12.wrz.2016 10:37:51 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.sty.2015 17:36:37
Posty: 4004
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Leśnego dziadka
Dobra wiadomość...
ZF zaleca wymianę co 60 tyś (tak jest w dokumentacjach do tipów) ale Audi twierdzi, ze olej jest "lifetime". Jaguar który miał te same 5HP24 zaleca co 90 tyś.
tomeksopot -> nie robi się adaptacji skrzyni tip. Nigdy nie robiło... co innego z multilotkiem.
Tip ma samodiagnostykę i kontrolę działania, obwody zaworków są mierzone na opór i amperarz i skrzynia sama w sobie potrafi się ustawić by działać dobrze. Są czujniki prędkości na wejsciu i wyjściu i to zasadniczo reguluje wysterowanie zaworków czyt. docisk poszczególnych zespołów sprzęgieł olejem.
Tip nie potrzebuje żadnej adaptacji. Najważniejsze jednak by przepływomierz w silniku oraz ecu dawało właściwe info o momencie obrotowym - jeżeli do skrzyni trafią po can złe informacje to nie ma bata... będzie działała źle i szarpała. Skrzynia musi mieć wiarygodne info z ecu...

_________________
Audi 80 B4 Avant FWD 2.0 8v 90PS - EX
Audi A6 C5 Avant FWD 1.9TDI 131PS - EX
Audi S6 C5 Limo Quattro 4.2 V8 40v 340PS - EX
Audi 80 B4 Sedan Quattro 2.0 8v 115PS - EX
Audi 80 B4 Avant Quattro 2.6 12v 150PS - EX
I znów Skoda :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 3.0 Tdi] Wymiana oleju w skrzyni biegów?
PostNapisane: 12.wrz.2016 14:42:16 
drookash -> oczywiście,że się robi... :galy: (przynajmniej jeśli chodzi o 6hp26) ta skrzynia jak mówiłeś cały czas sie "uczy",ale jest mozliwość skasowania ustawień i wówczas cały proces zaczyna sie od początku. Mam też gdzieś jeszcze kartkę z procedurą adaptacyjną, którą dostałem od gościa,który robi w ASO BMW i sporo czasu z nim na temat tego procesu rozmawiałem.
jak znajdę to zrobie fotke tej procedury to tu wrzucę.

o proszę uprzejmie:
http://images82.fotosik.pl/1/9e8a0ecb6eee06b8med.jpg


i jeszcze jedna kwestia...
Powyższej procedury adaptacyjnej nie trzeba też zawsze wykonywać po skasowaniu ustawień,ta skrzynia "nauczy" sie podczas normalnej (najlepiej miejskiej) jazdy tylko potrwa to odrobinę dłużej... jest też kwestia tak naprawdę,że nie bardzo jest gdzie takie rzeczy robić w sposób spokojny i stu procentowo bezpieczny. Pisząc do kolegi,że ma zrobić adaptację miałem raczej na myśli skasowanie ustawień adaptacyjnych.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: [Q7 3.0 Tdi] Wymiana oleju w skrzyni biegów?
PostNapisane: 10.mar.2019 13:28:02 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.gru.2018 19:58:04
Posty: 2
Auto: Audi Q7 4L 2010 3.0 240km
Ile spaliła Ci Q7 w trasie do Chorwacji


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron