.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 14:32:35

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C6] Brak mikrofonu Bluetooth
PostNapisane: 28.mar.2021 11:18:03 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.mar.2021 11:07:47
Posty: 2
Auto: A6 C6
Cześć!

Od niedawana jestem posiadaczem A6 C6 Avant z 2009 roku. Generalnie autko raczej "bieda edition" ale postanowiłem krok po kroku tę sytuację zmienić.

Auto nie posiadało nawet podstawowego komputera (poza wskaźnikiem zasięgu) ale dzięki wymianie manetki wycieraczek oraz akywacji odpowiedniej funkcji w VCDS udało się go uruchomić.

Teraz chciałbym wziąć się za Bluetooth.

Wygląda na to że mam jakiś moduł zainstalowany ponieważ po kodowaniu w VCDS oraz zmiany opcji w zielonym menu Bluetooth zaczął częściowo działać!

Telefon łączy się z samochodem, jestem w stanie wykonać połączenie, wszystko słyszę bardzo dobrze ale mnie nie słychać wcale.

Po wstępnym przewertowaniu forum wywnioskowałem że mogę mieć uszkodzony mikrofon lub wcale go nie posiadać. Wygląda na to że nie posiadam go wcale.

Oto zdjęcie z podsufitki, w miejscu gdzie powinien być widzę pustkę ;) - nie widzę też żadnej "wiszącej" niepodłączonej wiązki

Obrazek

Dostałęm się też do tyłu jednostki MMI i tak to wygląda

Obrazek

Mam też chyba jakąś antenę podłączoną:

Obrazek

O ile dobrze się zorientowałem to posiadam MMI Basic, przód MMi wygląda tak:

Obrazek

Natomiast wersja oprogramowania:

Obrazek

Wiem że istniał podobny temat ale mam wrażenie że mój przypadek jest troszeczkę inny, większość ludzi z pozostałych tematów nie posiada modułu wcale lub posiada jakąś wersję z telefonem w podłokietniku. Znalazłem też instrukcję instalacji ale zewnętrznego modułu a tam połączenia kabli są zupełnie inne niż przy oryginalnym module.

Czy byłby mi ktoś w stanie pomóc co potrzebuję aby uzyskać pełną sprawność Bluetooth? Zapewne sam mikrofon, pewnie jakąś wiązkę kabli? Może ktoś będzie w stanie podać konkretnie nazwy części, jak je podłączyć etc.

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: