.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 10:50:18

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 220 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: NIEPolecane Warsztaty Samochodowe
PostNapisane: 13.kwi.2015 14:42:21 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.wrz.2014 15:44:30
Posty: 31
Auto: A4B8
Wszyscy narzekacie na mechaników że oszuści , ale czasami życie do tego zmusza :

Przyjechał do mnie klient audi a4 żeby mu wymienić przełącznik świateł ten przy kierownicy bo niema świateł mijania , był przedtem u innego mechanika i stwierdzili że to będzie popsute, więc gostek kupił przełącznik chyba za 150zł używany , zanim zostawił auto pytałem się a żarówki ok? tak sprawdzaliśmy ;
no to biorę się za robotę, zacząłem sprawdzać czy prąd dochodzi do żarówek żeby sobie nie robić niepotrzebnej roboty z przełącznikiem i okazało się że tak więc przełącznik dobry , problem był w żarówkach obydwie spalone wymieniłem i po sprawie .
Właściciel przyjeżdża po auto ; jako że jestem uczciwy to mówię mu co było że tylko żarówki , a on na to ,no to żeś się kur...a nie narobił i nie pytając ile zarobiłem mówi: to masz tu na piwo 5 zł i odjeżdża .

A gdzie kasa za moja wiedze a mogłem zarobić 50zł jak bym fikcyjnie wymienił przełącznik.....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NIEPolecane Warsztaty Samochodowe
PostNapisane: 20.cze.2015 16:56:10 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.cze.2014 16:17:58
Posty: 30
i bys mial przelacznik za 150 zl a tak dostales kopa w dupe i badz tutaj dobrym czlowiekiem kiedys mi jeden nauczyciel mowil jesli masz miekkie serce musisz miec twarda dupe heh nic sie nie poradzi na cebulakow


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NIEPolecane Warsztaty Samochodowe
PostNapisane: 24.cze.2015 13:31:51 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.sty.2005 09:12:22
Posty: 910
Lokalizacja: Pruszków
robh77 napisał(a):
Wszyscy narzekacie na mechaników że oszuści , ale czasami życie do tego zmusza

Nie zmusza, zawsze Ty dokonujesz wyboru. Wybrałeś moim zdaniem wariant lepszy: lepiej stracić 50zł niż coś bardziej cennego.

_________________
Audi A4 B8 Q, 3,0TDI, 2010
dawniej: A4 B6 1,9TDI AVF; Passat 1,9TDI AVF; Audi 80 B4 2.0 ABT 90KM...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NIEPolecane Warsztaty Samochodowe
PostNapisane: 09.paź.2015 22:19:04 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.paź.2015 21:54:28
Posty: 23
2B w Krakowie... godni baśni Puszkina


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NIEPolecane Warsztaty Samochodowe
PostNapisane: 20.paź.2015 15:36:56 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.gru.2004 23:23:08
Posty: 57
Lokalizacja: Ozarow Maz/Wawa
GrigoriKRK napisał(a):
2B w Krakowie... godni baśni Puszkina


Jakieś szczegóły?

_________________
STREET LANE GARAGE
Audi 80 20V turbo quattro
Audi A4 20V turbo quattro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NIEPolecane Warsztaty Samochodowe
PostNapisane: 27.maja.2016 17:49:57 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.wrz.2006 10:00:32
Posty: 573
Lokalizacja: Młynarze
Auto: Allroad C5 2.7 MT
Mit o solidności Midparts padł jak Reks na wycieraczkę. Byłem u nich ostatnio aby mi dolali oliwy, bo chłodnicę ściągałem i trochę ubyło. Typ zapytał kiedy był olej zmieniany, mówię 3 lata i 45kkm temu. Mówi że już czas, ok zmieniamy. Filtr, olej, uszczelka. Zrobili, zapłacone pojechałem. Od tamtej pory zrobiłem z 800-1000 km bo drugie auto kupiłem.
Pojawiał się czasem problem, że czujnik temperatury na zimno pokazywał kosmosy, odpalam a tu 105 stopni. Zabrałem się za to. Podejrzenie luty w sterowniku ASB lub wiązka z którą jest czujnik zintegrowany. Okazało się że to tylko kiepskie przewodzenie na złączu wchodzącym do skrzyni, naprawione. Zanim to ustaliłem miska na dół, filtr na dół. Co widzę? Uszczelka nowa, filtr - taki miał nalot że zmywaczem niełatwo schodziło, po 1000 km to on powinien być jak z półki. Data odczytana 2011 rok, czyli ten sam co mi założyli 3 lata temu. Olej - starzywo zmieszane z dolewką świeżego, pewnie dolali tyle co w miskę wchodzi. Podsumowując Midparts Warszawa - NIEPOLECAM!

_________________
Allroad C5 2002 2.7 BiT ARE manual 290KM@420Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NIEPolecane Warsztaty Samochodowe
PostNapisane: 27.maja.2016 19:12:32 
Moderator

Dołączył(a): 03.mar.2011 22:54:52
Posty: 6751
Lokalizacja: Toruń
Auto: A6 C5 AVF
Kuzynowi w ASO Forda zrobili podobnie (tylko że w Angli, nie w PL), pojechał do nich i pogroził sądem - efekt taki że wymienili wyszstko jeszcze raz na nówki i do tego 3 kolejne wizyty gratis.

_________________
Było:
Audi A4 AFN
Jest:
Audi A6 AVF + blast by Spanky :)
BMW 5 GT 3.0 N57
--------------------------------------
1.03 CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NIEPolecane Warsztaty Samochodowe
PostNapisane: 20.cze.2016 14:45:24 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.paź.2015 11:01:09
Posty: 10
Auto: Audi 100 typ 44 Avant; A4B7 Avant
Diesel Serwis w Zakrzewie - istna masakra. Szef non stop na bani, nikt nic nie wie. Oddałem kiedyś do nich pompe wtryskową to zrobili gorzej niż było. Przed odpalał cieżko, ale odpalał, a po wizycie nie odpalał wcale.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NIEPolecane Warsztaty Samochodowe
PostNapisane: 18.sie.2016 16:52:47 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.paź.2014 13:02:16
Posty: 79
Gdyby ktoś tutaj był z okolic Gliwic na Śląsku i chciał podjechać na Bojków do "mechanika" znanego pod pseudonimem Axee (znany szczególnie z forum Seata) to stanowczo odradzam. Mój znajomy będąc tam przejazdem myślał, że padła mu Turbawka w Leonie. Podjechał do gościa bo jego auto co chwila łapało tryby awaryjne. Diagnoza turbo do regeneracji. Znajomy się nie zna więc zostawił u niego auto i stało tam 2 dni. Po odbiorze auto nie miało mocy do 2500obr/min. Więc reklamacja. Koleś już zaczynał zrzędzić, że tak ma być, że jest ok bo nie łapie notlaufa i, że teraz auto jest słabsze bo jak przeładowywało to było mocniejsze :): Kumpel wkurzony na maksa wrócił do domu i opowiedział mi o wszystkim. Okazało się, że wielki mechanik od TDI Axee, źle podłączył podciśnienia i po mojej poprawce auto już w miarę jechało, ale to jeszcze nie to co kiedyś. Założyłem mu turbo od ARLa i teraz jest ok. Starą turbinę oddałem do sprawdzenia i okazało się, że była źle poskładana. Jednym słowem fuszera, a koleś z Gliwic kasuje jakby był z ASO.

_________________
126p był
125p był
Audi 80 B3 1.6 TD było
Audi 80 B4 1.9 TDI 1Z było
Audi 100 2.8 AAH było
Audi 90 2.3 Ng było
Audi A6 C4 2.5 TDI AEL było
Audi A4 B5 1.9 TDI AFN było
Audi A8 D2 4.2 ABZ było
Audi A4 B6 1.9 TDI AVF było
BMW E39 530d było
Ford Focus 1.8TDCI było
VW Lupo 1.2 TDI było
Mercedes W124 300TD był
VW Golf IV 1.9 TDI ASV był

Audi A6 C5 1.8T AWT + LPG + trochę koksu jest
Audi 100 C3 2.0 TD jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NIEPolecane Warsztaty Samochodowe
PostNapisane: 01.sie.2017 20:25:29 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.sty.2015 17:36:37
Posty: 4004
Lokalizacja: Bydgoszcz
Auto: Leśnego dziadka
obserwattor... mimo tego, że kiedyś zaiskrzyło... szacun za podejście.
Ja miałem takiego kiedyś golfa IV po Autopremium w Bydgoszczy - na N75 wężyki zamienone.
Na moje powinni po takiej regenerze podpiąć vaga i pologować co trzeba by się upewnić a nie tylko odpalić i jak chodzi oddać klientowi kasując maneję.
3 minuty z vagiem w output test i po robocie. Nic nie wziąłem... bo i za co ?

_________________
Audi 80 B4 Avant FWD 2.0 8v 90PS - EX
Audi A6 C5 Avant FWD 1.9TDI 131PS - EX
Audi S6 C5 Limo Quattro 4.2 V8 40v 340PS - EX
Audi 80 B4 Sedan Quattro 2.0 8v 115PS - EX
Audi 80 B4 Avant Quattro 2.6 12v 150PS - EX
I znów Skoda :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NIEPolecane Warsztaty Samochodowe
PostNapisane: 01.lis.2017 18:49:20 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.paź.2017 13:08:30
Posty: 6
co myslicie o ART-CAR w Żabiej Woli kolo Grodziska Mazowieckiego ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NIEPolecane Warsztaty Samochodowe
PostNapisane: 01.lis.2017 18:56:53 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.kwi.2012 15:53:06
Posty: 2172
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Auto: 100 C4 Avant Quattro 2.8E Automat
Gagus napisał(a):
co myslicie o ART-CAR w Żabiej Woli kolo Grodziska Mazowieckiego ?


Służyłem w wojsku, w Książenicach :) Chodziło się "z buta" na dyskoteki do Żabiej Woli, przy trasie katowickiej... Całkiem możliwe że obrzygałem kiedyś ścianę tego warsztatu :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NIEPolecane Warsztaty Samochodowe
PostNapisane: 08.maja.2019 08:39:24 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.lis.2018 09:44:00
Posty: 20
Polecam .................

Edit Zarath: Nie ma reklamy na forum, poza tym zły dział.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NIEPolecane Warsztaty Samochodowe
PostNapisane: 24.cze.2019 19:36:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 24.cze.2019 19:31:12
Posty: 3
Lokalizacja: Sompolno
Dajcie spokój, ja nie polecam jednego mechanika z Sompolna, jeśli ktoś jest z okolic to prześlę namiary na priv. Wyobraźcie sobie, że roboty nie było dużo, ale oczywiście została spartaczona i musialam jeździć tam 2 razy. Dodatkowo mieli jakieś słabe śruby i sami się do tego przyznali. Postanowiłam zamówić parę ze stronki z Sompolna tu była reklama by mieć pewność, że nic nie walnie podczas jazdy, bo ta firma jest naprawdę solidna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NIEPolecane Warsztaty Samochodowe
PostNapisane: 16.lip.2019 17:16:53 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.paź.2005 12:40:53
Posty: 136
Lokalizacja: Grajewo
NIE POLECAM człowieka z V-Tec Tuning Łowicz Kaliska 41, 99-400 Łowicz tj Jacek Bugajski, w aucie stwierdził problemy z turbo, wtryskami i miał to ogarnąć i zrobić strojenie auta pod ~200km, turbo szrot, auto ma problem z układem paliwowym nadal i do tego wszystkiego nie wystawia paragonu/rachunku za usługę.. a chwali się pisemną gwarancją. Auto ogarnięte u innych ludzi, śmiga po zmianie turbo z allegro za 500zl :D dobrze że połowę kasy oddał bo jeszcze bym się z gościem ciągał po sądach.. a mam do niego 300km......

_________________
Audi B4 1.9 TDI 94r.
VW Touran 2.0 TDI BMN 2007r. 7os.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NIEPolecane Warsztaty Samochodowe
PostNapisane: 24.lip.2019 19:57:33 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.sty.2017 17:40:34
Posty: 2
W Mielcu a raczej nieopodal Radka - nie polecam. Natomiast uwaga! W Mielcu jest Magdalena-Czachor Radka, nie wiem czy to rodzina czy co ale oni są ok z tego co mi wiadomo. Można się więc jak widać pomylić :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NIEPolecane Warsztaty Samochodowe
PostNapisane: 24.sty.2021 15:21:33 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.lis.2020 17:43:10
Posty: 12
Auto: A4 B8 Avant
Czy może się ktoś wypowiedzieć na temat serwisu silników VAG-Expert?
Poszukuję na Śląsku i Małopolsce godnego serwisu do remontu tłoków w 2.0tfsi (spalnaie oleju)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NIEPolecane Warsztaty Samochodowe
PostNapisane: 25.sty.2021 07:12:23 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.maja.2001 01:00:00
Posty: 11995
Lokalizacja: Poznań i okolice
Auto: Audi S2, Audi 80 Avant
w Krakowie quattro service robił takie operacje z rewelacyjnym skutkiem.

_________________
Audi Coupe S2 - 400 KM , 440 Nm
Garrett 3071R @1.7 bar, injectors 525ccm, 7A exhaust cam, custom IC, radiator, Bosch 040 fuel pump...

Obrazek

iiii nowa zabawka Suzuki V-Strom DL1000 :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NIEPolecane Warsztaty Samochodowe
PostNapisane: 16.kwi.2021 09:43:26 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.paź.2020 18:55:38
Posty: 7
Rafał Starkowski RS Auto Warszawa
Omijać szerokim łukiem. Krętacz i złodziej. Naprawa Audi Q7 4.2 tdi, która powinna trwać maksymalnie 2 dni, przedłużyła się do 3 miesięcy. Wszystko przez złośliwość Rafała, brak umiejętności w zdiagnozowaniu usterki i niewiedzy nt. silników – w tym przypadku - V8 tdi. Rafał być może jest dobrym wymieniaczem, ale nie mechanikiem. Dlaczego? Wyjaśniam poniżej.
Do Rafała trafiłem z polecenia, więc wydawało się, że podejdzie do tematu z głową i rozsądkiem. Byłem umówimy na wymianę rozrusznika, ale dzień wcześniej nagle zaczęło ubywać płynu chłodniczego, w bardzo dużych ilościach – ok litr na 30 sekund pracy silnika – nie ważne czy silnik był ciepły czy zimny. Na zgaszonym silniku – nic nie ubywało. Jak to Rafał stwierdził – zasysał płyn. Samochód nie dymił, normalnie pracował, cały płyn przedostawał się do oleju. Diagnostykę i opinię Rafał oparł na teście uszczelki pod głowicą. Powiedział, że to uszczelka pod głowicą lub sama głowica i trzeba rozebrać silnik, a najlepiej kupić drugi na podmianę – tja 15 tys pln. Poprosiłem o wycenę, dostałem na 7 tys z częściami. Powiedziałem ok, ale zanim to zrobisz ustal wszystkie miejsca w których płyn może mieć styczność z olejem – tj chłodnica oleju, pompa wody. Wszystkie telefony i wizyty odbierał z fochem i pretensjami, że przeszkadzam mu w pracy. Wydawało by się, że to prosty temat dla znawcy Audi i tych silników – przynajmniej tak się chwalił.
Upierał się, że takie ilości płynu mogą ubywać tylko przy uszkodzonej uszczelce lub głowicy. Po wielu dyskusjach i z wielkim bólem d..., zdjął chłodnicę oleju, okazała się być szczelna. Zaczęła się u niego frustracja. Naciskałem, aby zdemontował pompę wody, mówił „nie ma takiej możliwości, aby to była pompa”. Pracę wydłużały się z dnia na dzień, zawsze było coś ważniejszego. Mam wrażenie, że im bardziej cisnąłem, tym mocniej robił na złość i odkładał to na „później”.
Rozebrał silnik. Po diagnostyce głowic w Auto Szlifie okazało się, że wszystko jest szczelne i nie ma śladów pęknięć i uszkodzeń. W tym momencie rozłożył ręce i powiedział, że nie jest w stanie wskazać usterki, najprawdopodobniej pęknięty jest blok silnika i powinienem kupić nowy silnik.
Prosiłem, żeby wskazał konkretne miejsce pęknięcia bloku, nie był w stanie. Znowu frustracja, że dopytuje i chcę, aby wskazał konkretną usterkę – oznajmił, że nie będzie bawił się w detektywa i trzeba kupić nowy silnik. Samochód stał u Rafała już 1,5 miesiąca. Następnego dnia, po przejrzeniu kilku forów i schematu budowy silnika, pojawiłem się w warsztacie i samemu wykręciłem pompę wody. Jak łatwo się domyślić to właśnie jej uszkodzenie odpowiadało za ubytki płynu chłodzącego. Zero refleksji u Rafała i zabrakło typowego „o k…”, po prostu stał i patrzył.
W momencie rozkręcania przeraził mnie syf jaki był na silniku, ulep oleju, płyny i pyłów. Nawet nie pomyślał, żeby przed zdjęciem głowić przedmuchać lub umyć karcherem silnik. To nie jest science fiction, tylko zwykła schludność, czystość pracy.
W międzyczasie musiałem jeździć z drugiego końca warszawy po głowice, zawozić, odbierać je itd – Rafał nie miał czasu ani kasy – ok 700 pln. Musiałem zakupić wszystkie części do silnika – ponad 2,5 tys.
Kolejne 1.5 miesiąca trwało skręcanie i odpalanie silnika. Cały czas słyszałem „za tydzień” „już jutro” „kolega musi mi pomóc” „mam reklamacje od klienta”. Prosiłem, żeby przed oddaniem pojeździł nim kilka dni, bo nie mam czasu na kolejne wizyty z reklamacją. Usłyszałem „nie jeżdżę samochodami klientów”. Samochód odebrałem w piątek wieczorem, oczywiście z usterkami. Od razu po ruszeniu pojawiły się błędy zawieszenia pneumatycznego. Reakcja Rafała: „zawieszenie musi się ustawić”. Po dwóch dniach rozszczelnił się amortyzator i musiałem go wymienić. Pojawiły się wycieki płynu wspomagania (przycięta i niewłaściwa uszczelka), płynu chłodniczego (rozerwany przewód chłodnicy przy chłodnicy egr), brakuje śruby od chłodnicy egr, przedmuchy w układzie wydechowym spowodowane złym montażem, wyciek spod kolektora dolotowego. Pierwsze co zrobiłem po odebraniu samochodu, umyłem silnik!
Najgorsze jest to, że nie są to drogie usterki, jednak Rafał ma to w d.. Przy każdej wizycie znajduje wytłumaczenie, jokoby to nie było spowodowane jego pracą. Kwota za demontaż silnika i głowic została ustalona na 7 tys - robocizna, części, dodatkowo ewentualny zakup nowej głowicy. Oczywiście powiedziałem, że nie zapłacę takiej kwoty, bo źle zdiagnozował usterkę i to jego brak wiedzy spowodował taki nakład pracy i czasu. Nie było konieczności nawet wyjmowania silnika z budy, gdyby posłuchał tego co do niego mówię.
Oczywiście, po wykonaniu przelewu na ustaloną kwotę poprosiłem o fvat, dostałem informację, że była to kwota netto i muszę dopłacić mu vat.. Omijać szerokim łukiem.
Edit:
Dodatkowo okazało się, że uszkodził kolektor ssący, zapomniał użyć kilku śrub. Tak wygląda kolektor po jego czyszczeniu. Dzisiaj okazało się rownież, że oprócz bycia "typowym wymieniaczem" podmienił akumulator. Cymbał, wsadził starą vartę z napisaem "Rafał A6"
https://zapodaj.net/7117cf0f2b4e9.jpg.html
https://zapodaj.net/7b92ccd2c2348.jpg.html
https://zapodaj.net/b2a7283e85e03.jpg.html
https://www.youtube.com/watch?v=doaz41-qbgU


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: NIEPolecane Warsztaty Samochodowe
PostNapisane: 20.sty.2024 19:54:26 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.lip.2014 08:03:04
Posty: 22
Auto: Były Audi 80, A6, A7, S7, RS7
Tak dla potomności. Miałem kłopot po serwisowaniu u Cichego. Zapomnieli nalać oleju do silnika, MUSIAŁEM dolać ponad 4 litry oleju!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Na szczęście przejechałem ok. kilometra i obyło się bez szkód w silniku. Po dolaniu zadzwoniłem,i podjechałem. Od czterech lat nikt mnie nie przeprosił. Dla mnie to dyskwalifikacja całej Sieci Serwisowej Audi. Innym razem nie wymienili mi gum, padły po 200 km od przeglądu. Skasowali kilkadziesiąt złotych za podkładkę pod korek oleju, która kosztuje w detalu poniżej 1 zł. Nigdy więcej nie serwisowałem w żadnym serwisie autoryzowanym Audi. mam teraz serwis w Małopolsce i dojeżdżam na przeglądy i naprawy jakieś 400 km i miedzy przeglądami nie ma żadnych kłopotów.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 220 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 7, 8, 9, 10, 11

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: