.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 19.kwi.2024 14:16:26

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: A6 C6 rzucił palenie
PostNapisane: 06.mar.2020 16:13:00 
Użytkownik

Dołączył(a): 24.lut.2020 12:03:03
Posty: 8
Dzień dobry,

Jak w temacie Audi A6 C6 2005r kod silnika BRE i problem:

Autko trafiło do mnie po fachowcach DOSŁOWNIE ze stodoły. Nie mając z nimi żadnego kontaktu (autko od komornika) stwierdziłem po rozebraniu:

1. wymiana uszczelki pod głowicą
2. wymiana rozrządu
3. pod fotelami znalazłem sterownik silnika i wiązkę pompowtrysków ("zapasowe", chyba były jakieś kombinacje z podmienianiem)
4. brak kluczyka, dorobiony u fachowca.

Na wstępie znalazłem przestawiony rozrząd, ale to nie pomogło i ustawienie można śmiało wykluczyć. I jaki jest dokładnie problem. Otóż przy kręceniu brak napięcia na pompki, po odpięciu czujnika położenia wałka napięcie wraca, ale dalej nie pali. Przy spiętym czujniku jeden błąd w silniku: obwód czujnika wałka rozrządu - poza limitami. Po wykasowaniu wraca w różnych odstępach czasowych, czasami od razu, czasami po dłuższym kręceniu. Nie mam pojęcia co jeszcze fachowcy z obory mogli nawywijać, może ktoś miał podobny problem ? Jakieś sugestie ? Może to usterka, którą mieli i próbowali usunąć. Błagam bo już mi się śni po nocach :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C6 rzucił palenie
PostNapisane: 20.maja.2020 13:25:31 
Użytkownik

Dołączył(a): 24.lut.2020 12:03:03
Posty: 8
Może komuś się przyda :) Ten i wieleee innych problemów rozwiązany :D Okazało się, że Panowie wymieniali uszczelniacz wału i przestawili pierścień magnetyczny.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: