.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 19.kwi.2024 00:48:25

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Audi A4 B8 problem z płynem chłodniczym
PostNapisane: 14.wrz.2019 17:31:54 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.wrz.2019 17:11:51
Posty: 2
Witam
Pacjent to audi a4 b8 diesel 2.0, 177km z 2013r
Wydaje mi sie że mam mały problem z płynem chłodniczy ale jest ale. Nie wiem czy to normalne ale pare dni temu wydawało mi sie że miałem prawie połowe stanu między min a max. Dzisiaj sprawdzałem było delikatnie poniżej min. odpaliłem auto i za chwile wyskoczyło powyżej min.
Mam pytanie do was czy to jest normalnie bo szczerze pierwszy raz jestem w posiadaniu nowszego auta a wcześniej w innych samochodach nigdy czegoś takiego nie miałem.
Mam nadzieje że to nie uszczelka pod głowicą. Dodam że olej wymieniany nie dawno i nie widać żadnej innej cieczy na pokrywie oleju, nie kopci, przy chłodnicy nic nie cieknie żadnego innego wycieku też nie zauważyłem, auto wchodzi na 90* tak jak zawsze.
Ktoś miał może coś podobnego czy to normalne?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A4 B8 problem z płynem chłodniczym
PostNapisane: 14.wrz.2019 18:30:18 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2006 07:57:29
Posty: 1453
Lokalizacja: Szczecin
matusek01 napisał(a):
Witam
Pacjent to audi a4 b8 diesel 2.0, 177km z 2013r
Wydaje mi sie że mam mały problem z płynem chłodniczy ale jest ale. Nie wiem czy to normalne ale pare dni temu wydawało mi sie że miałem prawie połowe stanu między min a max. Dzisiaj sprawdzałem było delikatnie poniżej min. odpaliłem auto i za chwile wyskoczyło powyżej min.
Mam pytanie do was czy to jest normalnie bo szczerze pierwszy raz jestem w posiadaniu nowszego auta a wcześniej w innych samochodach nigdy czegoś takiego nie miałem.
Mam nadzieje że to nie uszczelka pod głowicą. Dodam że olej wymieniany nie dawno i nie widać żadnej innej cieczy na pokrywie oleju, nie kopci, przy chłodnicy nic nie cieknie żadnego innego wycieku też nie zauważyłem, auto wchodzi na 90* tak jak zawsze.
Ktoś miał może coś podobnego czy to normalne?



prawdopodobnie temperatura spadła , i płyn zmniejszył swą objętość w pojemniku , co może się objawiać że "niby" gdzieś ubywa - czyli obserwować , kontrolować , i jeździć :):

_________________
Audi 80 b3 1.8 było .... pożyczyli , i nie oddali ehhh...
Audi 80 b3 2.0 16v było ... rozwalili , i nie naprawili ... odkupione , i naprawione :D
Audi a6 C5 2.4 v6 Quattro .....jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A4 B8 problem z płynem chłodniczym
PostNapisane: 14.wrz.2019 19:08:31 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.sie.2013 01:44:35
Posty: 148
Lokalizacja: Łomża
Auto: A4 B6 AWX
W zasadzie dziś nie można stawiać na uszczelke pod głowica.
Jest jeszcze chlodnica spalin egr, i jak padnie płyn odparowuje w świat.
Grunt to znaleźć dobrego szpeca.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A4 B8 problem z płynem chłodniczym
PostNapisane: 15.wrz.2019 08:09:52 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.wrz.2019 17:11:51
Posty: 2
Przypomniałem sobie że tydzień temu na trasie wyskoczył mi błąd zbyt niskie ciśnienie oleju. Poczytałem troche na forum i po otwarciu i zamknięciu maski zniknął i już jest spokój wymieniłem olej i filtry na wszelki wypadek ale zastanawiam sie czy mogło to mieć coś z tym wspólnego


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: