.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 25.kwi.2024 08:38:10

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Q7 4L] Pomoc: 8-mio biegowa skrzynia wymiana oleju
PostNapisane: 14.mar.2019 09:49:15 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.maja.2012 13:18:58
Posty: 13
Lokalizacja: Monachium
Auto: Q7 4L
Witam.

Potrzebuje waszej pomocy, od jakiegos czasu skrzynia traci mi olej, jeszcze przyczyny tego nie zlokalizowalem, ale to inny temat.

Poszukuje poradnika jak wymienic olej w tej skrzyni.
Auto ma w tej chwili 178000km wiec bedzie to trzecia wymaia, jak do tej pory wszystkie robilem w audi, lecz teraz powiedzieli mi ze na wymiane oleju musze 3 miesiace bez paru dni czekac.
Dodatkowy negatyw to to ze mieszkam w Niemczech i nie chce robic wymiany oleju u jakichs pastuchow, gdyz nie mam dobrego doswiadczenia (raz mi silnik spadl na ziemie, bo jakis madry zapomnial dac nakretke na srube, ktora trzyma poduszke...
wiec wole sam sobie zrobic.
Jest to dla mnie nie do pomyslenia, gdyz tygodniowo w zaleznosci od tygodnia robie okolo 5tys km.

Informacje co do auta:

jest to osmio biegowy tiptronic silnik 3.0 tdi 245km.
Skrzynia: 8 biegow tiptronic
Z tego co mi sie udalo wyczytac, jest to ostatni najnowszy wypust skrzyni firmy ZF.


Jest to dosyc pilna sprawa, gdyz oleju w skrzyni nie przybywa przez wyciek, a nie mam zamiaru dojechac skrzyni :zdziw:

Czy macie doswiadczenie moze czy istenieje mozliwosc dolania w ajkikolwiek sposob oleju do tej skrzyni, czy pozostaje tylko wymiana?

PS: MAM WSZYSTKIE DO TEGO POTRZEBNE NARZEDZIA, VCDS DO ODCZYTU TEMPERATURY OLEJU JAK I WINDE!
Pisze to zeby ktos nie wpadl na pomysl napisac ze bez powyzej wymienionych zeczy nieda rady :peace:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: