.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 10:58:14

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: A4 B5 1,6 b+lpg - problemy z odpalaniem.
PostNapisane: 20.paź.2021 23:23:46 
Użytkownik

Dołączył(a): 30.wrz.2021 14:50:09
Posty: 4
Zacznę od tego, że w samochodzie wymienione zostały: Czujnik temperatury cieczy 2 razy, pompa paliwa, sterownik silnika, świece, kable od świec. Mam problemy z swoją audi. Na zimnym pali od strzała chociaż zdarza się, że pierwsze odpalenie ma dość dziwne, dławi się przez chwilę po czym wchodzi na obroty. Zazwyczaj cyrki zaczynają się dziać jak rozgrzeje samochód troszkę i odstawie go na załóżmy godzinę czasu. Po godzinie kiedy chce odpalić kręci, ale nie chce zapalić. Kiedy uda się już go odpalić strzela paliwem. Iskra jest, przepustnica w porządku. Kompem udało się w końcu znaleźć jakieś błędy, a brzmią następująco:
16685 - Wypadanie Zapłonu Cylindra 1 (nieciągły)
16688 - Wypadanie Zapłonu Cylindra 4 (nieciągły)
16684 - Układ Zapłonowy, wypadnie zapłonów (nieciągły)

Mało tego, na zimnym silniku kompem pokazywalo 320 stopni temperatury. Z miejsca został wymieniony czujnik temperatury cieczy na drugi bo wcześniej był zamiennik, niestety wymiana na oryginał nic nie dała, bo nadal odpala w cały świat. Samochód stał u dwóch mechaników i obaj rozłożyli ręce. Jeden twierdzi że w grę wchodzi jeszcze immobiliser lub gaz, ale gaz na pewno? Cyrki dzieją się także na benzynie, bo dla próby wyjeździłem całkowicie gaz z butli do zera i wyłączyłem guzikiem na parę dni,i na benzynie też raz odpalał raz nie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A4 B5 1,6 b+lpg - problemy z odpalaniem.
PostNapisane: 26.paź.2021 19:35:40 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.lip.2021 19:23:24
Posty: 69
Lokalizacja: WARSZAWA
Auto: Audi 80 b3 1,8 S PM
Ja bym wymienił jeszcze palec w rozdzielaczu zapłonu, kopułkę aparatu zapłonowego, cewkę zapłonową , ewentualnie zmniejszył bym przerwę zapłonową na wszystkich świecach. Zrób też próbę rozruchu po wtryśnięciu strzykawką około 2 cm 3 benzyny do kolektora ssącego .


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: