.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 16:52:47

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Audi a4 b5 1,6 b+g problem z odpalaniem.
PostNapisane: 30.wrz.2021 15:09:33 
Użytkownik

Dołączył(a): 30.wrz.2021 14:50:09
Posty: 4
Siemanko. Mam poważny problem z swoją audi na którą już brakuje słów więc postanowiłem napisać ten temat, i może tutaj czegoś się dowiem. Od około 4 miesięcy męczę się z problemem odpalania. Zaczęło się od tego, że co jakiś czas nie chciała przez chwilę odpalić - kręciła, ale cykał Przekaźnik Pompy Paliwa, i dopiero po odczekaniu dłuższej chwili odpalała. Pierwsze co wymieniłem przekaźnik pompy, a problem nadal był. Zaczęło robić się tak co raz częściej więc wymieniona została także pompa paliwa i dalej nic nie pomogło. Po wymianie świec na nowe przekaźnik pompy uspokoił się, nie odzywa się już, ale problem z odpalaniem nadal jest, kręci lecz nie chce załapać. Po jeździe samochodem kiedy go odstawie do garażu na całą noc lub zwyczajnie gdy postoi parę godzin pierwsze odpalanie ma dość ciężkie. Kręci 4-5 sekund po czym dławi się przez chwilę i dopiero zaczyna wchodzić na obroty. Często jest tak, że zwyczajnie przejadę 5 km do sklepu i pod sklepem nie chce już zapalić, a nie raz jeżdżę przez 5 dni i problemu z odpalaniem nie ma. Dodam, że na bank się zalewa, bo strzela z wydechu. Kilka razy zdarzyło mi się też, że po odpaleniu przez około 2-3 minuty nie chodził na któryś cylinder "dźwięk jak traktor" po czym po tych 2-3 minutach zaczynał normalnie pracować. Samochód stał prawie miesiąc czasu u elektromechanika który narazil mnie na koszta w postaci wymiany sterownika silnika oczywiście z marnym skutkiem. Wymieniłem także kostkę stacyjki i czujnik temperatury, także na marne. Dodam, że dzieje się tak zarówno na benzynie jak i na gazie. Ostatnio wyjeździłem gaz do zera, wyłączyłem i przez tydzień jeździłem na samej benzynie to zdechł mi w robocie nie chciał odpalić i dopiero z popychu zaskoczył. Kompem nie pokazuje żadnych błędów. Liczę na jakąś pomoc gdzie tu można szukać problemu, bo jak na razie zmarnowałem tylko sporo pieniędzy i czasu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi a4 b5 1,6 b+g problem z odpalaniem.
PostNapisane: 30.wrz.2021 15:45:27 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.wrz.2009 20:43:05
Posty: 5982
Lokalizacja: 51°12'N; 17°23'E - Oleśnica
zakręć gaz w butli, wypal to co zostało w układzie i zostaw na noc. sprawdź jak odpala następnego dnia.

_________________
`03 MB W211 320 CDI
`02 Audi A6 Avant 2.7T ARE, quattro, MT + LPGTech + koksu 2012-2016
`92 Audi 100 C4 Avant 2.6 ABC+Stag 300 Plus -2008-2012

Obrazek Piszę poprawnie po polsku, ty też pisz poprawnie po polsku, chyba, że nie robi Ci różnicy, że robisz komuś laske, a nie łaskę


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi a4 b5 1,6 b+g problem z odpalaniem.
PostNapisane: 02.paź.2021 05:41:42 
Użytkownik

Dołączył(a): 30.wrz.2021 14:50:09
Posty: 4
metyoo napisał(a):
zakręć gaz w butli, wypal to co zostało w układzie i zostaw na noc. sprawdź jak odpala następnego dnia.




Niestety nic nie pomogło. Na benzynie nadal cyrki się dzieją. Przedwczoraj przejechałem kawałek gdzie złapał z 70 stopni, chciałem odpalić po godzinie i już nie chciał zapalić przez połowę dnia. A wczoraj zagrzałem go do 90 stopni i akurat stał na podwórku z dobre 4h i to samo już nie chciał zapalić. Na popych odpalił.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi a4 b5 1,6 b+g problem z odpalaniem.
PostNapisane: 02.paź.2021 12:08:49 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.wrz.2009 20:43:05
Posty: 5982
Lokalizacja: 51°12'N; 17°23'E - Oleśnica
a czujnik halla sprawdziłeś?

_________________
`03 MB W211 320 CDI
`02 Audi A6 Avant 2.7T ARE, quattro, MT + LPGTech + koksu 2012-2016
`92 Audi 100 C4 Avant 2.6 ABC+Stag 300 Plus -2008-2012

Obrazek Piszę poprawnie po polsku, ty też pisz poprawnie po polsku, chyba, że nie robi Ci różnicy, że robisz komuś laske, a nie łaskę


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi a4 b5 1,6 b+g problem z odpalaniem.
PostNapisane: 03.paź.2021 11:26:33 
Użytkownik

Dołączył(a): 30.wrz.2021 14:50:09
Posty: 4
metyoo napisał(a):
a czujnik halla sprawdziłeś?


Nie, nie był sprawdzony. Ale check engine nigdy się nie zapalił co w przypadku czujnika wałka powinno się pojawić? + dodatkowo nigdy samochód nie zgasł jak był odpalony.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 51 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: