.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 19.kwi.2024 05:51:52

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Q5 3.0TDI szumienie po zdjeciu nogi z gazu
PostNapisane: 02.paź.2020 09:32:44 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.cze.2020 20:19:31
Posty: 5
Witam,

od paru miesiecy zmagam sie z pewnym problemem w mojej Q5.
Mianowicie podczas jazdy (wystepuje tylko na prostej drodze, dzwieku nie ma podczas jazdy pod gore czy z gorki) kiedy puszcze pedal gazu, spod auta dochodzi dzwiek takiego jakby szumienia/chrobotania, ktory ustaje po doslownie paru sekundach kiedy auto troche zwolni. Dodatkowo podczas gwaltownego, mocnego przyspieszania, kiedy skrzynia (7 biegowy stronic) zredukuje bieg slychac takie metaliczne stukniecie.

Bylem z tym problemem juz w kilku warsztatach, zostala wymieniona poduszka silnika ta z czujnikiem oraz poduszka skrzyni, nie przynioslo to niestety zadnej zmiany.
Skrzynia byla sprawdzana gdzies 3 miesiace temu, wymienialem wtedy olej z filtrami i dwumas, byly mierzone tarczki w sprzegle ale powiedzieli mi ze sa jak nowe wiec nie ma sensu zmieniac.
Mechanik sprawdzal takze wal gdzie stwierdzil, ze jest na nim minimalny luz i to napewno nie stad dochodza te dzwieki oraz ze polosie sa wporzadku.

Moze mial ktos juz taki problem lub slyszal o czyms podobnym, zeby mi doradzic gdzie moznaby jeszcze szukac rozwiazania

Z gory dzieki za pomoc i odpowiedzi :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: