.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 13:16:09

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Otwierający się samochód i szyby audi a3 8p
PostNapisane: 25.wrz.2020 07:22:17 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.mar.2016 01:47:36
Posty: 11
Witam
Od jakiegoś tygodnia samoistnie otwiera mi się samochód i opuszczają szyby do końca. Zupełnie nie wiem dlaczego i bez jakiejś reguły.
Może zacznę od początku:
Pewnego razu wróciłem do domu wieczorem, rano wstaje patrzę samochód otwarty i szyby do końca opuszczone więc zamknąłem. Poszedłem na zakupy, wracam i patrzę znowu to samo.
Polecono mi odpiąć akumulator na 15minut, tak też zrobiłem i nic nie dało po trzech godzinach samochód znowu się otworzył. Zszedłem do samochodu i zaczął się cyrk - 23 w nocy zamykam samochód a on od razu mi się otwiera i opuszczają szyby do końca. Znowu chce zamknąć i znowu to samo. Robiłem tak kilka razy i on za każdym razem powtarzał tą czynność. Zauważyłem, że jak samochód sam mi się otwiera z szybami to pulsuje mi dioda na pilocie. Przypomniałem sobie że w poprzednim samochodzie było jakieś kodowanie kluczyka na włączonym zapłonie. Tak też zrobiłem - na włączonym samochodzie nacisnąłem przyciski od otwierania i zamykania kluczyka, który jest w stacyjce. Przez jakiś czas był spokój. Po tygodniu czyli dzisiaj sąsiad przychodzi i mówi, że mam otwarty samochód i opuszczone szyby do samego końca.
Już myślałem, że mam spokój a tu na nowo cyrki się dzieją. Doradźcie coś bo idą deszcze i nie będzie wesoło.
Dziękuję za ewentualne podpowiedzi
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Otwierający się samochód i szyby audi a3 8p
PostNapisane: 25.wrz.2020 08:21:53 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10289
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
Jak miga dioda w kluczu, to wychodzi na to że samo uszkodzenie jest w kluczu, zaciął się tak jak byś cały czas naciskał otwieranie. Zamknij samochód, wyjmij baterie z pilota, i patrz czy się otworzy, tym sposobem wyeliminujesz klucz.
A dalej to styczniki w zamkach, złamane kable w peszlach w drzwiach itd.

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Otwierający się samochód i szyby audi a3 8p
PostNapisane: 25.wrz.2020 09:47:04 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.sie.2019 10:22:49
Posty: 13
U mnie tak jest z jedną szybą z tyłu za pasażerem....otwiera się do połowy i rób co chcesz...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Otwierający się samochód i szyby audi a3 8p
PostNapisane: 25.wrz.2020 14:31:10 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10289
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
Odwiń jeszcze dywan, i zobacz czy moduł komfortu nie stoi przypadkiem w wodzie.

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Otwierający się samochód i szyby audi a3 8p
PostNapisane: 28.wrz.2020 10:17:09 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.mar.2016 01:47:36
Posty: 11
Odprowadziłem samochód do elektryka samochodowego - zobaczymy co będzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Otwierający się samochód i szyby audi a3 8p
PostNapisane: 30.wrz.2020 23:19:06 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.mar.2016 01:47:36
Posty: 11
No to teraz was zaskoczę i powiem, że w samochodzie jest wszystko ok.
Teraz pozostaje mi tylko obserwować. Wyciągnę baterię z kluczyka, którego do tej pory używałem i zacznę używać drugiego, zobaczymy co będzie.
Powiedzcie mi tylko jedno - tak jak pierwszy pilot przy ciągłym naciskaniu przycisku otwierania lub zamykania otwierał lub zamykał szyby, tak w drugim kluczyku
to mi nie działa. Co mam zrobić aby drugi kluczyk także otwierał i zamykał szyby z pilota szyby.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: