.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 27.kwi.2024 13:36:45

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C7 CGLC] Brak zasilania w skrzynce przy podszybiu.
PostNapisane: 03.maja.2021 14:05:41 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.cze.2006 22:00:11
Posty: 172
Lokalizacja: Wrocław & W-Wa
Auto: Audi B3, A4 B5 AFN,A6 C7
Witam.
Od niedawna mam maly problem.Po wcisnieciu zaplonu na desce choinka i wszelkie komunikaty lacznie z TCESP, kontrolka swiec zarowych pali sie nieustannie.Po podlaczeniu VCDSa nie mam komunikacji z ECU 01.Pozostale sa i litania bledow.Sprawdzilem wszystkie bezpieczniki sprawne.Na zaplonie pomiary napiec na bezpiecznikach wychodzi ze na podszybiu mam tylko napiecie 12V na wentylatory pozostale brak lub 3V.W kabinie od strony kierowcy listwa C - bezpiecznik nr 1 pedal sprzegla, nr2 pedal hamulca, bezpiecznik nr 3 pompa paliwa napiecie 2-3V.Przypuszczam ze jakis przekaznik?Podpowiecie cos?

_________________
Audi - przewaga dzięki technice. Pozdrowionka :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 C7 CGLC] Brak zasilania w skrzynce przy podszybiu.
PostNapisane: 05.maja.2021 08:44:56 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.cze.2006 22:00:11
Posty: 172
Lokalizacja: Wrocław & W-Wa
Auto: Audi B3, A4 B5 AFN,A6 C7
Wczesniej pisalem ze napiecie pojawiajace sie na bezpiecznikach to 2-3V. Jest 0,2-0,3V. Czy sterownik pompy paliwa moze tak namieszac? Wczoraj sprawdzilem wszystko procz tego.Zostaje mi jesscze do sprawdzenia klema pirotechniczna. Czy wysypane immo moze tez wszystko odciac do tego stopnia ze nie ma komunikacji z ecu? Wczesniej probowalem z odlaczona klema minusowa.Udalo sie tylko na jeden dzien rozwiazac problem.

_________________
Audi - przewaga dzięki technice. Pozdrowionka :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 C7 CGLC] Brak zasilania w skrzynce przy podszybiu.
PostNapisane: 15.maja.2021 12:32:43 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.cze.2006 22:00:11
Posty: 172
Lokalizacja: Wrocław & W-Wa
Auto: Audi B3, A4 B5 AFN,A6 C7
Po kilku dniach walki jest swiatelko w tunelu.
Alarm po can rozlaczony.
Wszytkie przekazniki sprawne.
Bezpieczniki tez sprawne,sprawdzane pod obciazeniem zarowka.
Klema pirotechniczna sprawna.
Zostalo mi skoncentrowanie sie na podszybiu przy ecu.
Drugie ecu na podmiane nie rozwiazalo problemu.
W skrzynce na podszybiu jest przekaznik oznaczony w diagramie jako R4. Czy ktos z kolegow poratuje mnie schematem wiazki ecu w komorze silnika.
Chodzi mi o przekaznik R4.On jest prawdopodobnie sterowany masa przez ecu.Na nozce 30 i 86 mam 12V. Z nóżki 87 na trzy przewody przy ecu mam przejście 12V.Glowne 3 masy z ecu do karoserii tez sa.Po kolorystyce przewodu z nozki 85 wychodzi mi ze nie ma przejscia do ecu.Chcialbym wiedziec na 100% ktory to pin w zlaczu ecu. Czy te sterowanie masa z ecu idzie bezposrednio na ten przekaznik czy cos jest jeszcze po drodze.Czy ewentualnie aby sie upewnic czy zagada ecu moge wstawic mostek miedzy 30 a 87.Przekaznik jest sprawny. Bardzo prosze doswiadczonych kolegow o pomoc.

_________________
Audi - przewaga dzięki technice. Pozdrowionka :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 C7 CGLC] Brak zasilania w skrzynce przy podszybiu.
PostNapisane: 16.maja.2021 07:41:00 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.cze.2006 22:00:11
Posty: 172
Lokalizacja: Wrocław & W-Wa
Auto: Audi B3, A4 B5 AFN,A6 C7
Pisze sam ze soba ale moze komus sie to przyda.Winowajca byl przewod sterujacy masa przez ECU pin 69 brazowo-czarny idacy na nozke nr 85 przekaznika R4. Przewód na dlugosci 2cm nie mial przejscia tuz w poblizu zlacza do ecu.Zrobilem wstawke, ecu zagadalo i auto tez

_________________
Audi - przewaga dzięki technice. Pozdrowionka :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 99 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: