.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 12.cze.2024 00:12:08

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: A4 B7 3,2 FSI BKH (AUK) brak mocy, czujnik wałka
PostNapisane: 10.lip.2020 22:57:45 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.lip.2020 22:40:30
Posty: 2
Jak w temacie, jest to moje pierwsze w życiu audi, kupiłem je z zapalonym checkiem, od początku był słaby, jednak poprzedni wlasciciel sugerował, ze ma to związek z klapami wirowymi w kolektorze, ponieważ takie błędy mu się pojawiły. Bez namysłu wysłałem kolektor wraz z kompem do firmy z okolic Rzeszowa - klapy usunięte fizycznie i z kompa, bledy zniknęły. Check jednak znow sie zapalił. Zawiozłem auto do warsztatu, gdzie serwisuje swoje samochody jednak niespecjalizuja się szczególnie w audi. Po podłączeniu kompa pojawily sie bledy czujnika walu i prawego walka wydechowego. Zamieniono czujniki dla sprawdzenia z prawej strony na lewą i dalej pojawiały się te same bledy. Sprawdzony został rozrząd, czyli jego ustawienie i ponad wszelką watpliwosc jest ustawiony dobrze (dodam ze rozrząd byl wymieniany około rok temu co potwierdzili mechanicy, ze jest ok) następnie wymieniono wariator na tym walku i błąd dotyczący walka rozrzadu znikł. Pozostal jednak blad czujnika wału i znów zapalil sie check, a auto dalej jest słabe. W tej chwili jest wyciągnięty silnik bo sprawdzany był wieniec, z którego zczytuje czujnik walu i tez jest ok. Ponownie sprawdzono rozrząd na blokadach dla pewności bo przy wyjętym silniku jest to poprostu wygodniej sprawdzic.

Dzis padła decyzja, aby zamówić wałek rozrzadu ten, który sprawia problem i porównać go z moim bo jest on dosc skomplikowany ze względu na jego budowę i może on sprawia problem jednak pomysły sie konczą.

Co to może jeszcze byc? Ma ktoś pomysl?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: