.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 18.kwi.2024 21:54:04

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: A6 C4 dołożenie elektrycznych szyb z tylu
PostNapisane: 07.sie.2019 18:24:26 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.sie.2017 22:06:01
Posty: 6
Witam Wszystkich
Temat dość szeroko opisywany ale.
Dołożyłem w swojej czerwonce elektrykę na tył Jest ma?y problem albo ten typ tak ma. Mianowicie szyby się nie zamykają z automatu. Tzn. po naciśnięciu przycisku otwierania szyby idą na dół z automatu natomiast żeby zamknąć muszę trzymać ciągle guzik od zamykania I nie ma znaczenia czy zamykam lub otwieram z pozycji kierowcy czy pasażera.
Co zrobiłem;
- Instalacja jest kompletna, wyjęta z dawcy i silniczki są na 8 kabli
- przekladalem kostki w sterowaniu u kierowcy, znaczy LT z LP bez reakcji
- kable podłączone po kolorach
-podmienialem silniczki PP na LT pasują tylko działają odwrotnie na guzikach ale też idzie w dół z automatu a do góry ani ani
-4 szyby zamykają i otwierają się po przekręceniu i przytrzymaniu kluczyka w drzwiach
- podswietlenie gaśnie na włącznikach z tyłu przy zamykaniu i otwieraniu szyb
- włącznik odłączający szyby na tyle działa co nie zmienia charakterystyki pracy szyb
- nie posiadam żadnego przekaźnika przy słupku A z lewej strony ani w dawcy ani biorcy Oba auta z tego samego roku, różnica w silnikach i skrzyniach biegów
Szyby podłączone praktycznie w miejsca tak jak oryginał Cienki kabel czerwony z brązowym podłączony pod to samo zasilanie co kabel od przednich szyb, kable z dawcy przecinalem i wyciągałem więc żadnego przekaźnika czy czegoś nie ominąłem. Nawet jak podmienilem silniczki te z tyłu na przód to na przodzie chodzi w górę i dół jak powinno.
Czy na przód jest jakiś dodatkowy sterownik że to działa? Przodu akurat nie demontowalem z dawcy ale jak nie znajdę tutaj odpowiedzi to będę musiał poświęcić trochę czasu
Liczę na jakąś wskazówkę bo ostatnio rwałem dywaniki żeby zobaczyć czy nie skopalem czegoś przy kablach i praktycznie niedziela w plecy a efektu brak.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: A6 C4 dołożenie elektrycznych szyb z tylu
PostNapisane: 19.sie.2019 11:23:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.sie.2019 00:48:31
Posty: 3
Lokalizacja: Bolivia
Przełączników jednak nie mam potrzeby kupować, naprawiłem. Jeden ze strony kierowcy połamany miał zaczep i tak samo od strony pasażera. Niedziałające oświetlenie zmieniłem na LED-y soczewkowe, zielone bo takie miałem pod ręką.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C4 dołożenie elektrycznych szyb z tylu
PostNapisane: 22.paź.2019 12:42:42 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.sie.2017 22:06:01
Posty: 6
Witam
Odpowiem sam sobie i może komuś.
Wiązka na tylne drzwi miała ''7'' kabli nie jak przód ''8''. Dołożenia jednego kabla(plusa) rozwiązało problem teraz szybki lecą w górę i dół z automatu."


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A6 C4 dołożenie elektrycznych szyb z tylu
PostNapisane: 22.paź.2019 17:19:11 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.mar.2007 10:01:15
Posty: 6197
Lokalizacja: Mogilno
Auto: 100/C4 2.0 16V ACE, D2 FL 3.7Q 40V AQG
U mnie w 100tce tylko szyba kierowcy leci w dół z automatu a w górę już nie reszta tylko ręcznie, muszę zobaczyć czym się w A6 różni


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: