.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.kwi.2024 14:20:50

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Q7 4L 4.2 tdi] Problem ze skrzynią - wideo
PostNapisane: 30.sty.2021 22:09:03 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.paź.2020 18:55:38
Posty: 7
Pacjent 4.2 tdi, Q7, Tip 6 biegowy.
Do tej pory przy zmianie z D na R i na odwrót pojawiało się dosyć mocne uderzenie w napędzie - brak płynnego przejścia. Pojechałem na Widoczną, na weryfikację skrzyni. Jedyne co ustalili, to fakt, że w oleju znajdują się opiłki metalu. brak błędów etc.
W temacie uderzeń w napędzie, uślizgu na 3 biegu, nic nie byli w stanie powiedzieć ani zasugerować diagnozy. Jedyne co, to usłyszałem, że trzeba zdjąć skrzynię i zajrzeć do środka - tyle to i jak wiem ;)
- Przy wpięciu z 2 -3 silnik czuć uślizg (widoczne na wideo).
- Przy jeździe miejskiej, przy zmianie 3 na 4 jest wrażenie jakby bieg wchodził na 2 razy...i trójka jest bardzo krótko wpięta.
- Przy jeździe codziennej, przy odpuszczeniu gazu i ponownym dodaniu (luzuje się napęd) zawsze występuje "uderzenie" w napędzie.

Od momentu wymiany oleju (statycznie) - pojawił się problem, ze zmianą biegów.
- W trybie S i D biegi zmieniane są przy tych samych obrotach, chociaż wcześniej wydawało mi się, że na S skrzynia przeciągał wyżej niż w D.
- W trybie manualnym, 1 i 2 bieg mogę przeciągnąć do 4.5 tys, natomiast 3 zmienia się automatycznie już przy ok 3.7 tys.

https://www.youtube.com/watch?v=Gowdcid6XKwTryb normalny
https://www.youtube.com/watch?v=ub5KufdIJ_M Tryb sport

Znajomy już dawno mówi, że powinienem spalić to auto :D
Może ktoś z Was spotkał się z podobnymi objawami, albo ma sensownego diagnostę, który chociaż zasugeruje, czy to sprzęgło, czy np elektronika, a może wszystko na raz.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 154 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: