.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 15.cze.2024 23:22:57

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jakie napiecie ladowania na początku audi q5 2.0 tdi 170km
PostNapisane: 15.lis.2020 14:53:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 25.wrz.2008 20:57:11
Posty: 4
Koledzy jakie powinna być wartosc ladowania zaraz po odpaleniu auta. ? W mojej q5 jest to 12.8v a po jakimś czasie wrasta do 14.5v czyli wartości prawidłowej.Generalnie nurtuje mnie kwestia czy napiecie nie powinno być od razu kolo 14.5 v po odpaleniu fury. ?? Mam problem z e świecącymi kontrolkami od swiec esp i recznego. Vcds wyrzuca błędy z niskiego napięcia. Nie wiem właśnie czy na to nie ma wpływu to w/w sytuacja.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie napiecie ladowania na początku audi q5 2.0 tdi 170
PostNapisane: 15.lis.2020 15:50:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.sie.2007 10:22:28
Posty: 780
Lokalizacja: a-chów/b-b
w a4 b8, więc całkiem możliwe żw w q5 również, jest problem ze śniedziejącym/rozpadającym się przewodem plusowym między rozrusznikiem a skrzynką w podszybiu (plus idzie z alternatora do rozrusznika, następnie od rozrusznika do tej skrzynki), w ramach rozwiązania problemu dodaje się nowy kabel łączący altek bezpośrednio z tą "skrzynką".
diagnozuje się to mierząc czy występuje różnica w napięciu na skrzynce i na altku, różnica 0,5V lub większa to problem z tym kablem, zresztą internet jest tego pełen

_________________
mek1 vel przemek530d
S4 - moje pierwsze audi
+ żonowóz astra H 1.6T
+lato:: honda x11 akrapovic był, czeka na następce
było na zimę: A6 C5 2.5tdi Tip ake Q Avant
było: skodzina megapałer fabia 1.2htp
było: e46 330d+ sedan manual 303@705
było: e39 530d T manual


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Jakie napiecie ladowania na początku audi q5 2.0 tdi 170
PostNapisane: 15.lis.2020 22:52:54 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.paź.2020 10:07:22
Posty: 89
Lokalizacja: Mała wioska pod Łodzią ;)
Auto: S5 4.2 FSI
ceemack napisał(a):
Koledzy jakie powinna być wartosc ladowania zaraz po odpaleniu auta. ? W mojej q5 jest to 12.8v a po jakimś czasie wrasta do 14.5v czyli wartości prawidłowej.Generalnie nurtuje mnie kwestia czy napiecie nie powinno być od razu kolo 14.5 v po odpaleniu fury. ?? Mam problem z e świecącymi kontrolkami od swiec esp i recznego. Vcds wyrzuca błędy z niskiego napięcia. Nie wiem właśnie czy na to nie ma wpływu to w/w sytuacja.


System inteligentnego zarządzania energią - to komputer decyduje ile w danej chwili jest potrzebne prądu akumulatorowi, jakie jest obciążenie auta itd.. Podczas jazdy też nie ma stałego prądu i napięcia tylko płynnie sie zmienia. Na początku zawsze jest niższe napięcie ok. 13V jak po minucie/kilku jest 14.5 to OK. Nie może przekroczyć 14.9V bo to MAX dla akumulatorów AGM. - nie powinno być mniej jak 14,4 aby dobrze ładować.
https://autokult.pl/25130,system-inteligentnego-ladowania-akumulatora-musisz-wiedziec-o-jego-istnieniu-przed-wymiana-baterii

Może masz porostu akumulator do wymiany. Podjedz do elektryka samochodowego, zrobi ci test specjalny testerem do aku i od razu będziesz wiedział.

Tutaj masz info odnośnie A5 - dotyczy tez Q5: http://www.manualesaudi.com/AudiA5/pl_PL/onboard/o_m00412.htm


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: