.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 18.kwi.2024 16:25:46

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Q7 4L PO LIFTINGU] kodowanie webasto
PostNapisane: 18.lis.2019 21:51:52 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.lis.2019 20:41:59
Posty: 6
Lokalizacja: Wielka Brytania
Witam wszystkich.
Poszukuję informacji o zmianie kodowania dogrzewacza silnika na ogrzewanie postojowe.

Audi Q7 3.0 Tdi 2012, Termo Top C, MMI 3G HIGH

Moje proby:
08->07(kodowanie)-> 01009416 + 2048-> 01011464->kodowanie przyjete lecz w MMI nie pojawił sie timer, zaś znikła opcja ON/OFF dogrzewacza.
Proba nr2
08->07->long coding helper zmiana bajt 2 na bit 3 - > kodowanie przyjete lecz zero zmian.

Moje obserwacje:
18 Aux H ->04 Basic settings ->11 GO-> ON I w tym momencie załącza sie webasto I pojawia sie ikona,, farelki obok zegarka,, i mogę zamknąć auto I odejść a webasto grzeje I wentylator w srodku rozprowadza cieple powietrze. Panel klimatronika sie podswietla mimo braku kluczyka poniewaz auto zamkniete. Czyli podczas funkcji testowania wszystko gra.

Podczas,, dogrzewania silnika,, w trakcie jazdy ikona,, farelki,, nie wyswietla sie, natomiast podczas aktywacji w 18->04->11 wyswetla sie owa ikonka (czyli tak na chłopski rozum opcja jest)

Pytania
- jesli w 18 Aux H moge zrobić test to czy posiadam mozliwosc przekodowania funkcji dogrzewacza na ogrzewanie postojowe?
- jesli wogole rozpoznaje sterownik 18 to mozna zakodowac tak Aby w MMI pojawił a sie mozliwosc ustawienia 3 czasow grzania?
- jesli powyzsze jest niemozliwe to czy mozna dołozyc antene I pilota do webasto tak jak to było oryginalnie?

P. S Nie piszcie ze webasto uruchamia sie z panelu KLIMY guzikiem Setup bo w poliftach go nie ma
Obok rzetelnej informacji nie przejdę obojetny $$$.


Może ktoś ma kontakt z taką audi I moglby podesłać cały scan? Mozna by wtedy porownac kodowania...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 4L PO LIFTINGU] kodowanie webasto
PostNapisane: 23.lut.2021 17:53:16 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.lut.2021 09:59:17
Posty: 5
Czy udało się do czegoś dojść ? Ja mam przed lifta ale zainteresowany jestem tematem . Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Q7 4L PO LIFTINGU] kodowanie webasto
PostNapisane: 21.wrz.2021 22:18:49 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.kwi.2018 21:07:48
Posty: 2
Auto: Q7 4L 3.0CRCA
Hejka, skopiowane i lekko edytowane z elektrody:
Audi q7 3.0 tdi 4.2tdi poliftowe.
Majac vcds sprawdzamy czy mamy mozliwosć odczytu sterownika AUX HEATER, jeśli tak to możemy przystąpić do kodowania.
WCHODZIMY 08 Auto HVAC,
nasepnie 07 kodowanie. Najeżdżamy na Long coding helper. Wybieramy bajt 2 zaznaczamy bit 3 I zamykamy kreatora. Pojawia nam się nowe kodowanie więc naciskamy DO IT!
W wiekszości q7 poliftowych tyle wystarczy.
Jesli nie, to idzie my dalej----> 5F - - >kodowanie
--> long coding helper. - - > byte 6,, I zaznaczamy bit 1 I 2. Zamykamy kreatora I Pojawia nam sie nowe kodowanie - - >DO IT!

Ja w 5F nic nie robilem i smiga.
Btw. po kodowaniu zrobiłem restart mmi.

Link do orginału:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3632926.html

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: