.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.mar.2024 03:01:03

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z drgającym silnikiem na obrotach jałowych
PostNapisane: 26.lis.2021 18:34:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.lis.2021 18:26:43
Posty: 2
Mam problem z silnikiem w AUDI A6 C6 2007 2.8FSI 210KM benzyna w tiptronic. Opis dolegliwości. Odpalam samochód bez problemu, jednak gdy jest jeszcze zimny, bo dopiero co odpaliłem, to zaczyna dziwnie drżeć. To znaczy siedząc na fotelu pasażera czuć te drgania i jest wrażenie, że to wina silnika, jednak otwierając maskę i dotykając silnika, to nie ma jakichś nadzwyczajnych drgań. Wszystko jest niby ok. Żadnych dziwnych dźwięków. Po około 30 sekundach drgania są już minimalne. Podczas jazdy jest wszystko ok, zero drgań. Silnik pracuje idealnie. Po tym jak silnik jest już rozgrzany jazdą, to na każdym zatrzymaniu: korek, światła; czyli jak znowu stanie w miejscu, jałowe obroty, to silnik znowy drga, raz lżej, raz mocniej.

Pierwszemu mechanikowi po prostej 5 minutowej diagnozie wyszło zbyt bogata mieszanka. Brak konkretów. Zalecił wymianę cewki. Po wymianie okazało się, że to nic nie dało.

Drugi mechanik po swojej 5 minutowej diagnozie stwierdził, że pokazuje mu błąd z Sonda Lambda 1 i 2. Jednak nie ma profesjonalnego sprzętu i lepiej, żebym pojechał do jakiegoś dobrego elektromechanika.

Trzeci mechanik, elektromechanik podpiął kompa do diagnozy sond lambda i wyszło mu, że wszystkie są OK, sprawne. Natomiast na kompie pokazało mu (screen) https://zapodaj.net/4a20e320760c1.jpg.html i to co mi powiedział zapisałem w notatniku.

Cytuj:
Pierwszy blok

Lewe powietrze, wysokie ciśnienie kolektor

Błąd nadaktywności

Zbyt obciążony


Niestety najbliżu termin u niego na dogłębną analizę i naprawę jest za 2 miesiące. Więc odpada.

W środę podjadę do czwartego mechanika u którego mam zostawić samochód na dzień i twierdzi, że zrobi diagnozę silnika.

Mam takie pytanko. Czy ktoś z Was wie może co może być przyczyną takich dolegliwości? Dodam jeszcze, że przed wizytą u pierwszego mechanika zapalił się check engine. Mechanik usunął go, jednak pojawił się po dwóch dniach. Przy wymianie cewki znowu go usunął i znowu po około 3 dniach zapalił się. Podczas wizyty u drugiego mechanika 2dni temu znowu został usunięty i na razie się nie zapala, ale to pewnie kwestia dni.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Problem z drgającym silnikiem na obrotach jałowych
PostNapisane: 26.lis.2021 20:43:06 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.sty.2006 19:22:26
Posty: 5192
Lokalizacja: Reda (pomorskie)
Auto: 80 2,3 10V
Popraw tytuł wątku uzupełniając o model auta aby łatwiej było w wyszukiwaniu.

_________________
Audi B2,B3 i B4 - były
Audi A6 3,0 30VQ tip - było
Audi S6 4,2 40V tip- było
Audi S6 4,2 40V manual - było
Audi A4 2.8 30VQ tip - było
Audi Cabrio 2,8 12V - było
Audi A8 4,2 32V tip - było
Audi 80 2,3 10V - do grzebania wieczorami


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: