.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 12:21:03

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Wymiana kola pasowego ze sprzeglem klimy
PostNapisane: 16.maja.2022 19:54:42 
Użytkownik

Dołączył(a): 31.sty.2022 19:26:56
Posty: 3
Witam
Mam pytanie czy jest możliwość wymiany całego kola pasowego z łożyskiem i sprzęgłem na aucie bez demontażu klimy ?
Od paru dni chciałem użyć klimy jednak w ogóle nie było słychać ze się załącza , wiec zanurkowałem pod auto i okazało się ze z przodu brakuje tego dekla sprzęgła co by załączało klimę. Skojarzyłem fakt ze około 3 miesiące temu jechałem i coś tak jakby odleciało i przeturlało się pod autem , zatrzymałem się patrze wszystko OK i tyle . Teraz okazało się ze właśnie odpadło to sprzęgło od klimy . Wcześniej miałem objaw ze jak wyłączałem klimę to było słychać takie terkotanie , cichło pod dodaniu gazu lub po włączeniu klimy .
Załączam fotki co mi zostało a czego brakuje :) Wkręciłem śrubkę w ośkę sprężarki z wieloklinem i kreci się lekko ręką wiec sprężarka raczej nie zatarta , pewnie kolko się odkręciło . Czy jest tez możliwość zostawienia tego co mam i dokupienie reszty która mi brakuje ? czy da to rade zrobić na aucie czy kompresor trzeba demontować i na stole to zrobić.
auto to A6 C5 , 1.9 TDI , 130KM AVF , 2003/2004 rok .

Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Wymiana kola pasowego ze sprzeglem klimy
PostNapisane: 22.maja.2022 12:25:43 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.maja.2008 14:24:28
Posty: 1094
Lokalizacja: DW
Auto: AFN, BPP, BDN
Tak, bez problemu kupisz całość nową, koło z łożyskiem i całą resztę. Zobacz czy środek się obraca, może jednak sprężarka stoi


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: