.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 19.kwi.2024 20:29:09

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Audi a4 b5 lift 1.8T ANB problem z odpalaniem po rozgrzaniu
PostNapisane: 27.wrz.2020 15:13:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.wrz.2020 15:00:32
Posty: 6
Nagle pewnego dnia w swoim audi zauważyłem że po rozgrzaniu samochodu ma bardzo trudno odpalić za pierwszym razem, może wytłumaczę to łopatologicznie, jeżdżę paręnaście minut samochód już jest rozgrzany gaszę go, wracam za parę minut próbuje odpalić a rozrusznik kręci kręci kręci i po chwili zaskoczy. Dzieje się tak tylko gdy samochód jest rozgrzany na zimnym wszystko jest dobrze. Jeżdżę tak już parę dni i zauważyłem kolejne dolegliwości chyba z tym związane, np turbo ładuje tylko do 0.3 bara i samochód potrafi zgasnąć gdy dojeżdżam do świateł, aczkolwiek to że zgaśnie dzieje się sporadycznie ale wcześniej tak nie było (żeby bardziej to opisać to wygląda tak że jadę np na 2 biegu 3 tysiące obrotów zrzucę na luz i obroty idą na sam dół). Wszystko co opisałem stało się nagle z dnia na dzień, akumulator jest dobry, ładowanie też ma, gdy odpalam kontrolki nie przygasają. Sam już nie wiem gdzie tu jest przyczyna, może nieszczelny układ dolotowy albo jakiś czujnik, liczę na waszą pomoc.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi a4 b5 lift 1.8T ANB problem z odpalaniem po rozgrza
PostNapisane: 28.wrz.2020 08:55:23 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.lis.2006 09:18:37
Posty: 8134
Lokalizacja: W-wa/Końskie
Auto: Audi S4
KubaCypis napisał(a):
samochód potrafi zgasnąć gdy dojeżdżam do świateł, aczkolwiek to że zgaśnie dzieje się sporadycznie ale wcześniej tak nie było (żeby bardziej to opisać to wygląda tak że jadę np na 2 biegu 3 tysiące obrotów zrzucę na luz i obroty idą na sam dół).


To typowy objaw dla nieszczelnego ukladu dolotowego.
Na początek do sprawdzenia.

_________________
Diagnostyka czyni cuda
"The force is with you young Skywalker but you are not a Jedi yet."

S4 B5 Avant quattro ..AGB.. szybka czarnulka

Była : B5 Avant quattro ..APU..
Była : B3 Limo ..SB..
Była : C4 TDi Avant quattro ..AEL..
Była : B5 TDi Avant quattro ..AFN..
Była : B3 Limo ..SF..
Była : B5 TDi Avant ..AFN..
Była : B5 TDi Limo ..AFN..
Była : B4 TDi Avant ..1Z..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi a4 b5 lift 1.8T ANB problem z odpalaniem po rozgrza
PostNapisane: 28.wrz.2020 21:05:31 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.wrz.2020 15:00:32
Posty: 6
To typowy objaw dla nieszczelnego ukladu dolotowego.
Na początek do sprawdzenia.


Układ sprawdzony i jest szczelny więc raczej to nie w tym problem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi a4 b5 lift 1.8T ANB problem z odpalaniem po rozgrza
PostNapisane: 28.wrz.2020 23:47:46 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2006 07:57:29
Posty: 1453
Lokalizacja: Szczecin
KubaCypis napisał(a):
Nagle pewnego dnia w swoim audi zauważyłem że po rozgrzaniu samochodu ma bardzo trudno odpalić za pierwszym razem, może wytłumaczę to łopatologicznie, jeżdżę paręnaście minut samochód już jest rozgrzany gaszę go, wracam za parę minut próbuje odpalić a rozrusznik kręci kręci kręci i po chwili zaskoczy. Dzieje się tak tylko gdy samochód jest rozgrzany na zimnym wszystko jest dobrze. Jeżdżę tak już parę dni i zauważyłem kolejne dolegliwości chyba z tym związane, np turbo ładuje tylko do 0.3 bara i samochód potrafi zgasnąć gdy dojeżdżam do świateł, aczkolwiek to że zgaśnie dzieje się sporadycznie ale wcześniej tak nie było (żeby bardziej to opisać to wygląda tak że jadę np na 2 biegu 3 tysiące obrotów zrzucę na luz i obroty idą na sam dół). Wszystko co opisałem stało się nagle z dnia na dzień, akumulator jest dobry, ładowanie też ma, gdy odpalam kontrolki nie przygasają. Sam już nie wiem gdzie tu jest przyczyna, może nieszczelny układ dolotowy albo jakiś czujnik, liczę na waszą pomoc.



zmień czujnik położenia wału , 0potrafi płatać figle .... część w sumie nie do zdiagnozowana komputerem

_________________
Audi 80 b3 1.8 było .... pożyczyli , i nie oddali ehhh...
Audi 80 b3 2.0 16v było ... rozwalili , i nie naprawili ... odkupione , i naprawione :D
Audi a6 C5 2.4 v6 Quattro .....jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi a4 b5 lift 1.8T ANB problem z odpalaniem po rozgrza
PostNapisane: 29.wrz.2020 13:16:58 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.wrz.2009 20:43:05
Posty: 5982
Lokalizacja: 51°12'N; 17°23'E - Oleśnica
Ja bym obstawiał silniczek krokowy :)

_________________
`03 MB W211 320 CDI
`02 Audi A6 Avant 2.7T ARE, quattro, MT + LPGTech + koksu 2012-2016
`92 Audi 100 C4 Avant 2.6 ABC+Stag 300 Plus -2008-2012

Obrazek Piszę poprawnie po polsku, ty też pisz poprawnie po polsku, chyba, że nie robi Ci różnicy, że robisz komuś laske, a nie łaskę


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi a4 b5 lift 1.8T ANB problem z odpalaniem po rozgrza
PostNapisane: 30.wrz.2020 00:12:06 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.wrz.2020 15:00:32
Posty: 6
Czujnik położenia wału zamówiony, z silniczkiem krokowym jeszcze zaczekam. Dzisiaj gdy sprawdzałem dokładnie wszystko pod maską znalazłem pewną rzecz a mianowicie wężyk który jest obok filtra powietrza a w nim ułamany kawałek metalowej rureczki która chyba powinna być w środku tak jakby takiego grzybka z drugiej strony niego jak kostka z kabelkami, rureczka która idzie dalej w dół chyba do turbiny, na części jest napisane AUDI PXO 421 159-10 EPDM, jeżeli ktoś zrozumiał te moje łopatologiczne pisanie to prosiłbym o dokładną nazwę tej części.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi a4 b5 lift 1.8T ANB problem z odpalaniem po rozgrza
PostNapisane: 30.wrz.2020 07:23:16 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.wrz.2009 20:43:05
Posty: 5982
Lokalizacja: 51°12'N; 17°23'E - Oleśnica
https://a4-klub.pl/topic/155407-all-jak ... 9-o-pomoc/

viewtopic.php?f=1&t=112010

_________________
`03 MB W211 320 CDI
`02 Audi A6 Avant 2.7T ARE, quattro, MT + LPGTech + koksu 2012-2016
`92 Audi 100 C4 Avant 2.6 ABC+Stag 300 Plus -2008-2012

Obrazek Piszę poprawnie po polsku, ty też pisz poprawnie po polsku, chyba, że nie robi Ci różnicy, że robisz komuś laske, a nie łaskę


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: