.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 27.kwi.2024 20:23:59

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [all 2.5tdiv6] pierwszy start motoru zawsze na ssaniu
PostNapisane: 31.sie.2022 15:13:16 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.maja.2012 23:27:54
Posty: 116
Witam Kolegów. Posiadam a4 b6 2002r 2.5tdi manual ake 180PS. Zabrałem się za odchwaszczanie auta które posiadam od dwóch lat... Od początku zakupu borykam się z jednym problemem. Trochę ręce opadają bo jakikolwiek kontakt z mechanikiem to od razu nastawienie anty... Ale nie o to chodzi....

Do rzeczy problem dotyczy tego że pierwsze odpalenie motoru po długim, długim tak min 8 godzinnym postoju, tak mniej więcej lub po nocy zawsze jest na ssaniu, im chłodniej tym więcej sobie podkręci obrotów na start. Problem polega na tym że to zjawisko występuje nawet w mocno dodatnich temperaturach. Np w okolicach 18C wskoczy sobie na chwilkę na 1200obr/min i za sekundę się stabilizuje tzn opada jak powinno być. Powyższe zjawisko nie występuje w temp powyżej 20`kilku stopni, w tych temperaturach jest od razu książkowo....

Teraz tak, chciałbym sobie to auto zostawić bo jest w mega stanie dla tego nie chciałbym oddać komuś w niepowołane ręce aby się doktoryzował metodą prób i błędów moim finansowym kosztem... zwłaszcza jak na dzień dobry słyszę jaki to dobry silnik jest... ;-)

Nie oczekuję gotowej recepty, chciałbym prosić jedynie o sugestie w którym kierunku szukać rozwiązania gdyż ja nie mam pojęcia, nigdy nie miałem takiej sytuacji w żadnym klekocie...

Dodam że na diagnostyce błędów brak, auto pomimo tego pierwszego rozruchu na ssaniu nie kręci jakoś specjalnie długo, normalnie... ma moc - w oczach nie mam hamowni ale mam wrażenie że ciągnie jak na te okolice 180ps - dół tylko tak delikatnie słabszy niż w innych tdi za to góra piekielnie mocna, nie kopci, nie faluje wszystko jest właściwie ok poza tym pierwszym startem po bardzo długim postoju na ssaniu którego nie powinno być... Dodałbym jeszcze że po tym pierwszym odpaleniu potem staruje książko czyli od razu prawidłowe obroty, zimny/ciepły zapala normalnie bez problemów... Z własnej inicjatywy wymieniłem czujnik temp tylko niestety zamiennik hella czy haala czy jakoś tak bo oryginału chwilowo nie było.... Powietrza w ukł paliwowym również nie zauważyłem....

aha zauważyłem że egr jest odłączony poprzez zaślepienie wężyka sterującego podciśnieniem, poprzedni właściciel...

Bardzo prosiłbym o podpowiedź gdzie potencjalnie może leżeć problem, w którym kierunku poszukiwać rozwiązania?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [all 2.5tdiv6] pierwszy start motoru zawsze na ssaniu
PostNapisane: 31.sie.2022 22:02:25 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.maja.2012 23:27:54
Posty: 116
nikt nic nie wie gdzie zacząć poszukiwania przyczyn ? na mechaników już nie liczę chyba zbyt stary silnik dla nich bo już jedni chcieli wałki wymieniać mimo że są ok, a dla drugich wszytko jest ok i prawidłowo...

albo po męsku jaki element/czujnik może kazać zastartować pompie na ssaniu ?

-czujnik temp płynu... nowy wstawiony
-co jeszcze ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [all 2.5tdiv6] pierwszy start motoru zawsze na ssaniu
PostNapisane: 03.wrz.2022 10:36:36 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.sie.2007 10:22:28
Posty: 780
Lokalizacja: a-chów/b-b
sprawdź sobie ustawienia dawki startowej,

zwykle jak pompa zdycha wszyscy podwyższają tą dawkę, potem w końcu pompa pada, wlatuje nowa a podwyższona dawka zostaje, może tak to wyglądało?

_________________
mek1 vel przemek530d
S4 - moje pierwsze audi
+ żonowóz astra H 1.6T
+lato:: honda x11 akrapovic był, czeka na następce
było na zimę: A6 C5 2.5tdi Tip ake Q Avant
było: skodzina megapałer fabia 1.2htp
było: e46 330d+ sedan manual 303@705
było: e39 530d T manual


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 158 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: