.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.kwi.2024 14:34:15

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z parktronic, tempomat - elektryka?
PostNapisane: 27.wrz.2018 14:59:42 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.lip.2005 15:32:46
Posty: 135
Auto: Audi RS6 C5
Od pewnego czasu walczę ze swoim parktornic-iem i nie mam już pomysłu, no może poza zmiana sterownika.

Na początku, nie działał on zupełnie. Winowajcą był padnięty czujnik. Po jego wymianie, parktronic pozornie zaczął działać ale tylko pozornie. Przy zgaszonym silniku wszystkie czujniki pokazują maksymalna odległość (sprawdzone vagiem) jednak po odpaleniu, dwa prawe zaczynają szaleć i pojawia się sygnał ciągły, ale ten oznaczający przeszkodę a nie awarie.
Na vagu można odczytać, że czujniki "skaczą" pomimo braku przeszkody za samochodem.


Zamiana miejscami czujników nic nie zmienia. Sprawdziłem kodowanie sterownika i jest prawidłowe, bez problemu łączą się ze sterownikiem.

W samym sterowniku jest jeden błąd - 01317 - brak komunikacji z zegarami, analogicznie w zegarach 01327 - brak komunikacji z modułem.

Czy ten brak komunikacji może wpływać na zachowanie się czujników? Czy to raczej oznacza awarię samego modułu?

Pogrzebałem dziś trochę jeszcze i sprawdziłem kostki przy module - wszytko wygląda jak nowe. Dodałem też filmik z zachowania czujników. (link wyżej)

Zauważyłem też kojne, dziwne zachowanie przy pracującym silniku. Chodzi o tempomat.
Już wcześniej miałem świadomości problemów z nim (nie zawsze "łapał") ale teraz wiem dlaczego się tak zachowuje :) na vagu widać jak czasami przy operowaniu przyciskami na manetce, jakby tempomat się wyłączał. Przykładowo, aktywuje tempomat [00000011] -> naciskam przycisk "-" [00001011] i teraz przy puszczeniu przycisku zamiast powrócić do wartości [00000011] ta najpierw przechodzi przez [00000000] sugerując zupełne wyłącznie tempomatu co podczas jazdy sprawia, że tempomat nie blokuje prędkości do jazdy. Jak widać na filmiku, stan ten nie występuje zawsze tylko co jakiś czas i nie ma znaczenia którego przycisku użyje.


Ponownie, jedynie przy pracujące silniku.

Czy to może być jakiś wspólny problem?

_________________
Audi RS6 C5 4.2 Quattro Avant
Audi A6 C5 3.0 Quattro Avant
---------------------------------------
Audi A6 C4 2.5TDi Avant ... skradziony
Audi A6 C4 2.5 TDi Sedan ... sprzedany
Audi A4 B6 2.5 TDi Quattro ... sprzedany
Audi TT 8N 1.8 T Quattro ... sprzedany
Audi A6 C5 2.5 TDi Avant ... sprzedany
Audi S6 C5 4.2 Quattro ... sprzedany


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 109 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: