.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 06.cze.2024 02:27:47

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A5] konfig: elementy dekoracyjne matowe czy w optyce szkła?
PostNapisane: 09.lut.2021 13:23:24 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.lut.2021 13:03:21
Posty: 7
Cześć,
jestem na etapie finalizacji swojej konfiguracji A5. Muszę przyznać, że forum bardzo mi pomogło, wiele wątków pomogło mi dokonać wyborów także od razu mówię: wielkie dzięki!
Mam pytanie w kwestii wnętrza auta, może ktoś będzie umiał mi pomóc.
Dobrałem w konfiguracji we Wnętrzu: Aplikacje dekoracyjne lakier fortepianowy czarny Audi exclusive
i tu pytanie, czy do tego zostawilibyście elementy dekoracyjne czarne matowe, czy dobrać lepiej byłoby Elementy dekoracyjne w optyce szkła, czarne
ze względu na to by komponowały się odpowiednio z czarnym fortepianowym? (linki do obrazków zamieściłem na końcu posta)
Wybór między czarnym matem/optycznym szkłem odnosi się w miejscu między fotelami kierowcy i pasażera, panel gdzie jest "gałka" skrzyni.

Oprócz kwestii, co lepiej się komponuje wizualnie do reszty wykończeń w czarnym piano, chodzi też o to, czy nie będzie problemu z utrzymaniem czystości elementów w optyce szkła (ślady palców, rysy) itp. a przy tym czy ktoś może powiedzieć jak do tego mają się elementy matowe (czy nie rysują się, niszczą) i jak się komponują z tym fortepianowym czarnym w innych miejscach.

Czyli w kwestii doboru matowych czy szklanych elementów do tego czarnego piano, rozważam kryteria praktyczności i wizualności.

Obrazy:
elementy w optyce szkła https://ibb.co/fFXrK9Y

elementy matowe https://ibb.co/mJzp1ZD

Kod konfiguracji: ALJQ6R48

Będę wdzięczny za cenne rady! Pozdrawiam i trzymajcie się ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A5] konfig: elementy dekoracyjne matowe czy w optyce sz
PostNapisane: 09.lut.2021 19:23:20 
Klubowicz

Dołączył(a): 23.lip.2003 18:25:03
Posty: 11650
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Q7 4M
Bierz matowy, bo połysk na takich powierzchniach pięknie eksponować będzie kurz, rysy i odciski.
No i koniecznie virtual cockpit ;)

_________________

jest:
Q7 4M 3,0 TFSI 419 PS/512 Nm
było:
SQ5 Plus
A7 C7 3,0 biTDI
A6 C7 3,0 biTDI
S4 B8 3,0 TFSI
V8 D11 4,2
A4 B6 1,8T q
S8 D2 4,2
S6 C4 4,2
A6 C4 2,5 TDI q
S6 C4 2,2T
A6 C4 2,5 TDI q
A80 B4 1,9 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A5] konfig: elementy dekoracyjne matowe czy w optyce sz
PostNapisane: 09.lut.2021 19:35:11 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.lut.2021 13:03:21
Posty: 7
BiLu napisał(a):
Bierz matowy, bo połysk na takich powierzchniach pięknie eksponować będzie kurz, rysy i odciski.
No i koniecznie virtual cockpit ;)


Dzięki za odpowiedź i zainteresowanie tematem ;)
Okej, czyli ten element matowy, a co sądzisz w ogóle o tym pomyśle z fortepianowym czarnym w środku, m.in. na drzwiach?
Bardzo mi sie podoba taki dodatek do wizualizacji wnętrza, ciemniejszy, bo ten standardowy jest jasny, srebrny. Tylko ta kwestia o której mówisz o kurzu, rysach, odciskach na tym piano czarnym też może mieć miejsce czy tu akurat sytuacja trochę inna, bo tam raczej palcami "się nie jeździ".

Nie dałem w configu virtual cockpit, tylko ten wybór pośrodkowy z dopłatą - ekran kolorowy z zegarami zamiast zwykłego monochromatycznego.

W virtualu cockpit i tak nie miałbym rzuconej nawigacji za kierownicę, bo nie mam nawigacji w konfiguracji, tylko ten pakiet smartfonowy dzięki któremu z iphone moge rzucic google maps na środkowy duży ekran - więc uznałem, że nie ma sensu dopłacać dużą sumę do nawigacji audi.
Dobrze myśle jeżeli chodzi o ten pakiet smartfonowy, dzięki któremu obraz z telefonu (w tym nawi) możemy rzucić na duży ekran środkowy i wtedy można się obejść bez nawigacji audi? :)

Jeszcze raz dzięki i pozdrówka!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A5] konfig: elementy dekoracyjne matowe czy w optyce sz
PostNapisane: 09.lut.2021 22:25:07 
Klubowicz

Dołączył(a): 23.lip.2003 18:25:03
Posty: 11650
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Q7 4M
Miałem w A6 dekory piano black i niestety rzuca się w oko każda najmniejsza rysa i odcisk palca. W używanym strupku to jeszcze przejdzie, ale w funkiel nówce salonowej będzie bolało potrójnie ;)
Rezygnacja z virtual cockpitu akurat uważam za błąd, ale każdy wedle własnego gustu i portfela wybiera.
Dopłata fabryczna do niektórych elektronicznych funkcji uważam, że często jest wyciąganiem kasy, bo to samo albo więcej za mniejsze pieniądze można uzyskać aftermarketowo.

_________________

jest:
Q7 4M 3,0 TFSI 419 PS/512 Nm
było:
SQ5 Plus
A7 C7 3,0 biTDI
A6 C7 3,0 biTDI
S4 B8 3,0 TFSI
V8 D11 4,2
A4 B6 1,8T q
S8 D2 4,2
S6 C4 4,2
A6 C4 2,5 TDI q
S6 C4 2,2T
A6 C4 2,5 TDI q
A80 B4 1,9 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A5] konfig: elementy dekoracyjne matowe czy w optyce sz
PostNapisane: 09.lut.2021 23:02:32 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.lut.2021 13:03:21
Posty: 7
BiLu napisał(a):
Miałem w A6 dekory piano black i niestety rzuca się w oko każda najmniejsza rysa i odcisk palca. W używanym strupku to jeszcze przejdzie, ale w funkiel nówce salonowej będzie bolało potrójnie ;)
Rezygnacja z virtual cockpitu akurat uważam za błąd, ale każdy wedle własnego gustu i portfela wybiera.
Dopłata fabryczna do niektórych elektronicznych funkcji uważam, że często jest wyciąganiem kasy, bo to samo albo więcej za mniejsze pieniądze można uzyskać aftermarketowo.


A ten wybór ekranu kolorowego z zegarami zamiast virtual cockpitu jak oceniasz z powodu tego, że nie planuję wziąć audi navi więc i tak za kierownicą nie będę miał navi, tylko dzięki infotainment smartfon rzucę ekran z telefonu na ekran środkowy. Ten ekran kolorowy z zegarami też będzie ładnie świecił? Czy jednak lepiej postawić na virtual cockpit.

Dzięki za opinię, w takim razie rozważę czy nie oszczędzić i zrezygnować z piano black. I wtedy standardowo będą te srebrne elementy, bo innej chyba opcji w konfiguracji nie ma, żeby te elementy były czarne.

A o tych nie warty portfela dopłatach do elektroniki to odniosłeś się ogólnie czy spojrzałeś w moją konfig i sporo kwestii byś powywalał?

Jeszcze raz dzięki za zainteresowanie!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A5] konfig: elementy dekoracyjne matowe czy w optyce sz
PostNapisane: 09.lut.2021 23:22:12 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.lut.2021 13:03:21
Posty: 7
Jeszcze chciałbym się upewnić, może tutaj ktoś będzie zorientowany :) czy przy nie braniu MMi navigation plus, a tylko pakiet infotainment smartfon to na virtual cockpit nie można rzucić obrazu na virtual cockpit własnie? a jedynie na środkowy ekran?
czyli np. na tel odpalam mapy i rzucam je na ekran ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A5] konfig: elementy dekoracyjne matowe czy w optyce sz
PostNapisane: 09.lut.2021 23:35:31 
Klubowicz

Dołączył(a): 23.lip.2003 18:25:03
Posty: 11650
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Q7 4M
Powtarzam - każdy konfiguruje wedle własnego gustu i portfela ;)
Nie sprawdzałem wybranej przez Ciebie konfiguracji, a jedynie wyraziłem swoją opinię na poruszoną kwestię.
Gdybym to ja miał Ci skonfigurować auto to wyjechałbyś z salonu S5 sportback z wypasionymi fotelami, Bang Olufsenem, HUD, virtual cockpit i tyle. Reszta bajerów byłaby mi zbędna. W A6 miałem sposobność polubić się właśnie z tymi dodatkami (poza virtual cockpitem oczywiście), a całej góry innych dodatków najzwyczajniej w świecie nie używałem, więc równie dobrze mogłoby ich nie być.
Virtual cockpit w B9 uważam, że robi robotę i stanowi spójny z resztą designu krok do przodu. Zwykłe zegary (nawet z kolorowym wyświetlaczem) są stylistycznym staniem w miejscu (nie wspominając już o monochromatycznych, które w takim aucie są 2 krokami wstecz).
Pozdro

_________________

jest:
Q7 4M 3,0 TFSI 419 PS/512 Nm
było:
SQ5 Plus
A7 C7 3,0 biTDI
A6 C7 3,0 biTDI
S4 B8 3,0 TFSI
V8 D11 4,2
A4 B6 1,8T q
S8 D2 4,2
S6 C4 4,2
A6 C4 2,5 TDI q
S6 C4 2,2T
A6 C4 2,5 TDI q
A80 B4 1,9 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A5] konfig: elementy dekoracyjne matowe czy w optyce sz
PostNapisane: 09.lut.2021 23:43:17 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.lut.2021 13:03:21
Posty: 7
BiLu napisał(a):
Powtarzam - każdy konfiguruje wedle własnego gustu i portfela ;)
Nie sprawdzałem wybranej przez Ciebie konfiguracji, a jedynie wyraziłem swoją opinię na poruszoną kwestię.
Gdybym to ja miał Ci skonfigurować auto to wyjechałbyś z salonu S5 sportback z wypasionymi fotelami, Bang Olufsenem, HUD, virtual cockpit i tyle. Reszta bajerów byłaby mi zbędna. W A6 miałem sposobność polubić się właśnie z tymi dodatkami (poza virtual cockpitem oczywiście), a całej góry innych dodatków najzwyczajniej w świecie nie używałem, więc równie dobrze mogłoby ich nie być.
Virtual cockpit w B9 uważam, że robi robotę i stanowi spójny z resztą designu krok do przodu. Zwykłe zegary (nawet z kolorowym wyświetlaczem) są stylistycznym staniem w miejscu (nie wspominając już o monochromatycznych, które w takim aucie są 2 krokami wstecz).
Pozdro


Dzięki za rady i pomoc :peace: na koniec jeszcze tylko zapytam, bo w A5 siedziałem przy głosnej muzyce i przy audio sound system (10 glosnikow + subwoofer czyli ten delikatnie rozszerzony pakiet o standard) i w BO i różnicy nie była bardzo odczuwalna.
Aczkolwiek bije sie z myślami czy nie dołożyć do BO bo naglosnienie w aucie jest dla mnie wazne.
Z drugiej strony mozna zostac przy tej srodkowej opcji i gdyby byla mega lipa to zrobic cos na wlasna reke juz pozniej. Co sadzisz?
Słyszałem, że już w A6 jest różnica dużo większa, a w A5 ta różnica się zmniejsza. Masz może jakąś wiedzę w tym temacie?

Mega Pozdro!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A5] konfig: elementy dekoracyjne matowe czy w optyce sz
PostNapisane: 10.lut.2021 00:05:33 
Klubowicz

Dołączył(a): 23.lip.2003 18:25:03
Posty: 11650
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Q7 4M
To zależy jak poustawiane były te systemy - w obu wersjach można je poustawiać lepiej lub gorzej. Nie mam rozeznania z tym tematem w A5. Mam w A7 Bose i gra wyraźnie słabiej niż B&O w A6, ale mówimy tu o poprzedniej generacji auta.
Skoro nie słyszysz różnicy to po co przepłacać?

_________________

jest:
Q7 4M 3,0 TFSI 419 PS/512 Nm
było:
SQ5 Plus
A7 C7 3,0 biTDI
A6 C7 3,0 biTDI
S4 B8 3,0 TFSI
V8 D11 4,2
A4 B6 1,8T q
S8 D2 4,2
S6 C4 4,2
A6 C4 2,5 TDI q
S6 C4 2,2T
A6 C4 2,5 TDI q
A80 B4 1,9 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A5] konfig: elementy dekoracyjne matowe czy w optyce sz
PostNapisane: 10.lut.2021 18:34:20 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.lut.2021 13:03:21
Posty: 7
BiLu napisał(a):
Miałem w A6 dekory piano black i niestety rzuca się w oko każda najmniejsza rysa i odcisk palca. W używanym strupku to jeszcze przejdzie, ale w funkiel nówce salonowej będzie bolało potrójnie ;)
Rezygnacja z virtual cockpitu akurat uważam za błąd, ale każdy wedle własnego gustu i portfela wybiera.
Dopłata fabryczna do niektórych elektronicznych funkcji uważam, że często jest wyciąganiem kasy, bo to samo albo więcej za mniejsze pieniądze można uzyskać aftermarketowo.


Dzięki. Z piano black więc zrezygnowałem.
Wziąłem też jednak virtual cockpit :)
Jest jeszcze opcja w konfiguracji: Aplikacje dekoracyjne z drewna dąb szary Naturell
która przypadła mi do gustu. Czy ma ktoś wiedzę jak z praktycznością tego elementu tj. brudzenie się, rysy - ogólnie konserwacja itp :)
porównując do standardowych aluminiowych szarych elementów
Link do wizualizacji: https://ibb.co/WGLRkY8
tu przykładowe real foto jakie znalazłem: https://ibb.co/tmQNd7C

Na wizualizacji drewno szare dąb Naturell podeszło mi bardziej, bo wole ciemniejsze wnętrze niż te ze standardowym szarym aluminium.

Będę wdzięczny za opinie. Pozdrówki


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A5] konfig: elementy dekoracyjne matowe czy w optyce sz
PostNapisane: 10.lut.2021 19:29:01 
Klubowicz

Dołączył(a): 23.lip.2003 18:25:03
Posty: 11650
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Q7 4M
Za bardzo skupiasz się na takich detalach ;) - pamiętaj, że auto konfigurujesz pod siebie i własne preferencje.
"Za grosze" możesz dekory później okleić dowolną folią.
Ps. Sportowy mechanizm różnicowy mam nadzieję, że też zaznaczyłeś :)

_________________

jest:
Q7 4M 3,0 TFSI 419 PS/512 Nm
było:
SQ5 Plus
A7 C7 3,0 biTDI
A6 C7 3,0 biTDI
S4 B8 3,0 TFSI
V8 D11 4,2
A4 B6 1,8T q
S8 D2 4,2
S6 C4 4,2
A6 C4 2,5 TDI q
S6 C4 2,2T
A6 C4 2,5 TDI q
A80 B4 1,9 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: