.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 25.kwi.2024 03:17:44

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Audi A7 2012] problem z sygnałem GPS
PostNapisane: 20.lut.2022 00:47:51 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.sie.2019 12:01:59
Posty: 11
Witam, szukam porady ludzi mądrzejszych ode mnie. W samochodzie mam zainstalowany moduł android. Wszystko działa poza sygnałem GPS. Moduł nie łapie satelit (raz łapie, raz nie). Kroki jakie poczyniłem aby wyeliminować problem.
- wymiana anteny
- wymiana modułu

jak dotykam kabla od GPS bądź nim poruszam to wtedy moduł wykrywa satelity. Bardzo dobrze to widać na filmiku który nakręciłem:
https://youtu.be/7EwlDadhQo0

możliwe, że kabel się gdzieś uszkodził przy montażu ? w sumie tylko w jednym miejscu jak nim ruszam to wtedy zmienia się jego "siła". Raz było nawet tak, że trzymałem kabel pod kokpitem jak by w garści i jak tylko dotykałem do niego palcem wskazującym to łapał satelity jak tylko oderwałem palec to tracił i tak w kółko, nie wiem czy moja ręka go uziemiała ? niestety jestem laikiem. Doszkalam się, żeby zrozumieć problem ale na tą chwilę mnie to przerasta.

Już totalnie nie mam pojęcia co to może być. Może coś tam zagłusza ten kabel od anteny chociaż jest on ekranowany. Zastanawiam się czy nie kupić taśmy ekranującej i nie okleić ten kabelek.

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam
Adam

//edit

podłączyłem antenę oryginalną od samochodu, tą co jest na dachu. Na początku jest idealnie, ale po ok 6 minutacha jadąc testowo tą samą trasą zawsze w stym samym miejscu nagle traci łączność z satelitami i już nie działa do momentu kiedy nie zostawię auta wyłączonego na jakąś godzinę. Po godzinie to samo, wsiadam, jest idealnie ale po ok 6 minutach i takiej samej przebytej trasie jak wcześniej znowu traci satelity.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: problem z sygnałem GPS
PostNapisane: 20.lut.2022 21:41:34 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.maja.2001 01:00:00
Posty: 11998
Lokalizacja: Poznań i okolice
Auto: Audi S2, Audi 80 Avant
jakie auto ??

_________________
Audi Coupe S2 - 400 KM , 440 Nm
Garrett 3071R @1.7 bar, injectors 525ccm, 7A exhaust cam, custom IC, radiator, Bosch 040 fuel pump...

Obrazek

iiii nowa zabawka Suzuki V-Strom DL1000 :P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: problem z sygnałem GPS
PostNapisane: 20.lut.2022 22:04:36 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.sie.2019 12:01:59
Posty: 11
Leo napisał(a):
jakie auto ??


audi a7 2012

teraz odkryłem, że jak wezmę kabel od antenty dotknę pod kokpitem do jakiegoś metalu (nie w każdej konfiguracji ale w wiekszości) to od razu łapie po 15-18 satelit. Może to być jakiś brak uziemienia ? Moduł nie posiada kabla od uziemienia, podobno uziemienie idzie w kostce od mmi ale to podobno.


//edit

problem rozwiązany można zamknąć temat. Powodem zagłuszania sygnału GPS była (widać na filmiku) migająca puszka, musi to być jakieś urządzenie antykradzieżowe. Po odłączeniu problem automatycznie przestał istnieć. Satelity są w ilości 21 i wszystko działa w porządku.

//edit

jednak klops. Dalej dzieje się to samo. Testowałem z 20 min i było wszystko ok. sygnał GPS jest zależny od połozenia kabla pod kokpitem :/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi A7 2012] problem z sygnałem GPS
PostNapisane: 24.lut.2022 19:26:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.sie.2019 12:01:59
Posty: 11
ludzie pomóżcie proszę jak odpiąć taką wtyczkę ? boję się, że połamię
Obrazek

chodzi mi o tą z białym plastykiem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi A7 2012] problem z sygnałem GPS
PostNapisane: 24.lut.2022 19:38:33 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.paź.2004 08:30:29
Posty: 10303
Lokalizacja: Siedlce
Auto: A4 B7 cabrio 2,0 Tfsi quattro. 200KM.
Naciskasz na ten biały język, i normalnie wyciągasz, ew go wysuwasz.

_________________
Było dwanaście OOOO w tym siedem quattro, zostało cabrio B7 2,0TFSi quattro do zabawy+ Coupe quattro 8B 2.6 V6 syna.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi A7 2012] problem z sygnałem GPS
PostNapisane: 26.lut.2022 13:53:41 
Użytkownik

Dołączył(a): 09.sie.2019 12:01:59
Posty: 11
mały v8 napisał(a):
Naciskasz na ten biały język, i normalnie wyciągasz, ew go wysuwasz.


poszło, dziękuję :)

niestety po odpięciu anteny gps od mmi na kokpicie wywaliło błędy active braking niedostępne i ACC, a moduł na antenie samochodowej tak samo stracił łączność z satelitami. Nie mam już pojęcia co to może być :(


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: