.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 15.cze.2024 23:36:52

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A3 8P] Wiatrak chłodnicy+ klimatyzacji, niesprawne
PostNapisane: 30.paź.2020 11:40:38 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.paź.2019 23:49:18
Posty: 9
Witajcie,
Audi A3 8P - 2003. 
Mam problem z wiatrakami chłodnicy (duży + mały od klimatyzacji)
Po przeglądzie klimatyzacji, wyszło ze wiatraki w ogóle się nie kręcą. Pojechałem do elektryka, wymienił mi mały wiatrak bo poprzedni podobno się spalił, a duży stwierdził, że kręci się dopiero po osiągnięciu przez silnik odpowiedniej temperatury. 
Wtedy nie byłem jeszcze świadom, dopóki nie zaczerpnąłem wiedzy na forum, że powinny się kręcić oba (na włączonej klimatyzacji) i mają one swoje biegi, a duży steruje małym.
Mały po odpaleniu klimatyzacji się kręci, duży stoi. VCDS wykazał czujnik g83. Na początku wymieniłem czujnik temperatury g62, potem dopiero ten który pokazywał komputer g83 - na wyjściu z chłodnicy - błąd zniknął.
Wiatraki dalej nie chodzą jak powinny, mały startuje wraz z klimatyzacja po krótkim czasie, natomiast DUŻY jak się go lekko poruszy bądź stuknie w plecy - STARTUJE, ale zaraz po około minucie oba się zatrzymują i stoją. Tak jakby duży zatrzymywał mały, bo kiedy duży nie chodzi, mały kręci się dłuższy czas.
Czy odpalają się po dłuższym czasie (np. 5 min) - nie testowałem, boje się odpalać klimatyzacje kiedy wiatraki nie chodzą, a co dopiero tak jeździć - więc jak już, to jeżdżę na econ. Temperatura jest cały czas 90*C.


Czy to, że duży się włącza może oznaczać ze jednak nie jest spalony?
Czy wina może leżeć w tym że mały wiatrak, mimo że duzy zaczyna się kręcić na jakiś czas nie jest "kompatybilny z dużym"? - bo słyszałem że sie gryzą modele/marki.
Czy wymiana sterownika wiatraków rozwiąże problem? Nie wiem od czego teraz zacząć. 


Z góry dziękuje za każdą pomoc.
Pozdrawiam.


ps., tutaj link jak to wygląda - chodzą - zatrzymanie. https://www.youtube.com/watch?v=awZuuJ-fJlE&feature=youtu.be


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A3 8P] Wiatrak chłodnicy+ klimatyzacji, niesprawne
PostNapisane: 30.paź.2020 14:13:18 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10309
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
Jak go pukniesz i chodzi, to zapewne się szczotki w silniku wydarły.

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A3 8P] Wiatrak chłodnicy+ klimatyzacji, niesprawne
PostNapisane: 31.paź.2020 14:54:41 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.paź.2019 23:49:18
Posty: 9
Dzięki Mały za odpowiedź,

szczerze mówiąc też tak przypuszczałem, że szczotki albo coś go blokuje, ale zmyliło mnie to, że zaraz się zatrzymuje a razem z nim mały, dlatego nie do końca byłem pewny winy wtedy samego wiatraka, tym bardziej że wyczytałem właśnie, że mały z dużym lubią się gryźć (nie wszystkie są kompatybilne), a cholera wie co zostało zamontowane w miejscu małego wiatraka, bo nawet oznaczenia nie ma.
Dużego zbytnio nie jestem w stanie sprawdzić czy chodzi (siemens), chyba niezalecane jest podpinanie dużego wiatraka bezpośrednio pod akumulator?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A3 8P] Wiatrak chłodnicy+ klimatyzacji, niesprawne
PostNapisane: 31.paź.2020 17:24:09 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10309
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
Nie wiem mój wujek ma taką krypę, tez miał problem z tymi wiatrakami, wiem że założył mu elektryk jakieś zamienniki bo klima się nie odpalała, i kilka lat się kręcą, ale jak to działa, który co uruchamia nie wnikałem, i szczerze powiem nie wiem.Ja bym go zwyczajnie wyjął na stół , podłączył pod 12 i oklepał. Jak jest rozbieralny można by tam zajrzeć.

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A3 8P] Wiatrak chłodnicy+ klimatyzacji, niesprawne
PostNapisane: 11.lis.2020 14:38:02 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.paź.2019 23:49:18
Posty: 9
Wczoraj znalazłem chwile czasu, wiatraki poprzez test w vcds odpalają się. Wcześniej (przed wymianą czujnika) tego nie robiły, więc można uznać wiatraki, że są ok i wina leży np w sterowniku? 


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: