.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 26.kwi.2024 17:53:50

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Audi a6 c5 1.8t multitronic dławienie na trasie
PostNapisane: 29.mar.2020 19:47:03 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.sty.2016 10:42:58
Posty: 16
Witam

Mój problem pojawił się kilka dni temu. Na krotkich odcinkach po mieście jest to niezauważalne, ale ostatnio miałem kilka wypadów w trasę ok 100km gdzie auto mogło się i rozgrzać i rozpędzić. Zauważyłem dziwną usterkę. Otóż utrzymując stałą prędkość jak już wyleciałem poza miasto, auto kilkukrotnie "zgubiło" moc. Uczucie jakby nagle silnik zgasł, bądź bieg wypadł. Pomimo wciśniętego pedału gazu auto nie trzymało prędkości tylko zaczynało zwalniać. Wystarczyło odjęcie gazu do zera i ponowne wciśnięcie. Do tego choć nie wiem czy od tego zaczęła mi się pojawiać ikona esp. Po zgaszeniu auta raz dłużej raz krócej jej nie było na blacie natomiast te zaniki mocy były cały czas nawet jak auto postało całą noc do następnego wyjazdu. Auto jest ze skrzynią multitronik. Prawie rok temu miałem robioną turbinę + katalizator, bo kat był zabity syfem a turbo się rozlatywało. Ale wtedy auto nie miało cały czas mocy i jeździło bez takie odcinania. Może ktoś z forumowiczów miał taką przypadłość, bo aż boję się jeśli coś w skrzyni się pierdzieli. Na vagu zero błędów silnika po takiej trasie w skrzyni też nic.

Wysłane z mojego LON-L29 przy użyciu Tapatalka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi a6 c5 1.8t multitronic dławienie na trasie
PostNapisane: 21.kwi.2020 01:40:48 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.kwi.2020 01:53:54
Posty: 4
Lokalizacja: Asbach-Bäumenheim
Auto: A6 C5 2,4 BDV MT
Po mojemu coś z sygnałami pedałów.
1. Pedał gazu do przejrzenia
2. Czujnik hamulca (kontrolka ESP wręcz by wskazywała, że tu może siedzieć kłopot)

_________________
Moją największą mocą jest umiejętność znajdowania rozwiązań problemów.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 61 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: