.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 20.kwi.2024 04:04:21

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: A3 8pa quattro - koło ociera na chopkach
PostNapisane: 07.lip.2020 17:08:18 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.lip.2020 16:47:15
Posty: 2
Witam, audi ociera tylko z prawej strony na chopkach czy innych nierownosciach. Zauważyłem, że prawe koło wystaje bardziej niż lewe około 5mm. Prawdopodobnie była jakaś kolizja.. Pytanie brzmi czy jest możliwość przestawienia całej belki? Czy może jest jakiś inny sposób żeby to wyrównać? Wymienilem już sprezyny, amortyzatory były sprawdzane i mają po 60%, koła 18 cali.Wszyscy mechanicy u których byłem rozkładają ręce, więc proszę was O pomoc.
Dodam jeszcze, że lewe koło bylo tak jakby pod delikatnym kątem I pojechałem na ustawienie kątów 3d, ustawili mi wszystko tak jak ma być, ale po jakims czasie znów zauważyłem ,że to koło wróciło do poprzedniej pozycji...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A3 8pa quattro - koło ociera na chopkach
PostNapisane: 18.lip.2020 09:23:39 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.wrz.2006 07:57:29
Posty: 1453
Lokalizacja: Szczecin
spayki10 napisał(a):
Witam, audi ociera tylko z prawej strony na chopkach czy innych nierownosciach. Zauważyłem, że prawe koło wystaje bardziej niż lewe około 5mm. Prawdopodobnie była jakaś kolizja.. Pytanie brzmi czy jest możliwość przestawienia całej belki? Czy może jest jakiś inny sposób żeby to wyrównać? Wymienilem już sprezyny, amortyzatory były sprawdzane i mają po 60%, koła 18 cali.Wszyscy mechanicy u których byłem rozkładają ręce, więc proszę was O pomoc.
Dodam jeszcze, że lewe koło bylo tak jakby pod delikatnym kątem I pojechałem na ustawienie kątów 3d, ustawili mi wszystko tak jak ma być, ale po jakims czasie znów zauważyłem ,że to koło wróciło do poprzedniej pozycji...


Jeżeli tylna oś nie współgra z linią tylnych błotników to zaczynają się schody , więc zacznij od :

sprawdź jak masz ustawioną ławę silnika , czy nie jest przesunięta w którąś stronę , bo jeżeli tak po podług niej może być ustawiony tył . jeżeli ława silnika jest wypchnięta na którąś stronę , to automatycznie tył też pójdzie w daną stronę aby ustawić zbieżność i geometrię . Jeżeli auto nie ma oznak z przodu jakiejś grubszej kolizji , tudzież nie zaryło przednią osią o krawężnik to to już jest fajnie .
skupmy się teraz na tylnej osi .

trzeba skontrolować całe zawszenie tył , gumy na wszystkich elementach połączeniowych , wahaczach , śruby mimośrodowe .może najnormalniej coś się luzuje i dochodzi do takich "cudów"
Niestety ale quattro jest napędem który daje sporo frajdy , ale z tytułu posiadania 4x4 tylni zawias jest troszkę skomplikowany . jeżeli któreś koło ucieka w stosunku do obrysu błotnika tył to podpytaj mechanika czy dało by się to poprawić poprzez poluzowanie całego tylnego mostu - sanek na śrubach którymi są zamocowane do budy i lekką kalibrację na otworach montażowych . Na tych śrubach jest dosłownie delikatny luz także można by coś tam zdziałać .
Najlepiej by było gdyś dał auto do mechanika , który ma od razu stanowisko do ustawiania geometrii , wtedy szybciej by szło dojść co jest nie tak .

_________________
Audi 80 b3 1.8 było .... pożyczyli , i nie oddali ehhh...
Audi 80 b3 2.0 16v było ... rozwalili , i nie naprawili ... odkupione , i naprawione :D
Audi a6 C5 2.4 v6 Quattro .....jest


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A3 8pa quattro - koło ociera na chopkach
PostNapisane: 29.lip.2020 00:40:12 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10297
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
Pier...lenie. Najszybciej i nie najtaniej wrzucić go na ramę z pomiarem. jak punkty graja to wywalaj po kolei wszystkie elementy zawieszenia i w końcu stanie na kołach, jak nie grają to niech chłopcy naciągaja, niech szpachla się sypie. Każde auto da sie naprawić ;) ;)

P.S Krzywe quattro nie wybacza, szczególnie zima można sobie guza nabić.

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A3 8pa quattro - koło ociera na chopkach
PostNapisane: 29.lip.2020 05:53:11 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.lip.2020 16:47:15
Posty: 2
Umówiłem się teraz na wtorek, mechanik mówi że tuleje na wahaczach do wymiany I wcześniejszy gość nie dokrecil śruby do ustawiania zbieżności I dlatego te koło tak się polozylo Spowrotem. Mam nadzieję, że to w końcu coś pomoże, bo to już 4 mechanik..


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: