.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 14:23:32

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A7 C7] Niedziałająca klapa bagażnika po rozładowaniu aku
PostNapisane: 22.cze.2020 11:33:10 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.sty.2017 19:17:23
Posty: 13
Lokalizacja: Garwolin
Auto: A7 C7 3.0TFSI
Po krótce:
Klapa bagażnika się otwiera (zamek odpuszcza) jednak klapa się nie podnosi i trzeba ją ręcznie podnieść. To samo dzieje się z zamykaniem, trzeba ją ręcznie opuścić i jak dojedzie do końca to rygiel blokuję klapę. Zamek działa prawidłowo, nie działają silniki podnoszące/opuszczające klapę. Jak ręcznie podnoszę/opuszczam klapę to idzie w miarę płynnie, nic nie tnie.

Pełna historia:
W zimie rozładował mi się akumulator, niestety garaż mam taki że dostęp z kablami mam tylko od bagażnika. Otworzyłem auto z kluczyka, podłączyłem mały akumulator z przody przy masce który pozwolił aby elektryka wystartowała (ale auto jednak nie chciało odpalić), więc otworzyłem tylni bagażnik (otworzył się sam), i kablami podłączyłem drugie auto.

Przy otwartym bagażniku i podpiętym drugim aucie próbowałem odpalić Audi, ale za wcześnie, wszystko przygasło, więc zostawiłem na parę minut. Sytuacja się jeszcze powrótrzyłą raz i za trzecim razem auto już odpaliło. Odpiałem kable i chciałem zamknąć bagażnik - tu pierwszy zonk - nie zdzaiałał.
Temat olałem i przez parę mce (auta używam sporadycznie a bagażnika jeszcze rzadziej) tak ręcznie podnosiłem i opuszczałem bagażnik. Dopiero teraz siadam do tematu.

Co zostało wykonane:
W VCDS błędów brak, próbowałem wykonać adaptację klapy (Rear Lid relearn - Adapt flap opening angle), bezskutczenie. VCDS pokazuje "processing" ale nic się nie dzieje. Testy opuszczenia/podnoszenia klapy nic nie robią (wisi na processsing).
Krańcówki działają dobrze, system pokazuje w % ile klapa jest otwarta (jak się ręcznie podnosi).


Byłem już w serwisie i poprosiłem o adaptację klapy (bo może robię coś źle), niestety serwis także stwierdził że adaptacja nie działa. W tym momencie proponują zostawić auto na ~2dni, aby mogli rozebrać bagażnik i zajrzeć do środka - zakładają że podczas ręcznego podnoszenia/opuszczania musiał przeskoczyć o ząbek/dwa i dlatego system blokuje automatuczne podnoszenie/opuszczanie. Druga opcja że jak klapa była otwarta i odpalałem auto za pierwszym razem (nie odpaliło, a wszystko przygasło i system jakby się zrestował) to mimo że klapa była otwarta to auto sprobował podnieść klapę i coś przeskozczyło.

Zanim to zrobię, kieruję pytanie tutaj, czy macie pomysły co jeszcze można spróbować? Serwis nie wie co to jest (przypuszczają przeskok na mechanizmie z jednej strony) Wizja zostawienia auta na conajmniej 2 dni gdzie planują rozbierać tapicerkę/podsufitkę trochę przeraża, zarówno czasowo jak i cenowo.


Czy ktoś miał podobny problem, lub ew ma pomysł co jeszcze mógłbym zrobić/spróbować?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A7 C7] Niedziałająca klapa bagażnika po rozładowaniu ak
PostNapisane: 22.cze.2020 13:16:46 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lut.2004 18:11:56
Posty: 2899
Lokalizacja: Śląsk
Auto: A8, R8
aktualizacja sterownika online

_________________
Odis online GeKo CP, VCP
Konwersja USA to EU gratis
Kodowanie online_+48605203589


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A7 C7] Niedziałająca klapa bagażnika po rozładowaniu ak
PostNapisane: 22.cze.2020 16:44:42 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.sty.2017 19:17:23
Posty: 13
Lokalizacja: Garwolin
Auto: A7 C7 3.0TFSI
a coś co mogę sprawdzić/zrobić sam z tym co mam? (hexcan v2 i VCDS oraz ogółem narzędzia aby ew dostać się do sterownika) ?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: