.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 17.cze.2024 09:47:11

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [2.8 V6 AAH]Przewody WN
PostNapisane: 30.paź.2003 11:59:44 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07.sie.2003 12:16:47
Posty: 4194
Lokalizacja: Łomża
Kiedy, lub po jakim czasie należy zmienić przewody WN. Pytam, bo autko ostatnimi czasy potrafi strzelić gazem przy uruchamianiu. Świece zmeniłem zaraz po kupnie auta, maja około 22tys. km. Kabli nie zmieniałem, więc może przyszła pora.
Silniczek chodzi równo, dobrze wchodzi na obroty i wogóle zapierdziela aż miło, tylko te strzały przy uruchamianiu. A może to gazik kiepski tankuje?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.paź.2003 12:30:56 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.lip.2003 08:56:15
Posty: 439
Lokalizacja: Łuków
Hej jak nie masz SGI to takie strzały przy rozruchu mogą być, strzela gaziu który zebrał się w kolektorze, pewnie gasisz na gazie, ja mam nowe przewody i świece i też mi strzela czasami przy rozruchu, więc przed zgaszeniem silnika przełączam na benzykę i problem znika, czytałem że są też takie reduktory gazu (parowniki) które po wyłączeniu silnika odciągają gaz z kolektora, jest tez cos takiego ze jak wyłaczy się juz zapłon to silnik przez chwilę jeszcze pracuje wypalając pozostały gaz :roll:
Pozdrawiam

_________________
.... B4 2.6 Quattro .... niestety rozbite :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31.paź.2003 08:44:02 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07.sie.2003 12:16:47
Posty: 4194
Lokalizacja: Łomża
Kurcze, zauważyłem że do tych strzałów autko osłabło w zakresie 3500-6000obr/min. Jakby się dusi, przerywa, dławi. Na benzynce ok. Byłem wczoraj u gazowników i mówią ża coś się zapchało i trzeba przeczyścić. Umówiony jestem dziś na 9.00 więc zaraz spada. Dam znać jekie będą efekty.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31.paź.2003 09:33:38 
Klubowicz

Dołączył(a): 06.sie.2003 15:31:20
Posty: 900
Lokalizacja: Śląsk
Jakie strzały na gazie :roll: ja tego nie znam 8) :shock: :D14 Ale to chyba wina mojej instalki gazowej, że nie chce strzelać - muszę coś pokombinować :D20 bo tak głupio - innym strzela a mnie nie, nie chcę być gorszy :wink: :D23

_________________
AUDI ..... to zobowiązuje
80 Avant Quattro 2.6 LPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: WN
PostNapisane: 31.paź.2003 10:13:04 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.sie.2003 21:58:23
Posty: 109
Lokalizacja: Szczecin
Elo wszystkim.
Panowie, żadnych strzałów nie ma prawa być. To nie jest normalne :D . Gaszę autko zawsze na gazie i nigdy nie miałem żadnego wystrzału. Wszystko zależy oczywiście od instalacji gazowej (czy z kompem czy bez itp.) oraz zakładu który go zakładał (sama instalacja nie daje gwarancji poprawnego działania jeżeli jakiś jeleń :wink: będzie ją zakładał). Co do wkrecania sie na obroty to faktem jest ze na gazie gorzej radzi sobie powyżej 5000 obr do odciecia . W końcu to inne paliwo. Najmniejsze straty mocy oczywiście na wtrysku (dobrze dobranym i ustawionym) Kubazak miał coupejkę 2.8 na wtrysku gazu. Pozdrawiam.

_________________
Jaza MINI to jak mierzenie własnego tętna - czujesz że zyjesz ! :D
Audi Coupe B4 2.3 10V Powered by Chojnacki Motor System - na sprzedaż 9.800 PLN


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31.paź.2003 11:57:58 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07.sie.2003 12:16:47
Posty: 4194
Lokalizacja: Łomża
Wyszyścili, podregulowali i znowu śmiga aż miło. Żadnych strzałów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31.paź.2003 12:19:44 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.lip.2003 08:56:15
Posty: 439
Lokalizacja: Łuków
jajek2 dziwne żeby ci miało strzelać bo niby co, przecież w kolektorze dolotowym masz czyste powietrze, ja mam instalke z układem sterującym ilością gazu Leonardo Pro, niestety jest to druga generacja gdzie gaz jest podawany wraz z powietrzem (mieszanie następuje własnie w kolektorze dolotowym) silnik wkręca się super na obroty i ciągnie aż do odcięcia.
Martini ty nie masz V6 więc u Ciebie jest inna bajka :wink: SGI jest napewno lepsze, ale ja nie narzekam bo swój gaz dostałem gratis :P
Pozdrawiam

_________________
.... B4 2.6 Quattro .... niestety rozbite :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31.paź.2003 12:47:53 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07.sie.2003 12:16:47
Posty: 4194
Lokalizacja: Łomża
Cytuj:
silnik wkręca się super na obroty i ciągnie aż do odcięcia.


u mnie na gazie nie ma odcięcia.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: