.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 19.kwi.2024 02:17:52

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: audi a4 b6 2.4 v6
PostNapisane: 15.paź.2019 21:52:39 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.paź.2019 21:27:28
Posty: 2
Witam wszystkich, jestem tu nowy i narazie nie bardzo ogarniam tą stronę, mam problem ze swoim małyszem i zwracam się do was z proźbą o pomoc. Silnik jak wyżej 2.4 v6, po odkreceniu korka wlewu oleju zasysa powietrze do silnika dosyć mocno i zaczynaja falować obroty, wymienilem separator oleju przy odmie, znajomy mechanik powiedział że to on jest przyczyna zasysania powietrza do silkinka przez wlew paliwa bo napewno jest uszkodzony (jeśli pisze głupoty to sorry nie znam sie na samochodach w 100% ale lubie w swoim zrobic cos sam) przy okazji wymiany separatora uszczelniłem pokrywy zaworów bo wyciekał olej. Po skonczonej robocie odczekałem kilka godzin az silikon pod pokrywami wyschnie dopiero odpaliłem auto. Nic nie pomogło jak zasysał tak zasysa powietrze obroty falują, odrazu wydmuchalo uszczelke (silikon) pod pokrywami zaworów i olej cieknie od nowa, na dodatek jak powącham wlew oleju do silnika to smierdzi benzyna az w oczy szczypie. Bardzo będę wdzieczny za pomoc co mam zrobić, czy sam separator nie wystarczy wymienic czy trzeba wszystkie te przewody w odmie też wymienic, cos czytałem ze jest jeszcze jakis ezektor, w rurach odmy sa jakies zawory zwrotne ktore też moga byc zapchane, nie wiem, z mechanikami to różnie bywa a chcialbym miec zrobiony samochod dobrze. ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: audi a4 b6 2.4 v6
PostNapisane: 15.paź.2019 21:57:56 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.paź.2019 21:27:28
Posty: 2
:wink: edit. zasysa powietrze przez wlew oleju nie paliwa ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: audi a4 b6 2.4 v6
PostNapisane: 28.lip.2020 20:19:43 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lip.2020 20:07:17
Posty: 2
Witam
Mam problem ze skrzynią biegów Tiptronic a mianowicie .
Gdy skrzynia jest na luzie (P,N) ze silnikiem jest wszystko ok.
A gdy przełączam na R lub D w silniku spadają obroty na 480obr/min. I nie jest wstanie jechać( pomału sie toczy i nie reaguje nic na gaz).
Może ktoś poratować?
Może to sprzęgło hydrokinetyczne?
Pozdrawiam i czekam na odpowiedź


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: