.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 22:46:12

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [ALLROAD C5[ Zanik napięcia regulacji zawieszenia/ESP
PostNapisane: 13.sie.2022 15:05:40 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.wrz.2009 14:18:19
Posty: 139
Cześć. Mam problem z zanikiem napięcia w przyciskach od regulacji zawieszenia/ESP. Jak auto postoi to w panelu znika jakby napięcie - nie działają przyciski od podnoszenia, przycisk ESP - wyrzuca na desce błąd "poziomowania". Za jakiś czas napięcie wraca, błąd z deski znika i tak kilka razy, aż w końcu "zaskoczy" i już potem można auto gasić, odpalać i jest ok. Czasem wyłącza się na dłużej, czasem "pomruga" tym zasilaniem i już jest ok. Auto nie opada, jak jest napięcie to podnosi się normalnie i wszystko jest wtedy ok. Jak auto znowu postoi problem wraca.

Jest jedne błąd w sterowniku zawieszenia:
00668 - Supply Voltage Terminal 30
31-10 - Open or Short to Ground - Intermittent

Bezpiecznik przejrzałem, ale raczej to odpada, bo przecież w ogóle nie byłoby napięcia. Znajomy podpowiedział mi, ze pał sterownik zawieszenia-ale czy wtedy mimo wszystko nie działałoby ESP - czy to jest powiązane (w sumie odcina zasilanie "guzków", a to jest zespolone z guzikiem od ESP). Co jeszcze mogę sprawdzić - aku sprawny, doładowałem go dla wszelkiego, ale problem powrócił. Myślałem też, że gdzieś na ka\blach cos nie styka, ale auto stoi i się nie rusza, a to "cyka", więc raczej odpada jakiś przełamany kabel, zwłaszcza, że jak już zatrybi to mogę jeździć i po jakichś wertepach, gdzie autem buja na wszystkie strony jest ok.

Jakiś przekaźnik? Jakieś pomysły/sugestie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [ALLROAD C5[ Zanik napięcia regulacji zawieszenia/ESP
PostNapisane: 16.sie.2022 05:18:33 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.lip.2011 16:33:43
Posty: 309
Lokalizacja: Piła
Auto: 90
Mierzyłeś napięcie na bezpieczniku?

_________________
Audi 90 2.2 10VT Quattro jest
Audi A6 C5 2.4 Quattro jest
Opel Omega Bfl 2.6 było
Mazda 323f BG 1.6 było
Audi 80 1.8 Comfort edition było


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [ALLROAD C5[ Zanik napięcia regulacji zawieszenia/ESP
PostNapisane: 16.sie.2022 09:59:28 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.wrz.2009 14:18:19
Posty: 139
Masz na myśli bezpiecznik numer bodajże 17? W sumie to sprawdziłem tylko czy jest cały i profilaktycznie wymieniłem mimo, że był dobry. A jakie powinno być? Coś za nim jeszcze jest, czy już to bezpośrednio do sterownika idzie? W sumie jakoś w sterowniki mogę sprawdzić napięcia, jakie on "widzi"?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [ALLROAD C5[ Zanik napięcia regulacji zawieszenia/ESP
PostNapisane: 17.sie.2022 05:25:00 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.lip.2011 16:33:43
Posty: 309
Lokalizacja: Piła
Auto: 90
Przykładasz jedną sonde miernika do bezpiecznika drugą do masy i sprawdzasz czy jak Ci wywala błąd poziomowania ipt. czy w tym momencie napięcie ma stałe 12V czy jest niższe. Jeżeli spadki napięcia są krótkie to miernik może tego nie wyłapać. A masz czujniki parkowania? Bo ten sam bezpiecznik zasila PDC.

Pomiaru dokonujesz w miejscach zaznaczonych na zdjęciu.
Obrazek

_________________
Audi 90 2.2 10VT Quattro jest
Audi A6 C5 2.4 Quattro jest
Opel Omega Bfl 2.6 było
Mazda 323f BG 1.6 było
Audi 80 1.8 Comfort edition było


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [ALLROAD C5[ Zanik napięcia regulacji zawieszenia/ESP
PostNapisane: 17.sie.2022 06:34:42 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.wrz.2009 14:18:19
Posty: 139
Czujniki mam, tylko tył. Z tego co kojarzę to normalnie działają (jak nie działa poziomowanie). Sprawdzę to jeszcze na spokojnie w weekend, dostanę też drugi sterownik zawieszenia do podmiany, czy to w nim coś nie padło (lub zaczyna padać j traci jakoś zasilanie). Gorzej jak na tym drugi będzie ten sam objaw.

Jeśli ten sam bezpiecznik zasila też PDC, to skoro na początku byłby problem, to dobrze myślę, że błąd terminala 30 mógłby dotyczyć też sterownika PDC (skoro zasila to ta sama linia i dopiero potem się rozdziela to błąd ma bezpieczniki powodowałby też błąd PDC)? Tam błędów nie ma.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [ALLROAD C5[ Zanik napięcia regulacji zawieszenia/ESP
PostNapisane: 18.sie.2022 05:31:18 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.lip.2011 16:33:43
Posty: 309
Lokalizacja: Piła
Auto: 90
Właśnie należy zacząć od tego czy faktycznie napięcie zasilania spada czy też w smamym sterowniku zawieszenia dzieje się coś nie tak co moim zdaniem jest najbardziej prawdopodobne ale trzeba by to sprawdzić. No generalnie jak zasilanie by spadało to PDC też powinno wyrzucić błąd.

_________________
Audi 90 2.2 10VT Quattro jest
Audi A6 C5 2.4 Quattro jest
Opel Omega Bfl 2.6 było
Mazda 323f BG 1.6 było
Audi 80 1.8 Comfort edition było


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: