.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.kwi.2024 04:47:27

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 22.maja.2009 13:41:32 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.kwi.2008 18:50:04
Posty: 239
Lokalizacja: Poznań
Auto: A6C5 AKE
bartpol napisał(a):
dziekuję za odpowiedz

i ...czy olej Castrol TransMax to dobry temat do tych skrzynek ?


Niedobry !. Ma być olej ATF Esso EGL 71 141, nr VW G052 162

_________________
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

Pozdrawiam, Roman

A6 C5 2,5 TDI AKE Avant 2000


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.maja.2009 19:59:00 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.maja.2009 15:57:54
Posty: 19
Lokalizacja: ruda slaska
jaki ma byc to ja wiem tak zapytalem bo widze , ze niektórzy stosują ten olej do tych skrzynek , a parametry ma lepsze od esso

I co najdziwniejsze tak strasznie chwalony sserwis Pana Sopy stosuje wlasnie Castrola - a Ty piszesz ze on jest nie dobry?! to ja juz nic nie wiem :diabel: :diabel: :diabel:

ktos to w koncu wyjasni

_________________
2.5 TDI 2000 rok avant...do sprzedania


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.maja.2009 20:45:35 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.kwi.2008 18:50:04
Posty: 239
Lokalizacja: Poznań
Auto: A6C5 AKE
bartpol napisał(a):
jaki ma byc to ja wiem tak zapytalem bo widze , ze niekturzy stosują ten olej do tych skrzynek , a parametry ma lepsze od esso


Jak wiesz jaki ma być to po co było pytać :?:

A jeżeli uważasz, że Castrol lepszy to w końcu Twoje zdanie, lej spokojnie, to Twoja skrzynia biegów :diabel:

Jak doszedłeś do tego, że lepszy :?: W czym lepszy :?:

Czy to, że Esso jako jedyny olej jest wymieniany przez ZF, czyli producenta skrzyń (a wślad za producentem podaje to VW), to nic nie znaczy ? Po co tu kombinować ?

Olej ma być odpowiedni co nie zawsze znaczy najlepszy na świecie

_________________
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

Pozdrawiam, Roman

A6 C5 2,5 TDI AKE Avant 2000


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.maja.2009 15:39:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.maja.2009 15:57:54
Posty: 19
Lokalizacja: ruda slaska
ojjj bo tez wiem to , ze audi podaje, ze skrzynka owa jest bezobsługowa i ze olej nie podlega w niej wymianie , zas rzeczywistosc jest inna !
LEPSZY ? bo jesli stosuje go sserwis to ma ku temu powody wszak cala polska jak i wszyscy (prawie) z for o audi u niego skrzynki naprawiają , znaczy - najlepszy jest :peace:

_________________
2.5 TDI 2000 rok avant...do sprzedania


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.maja.2009 19:03:10 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.kwi.2008 18:50:04
Posty: 239
Lokalizacja: Poznań
Auto: A6C5 AKE
bartpol, ojejku jeżeli znasz odpowiedź to po co zadajesz pytanie ?

Jak widać są 2 szkoły: jedna to ASO i ZahnradFabrik, druga to wskazany przez Ciebie serwis.
Obie firmy mają jakieś umowy z dwoma różnymi producentami, swoje marże na których zarabiają itp.

A my mamy swoje rozumy i każdy wie co wybrać dla siebie :peace:

_________________
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

Pozdrawiam, Roman

A6 C5 2,5 TDI AKE Avant 2000


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.maja.2009 19:21:33 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.maja.2009 15:57:54
Posty: 19
Lokalizacja: ruda slaska
nie przekonales mnie

_________________
2.5 TDI 2000 rok avant...do sprzedania


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.maja.2009 21:51:26 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.kwi.2008 18:50:04
Posty: 239
Lokalizacja: Poznań
Auto: A6C5 AKE
bartpol napisał(a):
nie przekonales mnie


W sensie, że nie odwiodłem Cię od Castrola :?: :diabel:
Nie jest to moim zamiarem. Uważasz, że to lepsze rozwiązanie dla Twojej skrzyni to po prostu je zastosuj :peace:

_________________
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

Pozdrawiam, Roman

A6 C5 2,5 TDI AKE Avant 2000


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25.maja.2009 13:55:57 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.maja.2009 15:57:54
Posty: 19
Lokalizacja: ruda slaska
Nie - po prostu dyskutujemy we dwóch , a ja bym chetnie zdanie kogoś innego poznał ! Twoje juz znam mnie nie przekonuje! ot co bo to tak jak bym zapytał dlaczego wlasnie esso - bo producent tak podaje ? ha ha ha podaje też by nie wymieniac ... ale oki :peace:

_________________
2.5 TDI 2000 rok avant...do sprzedania


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25.maja.2009 14:33:37 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.lip.2008 18:59:07
Posty: 497
bartpol napisał(a):
Nie - po prostu dyskutujemy we dwóch , a ja bym chetnie zdanie kogoś innego poznał ! Twoje juz znam mnie nie przekonuje! ot co bo to tak jak bym zapytał dlaczego wlasnie esso - bo producent tak podaje ? ha ha ha podaje też by nie wymieniac ... ale oki :peace:

To kup FEBI, m.in jak ja.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25.maja.2009 14:49:46 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.kwi.2008 18:50:04
Posty: 239
Lokalizacja: Poznań
Auto: A6C5 AKE
bartpol napisał(a):
Nie - po prostu dyskutujemy we dwóch , a ja bym chetnie zdanie kogoś innego poznał ! Twoje juz znam mnie nie przekonuje! ot co bo to tak jak bym zapytał dlaczego wlasnie esso - bo producent tak podaje ? ha ha ha podaje też by nie wymieniac ... ale oki :peace:


Faktycznie ta nasza wymian pogladów jest chyba bez większego sensu :peace:
Ty masz swoje zdanie, że wiesz lepiej a jednocześnie chcesz aby ktoś Cię przekonał, że się mylisz :):

Taki masochizm jakiś myslowy czy co ?
Albo odwrotnie, może wręcz sadyzm, lubisz się znęcać nad wypowiedziami innych, cokolwiek ktoś inny napisze to Ty mu na to , że Cie to nie przekonuje ! A jak, niech cierpi, że mu nie uległeś :diabel:

Rozróżnij proszę producenta skrzyni (ZF) który w DTR- ce pisze, że Esso i producenta auta (Audi) który nie ma wymiany oleju w spisie czynności serwisowych. To sa 2 różne firmy! Ja pisząc "producent skrzyni" miałem na myśli producenta skrzyni. Nie wiem jakie jest zdanie ZF nt wymiany, ale moim zdaniem nowy świeży olej Esso może byc tylko lepszy od starego oleju Esso :)

Weż też może na tzw. Chłopski rozum, czy jakikolwiek serwis daje na swoją naprawę, olej itp gwarancję równie długą jak producent auta przy jego sprzedaży ? Chyba nie.

Aleee, wiem, wiem : nie przekonałem Cię :peace:

Przecież niemozliwym jest abym Ci udowodnił, że na Esso skrzynia przejedzie 250 000 km a na Castrolu tylko 249 999 km. W drugą stronę też tak samo, czego więc oczekujesz ? Jakiejś informacji absolutnej, boskiej czy co ?

Powtarzam jeszcze raz, jeżeli masz jak twierdzisz swoje zdanie, upierasz się przy nim, jestes do czegoś przekonany to tak zrób.
Jezeli jesteś osoba dorosła to należy zakładać, że wiesz co robisz. I już !

_________________
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

Pozdrawiam, Roman

A6 C5 2,5 TDI AKE Avant 2000


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25.maja.2009 19:18:29 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.maja.2009 15:57:54
Posty: 19
Lokalizacja: ruda slaska
juz ? pojezdzileś sobie po mnie ?
Zważ Kolego miły :diabel: ze gdybym mial w tej kwesti swoje zdanie to bym tu w zadnym razie nie wlaził i nie pytał ! a skoro jestm i pytam ! czy olej transmsx to dobry temat do skrzynek ? a Twoja odpowiedz brzmi "NIE" TO JA tWOJE ZDANIE ZNAM JUZ i dał bys sobie brniecie w dalsze wywody po prostu spokój :peace: Ale rozumiem chcesz mnie przekonac ! dziekuję - bo nie udało Ci sie Nie mam zalu jednak nawet sie ciesze iz temat ktos podjoł bo sobie popisalem , a tak było by cicho ....
Ty wychodzisz z załozenia chyba , ze po co lac cos lepszego do czegos skoro to co zalecane jest dobre - gdybym Ciebie sluchał to do (majac go nadal) duzego fiata lał bym olej taki jaki zalecano w chwili jego produkcji czyli w latach 1972 jak sie nie mylę i na tym oleju on jezdził - tyle ,z e dzis tych olejów juz chyba nie ma - za to są lepsze ! i ewentualny duzy fiat po wlaniu takiego (lepszego) bedzie bardziej zadowolony - potocznie mówiac :d Ja nawet nie wiem czy ów transmax jest młodszym lepszym olejem - dziwi mnie tylko iz sserwis go stosuje skoro ZF o nim nie wspomina - skoro stosuje zakladam iz jest lepszy , moze błednie ale nie sadzę - Ty chcesz mnie zamknac w race czasu - nie dam sie :peace: Szkoda ze wiecej informacji tu nikt nie da ...choc i Tobie bardzo dziekuje za odzew i dyskusję :peace:

http://www.mitcar.pl/mitsubishi/castrol ... rd&id=4650

_________________
2.5 TDI 2000 rok avant...do sprzedania


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25.maja.2009 20:29:22 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.kwi.2008 18:50:04
Posty: 239
Lokalizacja: Poznań
Auto: A6C5 AKE
bartpol napisał(a):
juz ? pojezdzileś sobie po mnie ?


No qrde nie sądziłem, że tak to ocenisz :/

A poza tym to do duzego fiata nie wlewałbym jednak Mobil 1. Inna technologia, inne pasowania, etc.

Pisałeś, że Castrol lepszy, więc sądziłem, że masz taką wiedzę na temat tego oleju. Ale Twoja wiedza to tylko to, że leje to sserwis.

I co się dziwisz, że dla mnie jednak większym autorytetem pozostaje ZF ? Nawet gdyby Castrol był o połowę tańszy niż Esso to nie ryzykowałbym z eksperymentami na swojej skrzyni. Takie jest moje zdanie.

Jak dla mnie dosyć tego bicia piany. Ja też Cię lubię :peace:

_________________
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

Pozdrawiam, Roman

A6 C5 2,5 TDI AKE Avant 2000


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.maja.2009 16:00:46 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.maja.2009 15:57:54
Posty: 19
Lokalizacja: ruda slaska
Ale ja naprawdę nic do Ciebie nie mam :piwo:

_________________
2.5 TDI 2000 rok avant...do sprzedania


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.maja.2009 16:18:29 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.kwi.2008 18:50:04
Posty: 239
Lokalizacja: Poznań
Auto: A6C5 AKE
No to.... cieszę się :597:

Już w kilku wątkach zetknałem sie z informacją, że sserwis leje Transmaxa, tylko nikt (chyba) nie doszedł do tego aby od nich wyciągnąć info dlaczego ten olej ?

Chetnie poznałbym argumenty.

_________________
Cały kłopot polega na tym, że głupcy są pewni siebie, a mądrzy pełni wątpliwości

Pozdrawiam, Roman

A6 C5 2,5 TDI AKE Avant 2000


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: do pana stamleja i panów fachowców
PostNapisane: 01.cze.2009 22:20:44 
Użytkownik

Dołączył(a): 24.sty.2009 23:00:19
Posty: 19
Lokalizacja: Białystok
mam taki problem z a8 2,5 tdi 2000r. tiptronic jak jest zimny to zmienia biegi bardzo ładnie jak tylko złapie temperaturę to przestaje zmieniać biegi i nie ma siły ledwo się toczy , dodam ,że silnik bardzo ładnie się wkręca ale co z tego jak nie jedzie tak jakby się ślizgał obroty idą w góre ale nie jedzie postawię go do ostygnięcia i znowu jest wszystko dobrze do momentu nagrzania się , czyli zimny wszystko dobrze ,ciepły traci zmianę biegów i nie jedzie ,proszę o podpowiedzi co to może być dodam ,że olej i filtr jest po wymianie , z góry dzięki !!!!!!

_________________
mig72


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02.cze.2009 07:06:12 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.paź.2008 19:07:52
Posty: 5
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Czy na pewno problem pojawia się jak złapie temperaturę? Czy raczej jest to związane z rodzajem jazdy, miasto-trasa?
Miałem podobny problem w A6. Skrzynia ciągnęła i ślizgała się jakby na sprzęgle, czasami szarpała i wchodziła w tryb serwisowy. Problemy pojawiały się z reguły na dłuższych trasach. 100km trasy spokojnie potem jakieś większe miasto i problemy. Podejrzewaliśmy wilgoć w komputerze (okres zimowy), mechanik straszył wyjęciem skrzyni. Cała sprawa skończyła się wykasowaniem błędów i ... odpowietrzeniem hamulców.
Dodam, że problem ustępował po zatrzymaniu i zgaszeniu silnika, po kilku kilometrach pojawiał się na nowo.

_________________
A6 2,5TDI AKE AVANT Quattro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: problem
PostNapisane: 02.cze.2009 19:55:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 24.sty.2009 23:00:19
Posty: 19
Lokalizacja: Białystok
witam,dzięki za zainteresowanie się moim problemem , tak jak mówiłem co ja zauważyłem ,łapie temperaturę normalną i zaczyna się , silnik bardzo ładnie się wkręca ale skrzynia jak by nie reaguje jak by chciała a nie może zaskoczyć i prawie nie jedzie trzeba go piłować ,żeby zjechać na parking,dodam ,że miałem wyciek oleju z tiptronica na przewodzie do chłodnicy oleju od skrzyni pomału wyciekał i myślałem jak uzupełnię to będzie wszystko dobrze,ale po zmianie oleju i filtra nic się nie zmieniło dodam ,że wymiana była statyczna i weszło 6 litrów ,odnośnie trasy to boję się jechać dalej bo póżniej muszę czekać na wystygnięcie auta chyba ,że tak jak mówisz w trasie może by jechał nie sprawdzałem, jeśli możesz to opisz dokładnie objawy jakie były u ciebie ,kto ci kasował błędy i kto na to wpadł ,tak jak mówisz wszyscy straszą wyjęciem skrzyni,a mi to się nie podoba , dodam , że dwa miesiące temu była wyjmowana skrzynia ponieważ wywaliło olej przez tulejkę i semeryng ale zostało to zrobione i dobrze wszystko było,poza tym ,że leciutko przetarł się przewód od chłodniczki olejowej i pomału kapał olej czekam na fachowe opinie i dzięki za pomoc !!!!!!!!!!!

_________________
mig72


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.cze.2009 08:01:40 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.paź.2008 19:07:52
Posty: 5
Lokalizacja: Ostrów Wlkp
Objawy były różne. Czasami skrzynia potrafiła "walnąć" parę razy tak jakby coś się urywało, po kilku takich szarpnięciach działały tylko 3 biegi, potem przechodziła w tryb awaryjny.
Mniej drastycznym objawem był efekt ślizgania się sprzęgła - czyli obroty szły w górę a auto zwalniało, zaczynało piłować. Po zgaszeniu i odpaleniu silnika problem ustępował na kilka kilometrów.
Problem zaczął się zaraz po wymianie rozrządu, więc początkowo myślałem, że coś skopaliśmy z kumplem. Dopiero po jakimś czasie i obserwacji padło podejrzenie na komputer od skrzyni, czy nie jest zawilgocony - był suchy. Po jakimś miesiącu skojarzyliśmy fakty, że krótko przed wymianą rozrządu były naprawiane hamulce, okazało się że nie odpowietrzyły się prawidłowo. Po sprawdzeniu wszystkich tłoczków i odpowietrzeniu problem ustąpił.
Podobne objawy miałem również zimą, gdy całe nadkole wypełniło się błotem pośniegowym.

Spróbuj rozgrzać silnik przed wyjazdem nie naciskając hamulca, potem przejedź spokojnie jakiś odcinek gdy nie ma ruchu, tak aby jak najmniej używać hamulca. W ten sposób ustalisz czy problemu nie wywołują przyhamowane koła. Dobrze byłoby również odczytać jakie błędy wyrzuca skrzynia.
Błędy jakie wykazywał VAG:
17118 - Gear 4 Incorrect Ratio
P0734 - 35-10 - - - Intermittent
17125 - Torque Converter Clutch Circuit Performance or Stuck Off.
P0741 - 35-10 - - - Intermittent

_________________
A6 2,5TDI AKE AVANT Quattro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: problem
PostNapisane: 03.cze.2009 16:46:37 
Użytkownik

Dołączył(a): 24.sty.2009 23:00:19
Posty: 19
Lokalizacja: Białystok
witam , jutro umówiłem się z mechaniorem na podłączenie kompa tak ,że jutro opiszę co mi pokazało aby to tylko pomogło ale wszyscy mnie informują ,że to usterka mechaniczna w skrzyni i trzeba rozbierać , zobaczymy czy cokolwiek pokaże bo u mnie nie wchodzi w tryb awaryjny czyli wszystkie biegi nie palą się na czerwono , a normalnie w trybie powinny zapalić się na czerwono i tylko jeden bieg a u mnie ostygnie i jest okey tylko póżniej to samo co opisałem , pozdro....

_________________
mig72


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.cze.2009 21:47:24 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.paź.2008 21:40:37
Posty: 6
Lokalizacja: Mogilno
Witam wszystkich i dodam kilka słów o swoim doświadczeniu z wymianą oleju w skrzyni.W mojej A8 4.2q jest skrzynia 5HP24...przy przebiegu 130tyś wymieniłem na ESSO żeby spać spokojnie udałem się do serw.AUDI w Pozn. (towar swój)po wyjeżdzie przybyło mi kilka siwych włosów!!!auto już przy 70km/h strasznie zaczeło szarpać poprostu w ogóle jej nie odpowietrzyli!!! szybko zareagowałem zaczynając właśnie od tego jadąc kolejno na wszystkich przełożeniach.POZDRAWIAM !!!

_________________
BLIMSIEN A8 4.2q


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 116 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: