.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 19.kwi.2024 23:20:21

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: A7 3.0 Tdi, różnice w jeździe po zmianie programu silnika
PostNapisane: 16.lip.2022 20:07:38 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.lut.2018 21:20:21
Posty: 25
Witajcie.
Mój samochód uczestniczył w akcji serwisowej związanej z aferą diesli i wgrano mu w związku z tym nowsze oprogramowanie. Na początku nie wiedziałem o tym, dopiero kiedy przejechałem się innym Audi z tym samym silnikiem zauważyłem, że jedzie zupełnie inaczej niż moje tj. nie ma takiej dziury przy przyspieszaniu i ruszaniu.
Po konsultacji z mechanikiem przywróciłem starsze oprogramowanie i samochód ożył.
Nowe oprogramowanie silnika jednak nie do końca dobrze współpracowało z oprogramowaniem skrzyni, które pozostało takie, jakie było przed zmianą softu silnika. Skutkowało to tym, że co kilkaset km skrzynia zaczynała pracować jak w trybie sportowym, czyli utrzymywała wyższe obroty silnika, zbyt mocno redukowała przy dodaniu gazu a na tempomacie nie dało się wtedy normalnie jechać, bo rzucała biegami w górę i w dół dosłownie co sekundę.
Miałem zamiar przywrócić oprogramowanie skrzyni również do najstarszej wersji (nowszej niż ta, która miałem już zdaniem mechanika z Audi nie ma) jednak inna osoba zajmująca się modyfikacją całego oprogramowania w Audi wgrała mi dzisiaj najnowsze oprogramowanie silnika.
Po przejechaniu kilkudziesięciu km stwierdzam, że samochód ma znowu większą turbodziurę niż przy tym najstarszym sofcie, z którym samochód wyjechał z fabryki, ale mniejszą dziurę niż po tym, które zostało wgrane w związku z aferą.

Jeździłem tez A6 z tym samym silnikiem i skrzynia, co u mnie i z programami, które mam obecnie i jestem pewien, że jechało to jeszcze inaczej tj. skrzynia znacznie chętniej redukowała biegi, stąd może dziura nie była tak wyczuwalna.

Interesuje mnie, czy kombinowakiście coś z oprogramowaniem tego silnika i skrzyni lub macie jakąś wiedzę i możecie się podzielić spostrzeżeniami co do tego, przy którym oprogramowaniu było wg Was najlepiej.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A7 3.0 Tdi, różnice w jeździe po zmianie programu silnik
PostNapisane: 21.lip.2022 17:03:35 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.lut.2018 21:20:21
Posty: 25
Nikt z Was nie zmieniał oprogramowania silnika?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: