.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 10:39:04

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: A3 8l problem z oświetleniem wnętrza
PostNapisane: 30.wrz.2020 16:53:42 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.gru.2012 17:34:23
Posty: 40
Witam. Problem polega na tym, że nie działa kompletnie oświetlenie wnętrza, ani podczas otwierania drzwi, odblokowywania zamka z pilota, nie mrugają również awaryjne podczas zamykania pilotem, ponadto szyba od pasażera nie opuszcza się ani nie podnosi, jak wcisne przycisk to silnik wydaje odgłosy ale szyba ani drgnie, dodatkowo oświetlenie wewnętrzne nie działa nawet po przełączeniu przycisku w podsufitce. Wydaje mi się że to może być powiązane bo wszystkie usterki zbiegły się w czasie ze sobą. Nie wiem tylko gdzie szukać przyczyny, jakieś sugestie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A3 8l problem z oświetleniem wnętrza
PostNapisane: 01.paź.2020 10:01:19 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.wrz.2020 10:22:16
Posty: 18
Lokalizacja: Kętrzyn
Auto: A4 B7
Co do oświetlenia wnętrza kolego, to najpierw bezpiecznik nr 14. Napisz jeszcze, czy działa lampka w bagażniku i schowku.
Generalnie w 8l centralnym, szybami i oświetleniem kabiny steruje pompka centralnego zamka ulokowana w lewym tylnym nadkolu bagażnika. Jeżeli bezpiecznik jest cały, to tam trzeba szukać przyczyny, czy prąd wychodzi na żarówki. Prz pompce powinieneś mieć kostkę na 10 pinów i w niej piny 6 i 10 odpowiadają za oświetlenie wewnętrzne.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A3 8l problem z oświetleniem wnętrza
PostNapisane: 01.paź.2020 16:54:03 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.gru.2012 17:34:23
Posty: 40
A więc tak, bezpiecznik nr 14 przepalony, wsadziłem drugi 10a i od razu się spalił, oświetlenie bagażnika nie działa, natomiast schowek jest oświetlony. Może spróbować odłączyć centralny zamek i wtedy zobaczyć czy bezpiecznik pali nadal, może problem tkwi w pompce? Poszukam może gdzieś pod gumami na drzwiach jest przetarty przewód, a konkretnie może na drzwiach pasażera i stąd problem z niedziałającą jedną szybą??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A3 8l problem z oświetleniem wnętrza
PostNapisane: 04.paź.2020 16:55:25 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.wrz.2020 10:22:16
Posty: 18
Lokalizacja: Kętrzyn
Auto: A4 B7
Gdzieś zwarcie jest. Może w wiązce klapy. Tam często się uszkadza przy otwieraniu i zamykaniu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: A3 8l problem z oświetleniem wnętrza
PostNapisane: 05.lis.2020 09:19:32 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.gru.2012 17:34:23
Posty: 40
Włożyłem większy bezpiecznik na chwilę i wszystko wróciło do normy ale trzeba poszukać zwarcia.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: