.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 25.kwi.2024 03:32:03

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C5] fabryczne radio trzeszczy, przenosi dźwięk z silnika
PostNapisane: 09.sie.2019 18:50:51 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.sie.2019 18:33:46
Posty: 3
Na wstępie witam wszystkich użytkowników forum, ponieważ to mój pierwszy post tutaj :)

Z góry uprzedzam, że używałem szukajki na forum jak również pytałem wujka Google'a o pomoc- niestety bez skutku. Owszem, znalazłem podobne wątki, ale nigdzie nie padały konkretne lokalizacje potencjalnych problemów.

Krótko mówiąc czasami wolę jeździć bez muzyki niż słyszeć to, jak to gra. Tylne głośniki (zarówno niskotonowe jak i gwizdki) często grają nieczysto, słychać stukanie, pukanie, trzeszczenie ponadto częstotliwość niektórych składowych dźwięku zależna jest od obrotów silnika- raz jest lepiej raz jest gorzej. Całości dopełnia fakt, że czasem całkowicie przestaje grać fabryczny subwoofer. Przeniesienie całkowicie dźwięku tylko na przednie drzwi nic nie daje- tył nadal robi to co robi również gdy odtwarza muzykę. Ściszanie potencjometrem zmienia tylko głośność muzyki, a nie samych zakłóceń, dopiero całkowite wyłączenie radia daje ciszę.

Domyślam się, że problemem jest brak masy, sprawdziłem wstępnie kostki radia, ruszałem także gniazdami, czyściłem kontaktem i wydaje się, że nie jest to powód usterki, dlatego też zwracam się z uprzejmą prośbą o pomoc. Gdzie szukać ewentualnych problemów? Są jakieś typowe miejsca gdzie przecierają się przewody? Może jakaś kostka często zawodzi z biegiem lat? A może to przypadłość samego radia? Dodam, że przez lata naprawiałem elektronikę, także rozbiórka radia, polutowanie czegokolwiek nie stanowi problemu, problemem jest czas i nie chciałbym błądzić po omacku :)

Z góry dziękuję za wszelką pomoc! Pozdrawiam, Marcin :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 C5] fabryczne radio trzeszczy, przenosi dźwięk z sil
PostNapisane: 10.sie.2019 17:34:58 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.sie.2019 18:33:46
Posty: 3
Dowiedziałem się, że na tył jest osobny wzmak. Sub znaleziony- dochodzi do niego 12.3V, przewód masowy także jest, po wpięciu kostki w wzmacniacz masa pojawia się na śrubach mocujących, więc to raczej nie jest problem w przewodach. Gdyby nie fakt, że tyle roboty z wyjęciem tego, zaraz bym wyjął całe to pudło przelutował masy dla pewności na wzmacniaczu. Plus taki, że po wyjęciu wtyczki jest cisza i chociaż z przodu można w miarę sensownie słuchać muzyki. Jakieś sugestie cos sprawdzić dalej? Maska także jest uziemiona.

Wiązka przewodowa radio-wzmacniacz sprawdzona- sprawna. Mimo, że wiem, że COM i GND to co innego, zmostkowałem na wtyczce dla pewności- nic to nie zmieniło. Nadal wychwytuje zakłócenia :/

Przeczyszczone klemy drucianą szczotką i kontaktem. VAG nie wskazuje żadnych błędów. Skrzynka z bezpiecznikami cała przeczyszczona szczotką i kontaktem. Póki co więcej pomysłów brak :/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 C5] fabryczne radio trzeszczy, przenosi dźwięk z sil
PostNapisane: 11.sie.2019 09:25:16 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.gru.2010 23:07:39
Posty: 25
Lokalizacja: Działdowo
Eee Panie.
Tak blisko i darowałeś sobie . Kondensatory we wzmacniaczu ze starości wyschły i dlatego te szumy i przydzwięki ...
Kris

_________________
Audi A3 - Edycia - Amelka - elektronika - Audi A4 afn .


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 C5] fabryczne radio trzeszczy, przenosi dźwięk z sil
PostNapisane: 11.sie.2019 19:43:49 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.sie.2019 18:33:46
Posty: 3
Subwoofer wykręcony- kondenstor wylał, a elektrolit strawił miedź, cóż wszystkie kondensatory wymienione na nowe, ścieżki odtworzone- póki co działa, więc wydaje się, że problem rozwiązany. Wątek dla potomnych ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 C5] fabryczne radio trzeszczy, przenosi dźwięk z sil
PostNapisane: 12.sie.2019 07:03:45 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.gru.2010 23:07:39
Posty: 25
Lokalizacja: Działdowo
No widzisz :)

_________________
Audi A3 - Edycia - Amelka - elektronika - Audi A4 afn .


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: